3. prosinec 2009

Severní Okruh 2009

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5665×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: Petr
Již třetí Výskoakce v řadě

S menším opožděním zapříčiněným potížemi techn. rázu na straně webu vám dnes předkládám nevýznamnou reportáž z malého setkání velkých kamarádů v sverní části naší republiky, již téměř tradičně pořádaném Výskou. http://www.skoda100.cz

Pro ty, co jsou líní číst, slibuji, že mnoho textu nebude a obrázky budou v drtivé většině, avšak něco málo slov přeci jen pro ilustraci dění k obrázkům napíšu. Fotky, jež jsou zde použity, pocházejí z objektivu fotoaparátu mého, Ladičova a Zbyšákova.

Letos padl termín konání na 25. - 27.9.2009 v malebné krajině Jetřichovic, konkrétně v autokempu Vysoká Lípa. Ačkoli účast nebyla nijak omračující, o to více bylo setkání takřka komornější a v přátelské atmosféře. Prvním bodem programu bylo srocení se, ubytování se, klábosení, nošení dříví, grilování mrtvolek a přispívání státu na spotřební dani formou konzumace různých nápojů.

Hlavní náplní sobotního dne byl malý orientační výlet dle itineráře. Ten byl zpracován znamenitě, fbarvě a obsahoval úkoly obvzláště vypečené. Zejména hledání symbolu zrození nenechalo jedno oko suché. Ovšem ani ostatní hádanky nezůstaly pozadu, takže jsme cestovali po nádherné krajině Českého Švýcarska a hledali dvě lastury, jimiž voda protéká, luštili jinotaje z oblasti, kam mysl normálního člověka jen těžko zbloudí, či se vyptávali domorodců na významné události, nebo data.

Miloš měl na své cestě, kdy nás skrytě a z povzdálí pobaveně sledoval, kterak se trápíme s jeho úlohami, zvědavou návštěvu :-)

Zatímco my jsme pokračovali, prokousávajíce se itinerářem přes soutěsky nad Hřenskem k cíli výletu.

Cílem výletu byla monumentální pevnost Königstein tyčící se na vysoké skále nad stejnojmenným městečkem nedaleko za českými hranicemi v zemi našich německých sousedů.Po příjezdu na místo jsme ponechali auta na odlehlém parkovišti a zbylých cca 2 km jsme se vydali pěšky k té rozměry ohromující stavbě. Poslední část cesty jsme již absolvovali stylově v místním silničním vláčku, který nás dopravil až nahoru pod hradby.

Po náročném výstupu na nádvoří, dá-li se to tak vůbec nazvat, pevnosti jsme se rozdělili a obdivovali jsme jak různé expozice uvnitř budov, tak úžasné výhledy na Labe a krajinu okolo z hradeb.

Kdo poznává Napoleona ?

Po ukončení prohlídky jsme se vydali zpět pod hradby, kde Lucka s Algidou zajistili představení pro užasle přihlížející turisty :-)

Poté jsme se s zastávkou na pozdní oběd vrátili zpět do kempu, kde jsme si v podstatě střihli páteční večer přes kopírák. Nutno podotknout, že někteří jedinci již zmoženi páteční konzumací a přemírou zážitků z výletu to stříhání až tak docela neukočírovali, ale to k tomu patří a někdo to nazývá stmelováním kolektivu :-)

I muzika byla ....

Nedělní ráno bylo pro mnohé krušné, avšak chladné počasí a probouzející se den vše smazal do pohodového pocitu po skvěle stráveném víkendu.

Co říci závěrem ? Miloši, děkuji za sebe a myslím i za ostatní a pokud bude nějaké příště, rád opět přijedu.

Bylo to fajn.


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5665×, Komentářů: 12, Líbí se Autor: Petr
\\i ja pridam svych par pismenek...Jetrichovicky sever je proste neskutecne misto...krajina malebna, krasne kochaci mista...takze tam je proste uz jenom tak krasne...no a kdyz se sjede parta jako vzdy severnim vetrem sezehla 🙂 je bajecne a uchvatne a vselijako mozne skvele proste...

Ja, jeste jednou dekuji Dandovi za zapujceni Karla a jeho predeslch par pismenek radicich me mezi vyvolene me moc potesilo 🙂 az se mi nadmula hrud 🙂

Tesim se na dalsi rocnik a pokusim se prislibit fakt, ze pokud to jenom trochu pujde, Slunicko se na tento srazik podiva uz konecne osobne 🙂

Ikdyz Karlik byl vic nez skvela nahrada 🙂

Diky vsem 🙂 a tesim se na dalsi rocnik, ale ted nejvice na zimnojarni houskoakci 🙂 a hlaaaaavne na vas, chybite mi 🙂
Já myslel, že novoroční předsevzetí se v duchu říkaj na silvouše po půlnoci? Takže o tem, co tu klucivá plkáte veřejně dva týdny před vánocema, si myslim svoje ;oDDD
Pro stavební povinnosti jsem musel letos vynechat, ten příští rok to ale napravím🙂
Jak jsem již dole psal.Tak pokud Miloš udělá příští rok repete tak určitě přijedu se Superstrojem i s mojí skoro ženou Ivuškou.Aspoń si uděláme pěknej výkend.Když tu vidím co všechno ste stihli skouknout tak to musela bejt fakt pecka.
Miloši, není zač. To hezké si prostě musíme uchovat na pozdější časy, abychom měli nad čím nostalgicky blábolit 😉

Jóóóóó to v dvatisícedevátým u Výsky na Sojce, to bylo něco ...

😀
Petře díky za článek, potěší to.
Bereš krysu jako svůj vůz?😀
Když ono zase není tolik řidičů, kterým bych se nebál svěřit svůj vůz
Dík Petře za zkronikování milých okamžiků 🙂 Milošova pohodová S.O.J.Ka je nejen pro mne zenit sezóny! S odstupem uděluji zvláštní pochvalu Dandovi, jenž neváhal posádce, jež přicestovala vlakem z druhé strany škodazemě, zapůjčit na celý víkend jeden ze svých stylových vozů. Teď mě jen tak napadá Dane, že někdy bychom mohli všichni jet sraz jenom s Tvými a Milošovo vozy, co? Já bych to bral ;oD
Noo,pekne napsane,ja muzu za sebe jen zopakovat,bylo to FANTASTICKE.


Super pocasi a super PARTA a to okoli?To se musi zazit,to se neda slovem popsat!


Uz se tesim na pristi rok a doufam ze Milos,kteremu jeste jednou timto dekuji,zase udela nejake prekvapeni 😉
Připojuji se k Čapounově příspěvku - ku.vadrát🙂 Tak snad příště!
To musela bejt moc pěkná akcička.Škoda že jsem tam nebyl.Tak doufám že to vyjde i snad příští rok.