3. říjen 2022

Radkův Red Shadow 2022

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 0×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: RST
eRko pro radost z jízdy eRkem

Úvodem

Pokračování předchozích článků o mém autě. Od 2022 přesun mezi Vaše eRka, přeci jen už se nejedná tak úplně o renovaci.

Toto eRko je moje druhé, pokud počítám celé exempláře, jinak 3. v pořadí. Z prvních dvou jsem složil RedMachine .

Co se dělo před rokem 2022 a jak probíhala renovace:

 Pořídil jsem ho v nepříliš dobrém stavu v roce 1999.

 

Pak probíhala zdlouhavá renovace, o jejímž průběhu je možné se poměrně podrobně dočíst zde:

RedShadow 2001

RedShadow 2002

RedShadow 2003

Na konci toho všeho je auto podle mých představ, i když je to vlastně nikdy nekončící cesta, protože stále je co dodělávat, opravovat, předělávat atd.

Výsledná podoba auta

V této podobě je auto od roku 2003, kdy jsem s ním poprvé vyjel na sraz (HG 2003). Od té doby probíhají pouze technické a vnitřní změny, navenek je auto stále stejné. Od roku 2005 je auto používáno a průběžně vylepšováno či opravováno, životopis zdokumentován zde:

RedShadow 2005

Tolik stručně z historie. Následuje pokračování života s eRkem od r.2022:

2022

1.10.2022(so) - první a zřejmě i poslední letošní sraz - Hundertgang 2022 Poděbrady. Od začátku roku jsem toho moc neudělal, krom namontování zrepasované řadící konzole, dobití baterky po zimě a občasné nastartování motoru v garáži (celkem 2x). Ve středu před srazem (28.9., na Václava) jsem dojel pro eRko do garáže a dovezl ho domů. Bylo potřeba hodně dofoukat kola, jinak nic... po 11 měsících nastartovat a jet. V pátek trošku umýt, dotankovat a trochu projet. Projížďka proběhla i ve středu, protože dcery by mi neodpustily, kdybych je v eRku nesvezl. To se opakovalo i v pátek. V sobotu jsme ráno vyrazili na zahájení srazu do Zavadilky, když ostatní odjeli na AOS, dovezl jsem holky domů, protože měly jinou akci na odpoledne. Po obědě jsem vyrazil do Poděbrad na kolonádu, kde pokračovalo srazové dění výstavou aut, koncertem bigbandu, vyhlašováním a tak... Bohužel počasí se zhoršilo natolik, že jsme s kamarádem, co dorazil s MBX, vyrazili domů. On teda jen ke mě domů a k sobě domů pak ráno v neděli.

Páteční příprava:


Sobotní sraz - Zavadilka


a Poděbrady
2.10.2022(ne) - dopoledne jsem eRko odvezl ustájit do garáže, uvidíme, jestli se s ním ještě letos projedu, nebo až zase v příští sezóně.


No a to je prozatím vše.

Radek (RST)


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 0×, Komentářů: 0, Líbí se Autor: RST

Žádné příspěvky