Tak jsem se k tomu dostal. Byla prasklá pružina ve spojkovém válci, proto se nevracel. Koupil jsem nový do řady 105/120. Dá se použít, ale musí se odříznout z hadice od nádobky očko na průtokový šroub. Hadička se nasadí na nátrubek na válci. Výstup na vedení ke spojce je o cca 2-3cm vepředu, ale trubka spojky se dá přihnout rukou. Všechno funguje jak má.
Niekedy sú tesnenia príliš tesné a jednoducho samotná pružina (bez pomoci hydraulického tlaku v sústave) nevytlačí (dostatočne rýchlo) piest naspäť. Tu pomôže počkať kým sa piest vráti hore, a použiť iný spôsob odvzdušňovania ako je našľapanie pedálom. Ja mám napr. vystrihnutý ventil z duše prevrtaný cez víčko nádržky tak aby pri uzavretí tesnil, jemne to natlakujem ručnou pumpou a potom na válci odvzdušňujem.
Zarezlý nebyl, chodí volně, ale ani neteče. Myslím si, že to bude ta pružina. Zítra až budu u auta tak na to mrknu. Každopádně si určitě koupím jeden do zásoby, kdyby náhodou.
Tiež som mal podobný problém. Ked som chcel poriadne stlačiť spojku,musel som najprv pedál na viac krát stlačiť až potom spojka poriadne vypla. Odvzdušňoval som, menil hl valec aj pomocný, a nakoniec som zistil, že vypínacia nastavovacia tyčka bola príliš krátka. Vytočil som ju na toľko aby ložisko nebolo ešte v zábere,skrátka aby vypínacia páka male ešte minimálnu vôľu, a od vtedy spojka funguje výborne na prvé zatlačenie pedálu.
Já si myslím že máš prasklou pružinu v hlavním spojkovým válci a nebo je přirezlej pístek v hlavním válci. Zkusil bych vyndat válec, rozebrat ho a zjistit příčinu proč se nevrací. Pokud není vyrezlej vyčisti ho, vyměň gumičky, namaž vnitřek i gumičky s pístkem brzdovou kapalinou a slož ho zpátky. Pokud bude vše v pořádku musí se vracet
Až se dostanu k autu budu znovu hledat příčinu. Spojka se zdála být zavzdušněná, ale při pokusech o odvzdušnění zůstal pístek v přední poloze. Pedál se vrátil. Před tím se závada projevovala tak, že bylo nutné několikrát spojku sešlápnout, aby došlo k rozepnutí. Děkuji za upřesnění, že jsou díly záměnné. V podstatě nikdo tuto skutečnost v obchodech a na eshopech neuvádí.
Když se nevrátí, je spojka a vedení v pořádku? Protože principielně to vrací pružiny spojky přes hydrauliku.


Měl jsem v erku 120 válec a fungovalo to asi 12 let...
Ahoj! Máte nějaký tip, kde sehnat spojkový válec na stovku? Všude v okolí mají jen na stodvacky a já netuším jestli je záměnný. Popřípadě radu co s tím, když se po sešlápnutí nevrátí (odvzdušnit to nešlo).