Je to se všema těma modelama stejný - je to vždycky veliká hromada čísel a výsledná cena maskar. Pamatuju si, že už kdysi inzerovali tank a Bismarc 😉))
Včera jsem v trafice narazil na první číslo skládačky Š 100 v měřítku 1/8 a na stránkách DeAgostini to vypadá hodně dobře. Má to stahovací okna, funkční světla apod. Plánuje se prý 100 čísel, jedno bude stát cca 229 Kč, což je v součtu mazec. Budete to někdo kupovat? Mě to táhne, ale dát za model auta 23 000 Kč??? Navíc by to chtělo víc fotek a detailů, což nemůžou poskytnout.
Podařilo se a za ty koruny co to stojí je pěkné.V trafice jsem ho zamlouval před měsícem a naštěstí do dobře dopadlo.
Číslo mám slíbené. Jestli to vyjde tak dám vědět jak model vypadá.
Pár prvních modelů jsem koupil, ale s každým dalším číslem se to po trafikách hůř a hůř shání. Včera vyšlo eRko a to jsem už nesehnal vůbec. Napsal jsem vydavateli, ale jednotlivý čísla neposílaj, jedině objednat celou kolekci, což nechci. Jedině objednat to určitý číslo a hned zase odběr zrušit... Povedlo se někomu eRko sehnat?
Nebudu zakládat nové téma, dám to sem. Dnes jsem objevil toto:


http://www.deagostini.com/cz/kolekce/legendarni-automobily/


nová kolekce de Agostini s převážně českými auty. První dvě čísla jsem si už pořídil.
Jak to tak pozoruju, je to asi 50/50. Některý se povedlo a je OK, některý moc ne... Pamatuju, že když dorazily onehdá eRka 1:43, tak přímo v prodejně Abrexu je prodavač třídil z krabice na OK a NOK.
Dnes konečně dorazilo, je červené a zpracování i lak ok.
Ahoj,

pokud jste někdo modeláři, uměli byste vytvořit něco jako návod na "dodělej doma"?
Tak ja hlásim,že moja žltá už je do skrutky rozobraná. Začalo to tým, že mi na nej syn polamal obidva stierače🙁


Pustil som sa na nej teda do opravy,čo Abrex dobabral. Zatiaľ som upravil strechu a zadné lemy blatníkov.
Tak už mi taky dorazilo do ruky a bylo to velké zklamání čekal jsem lepší kvalitu za tu cenu.Na modelu je špatné lakování,prosvítají hrany,špína pod lakem,nesedící pravá lišta u bočního vyklápěcího okýnka,špatně začištěné otřepy atd.Některé detaily si myslím nesouhlasí se skutečným vozem.Podotýkám,že mám žlutou barvu. Ale při pohledu z dálky super model 😀 .
Tak nevím, opravdu je to ucházející? Já to viděl jen na fotkách a přišlo mi to strašné. Přeci jenom nějaké ty zkušenosti z dřívějších dob mám a za ty peníze mám doma výrazně vyvedenější autíčka. Ale když říkáte, tak se po něm asi podívám 🙂
Boris:prahy zbrúsiť je najmenej. Na svetlách si myslím, že ked kvapneš striebornú farbu z druhej strany toho svetla,kde prechádza karosériou, tak by tie stredy namaly vyzerať tak tmavo. Uvidíme. Hlavne,že konečne je už model na svete.a doma.
Tak žlté kupátko mi dnes prišlo. Musím uznať že celkový dojem je veľmi dobrý, lepší čo som videl na fotkách. Samozrejme sú tam niektoré detaily, ktoré najskôr upravím, ale som spokojný a teším sa jak malej kluk. Čo by som vytkol sú vysoké prahy, úzke vonkajšie kľučky dverí, rovný predný nárazník a najviac sa mi nepáči pri pohľade zpredu a zozadu veľké zakrivenie hornej hrany predného a zadného skla. Široký Ačkový stlpik sa dá eliminovať trochu hrubším tesnením (čiernou farbou). A hranatejší výkroj v zadných blatníkoch pre kolesá. Uvidím,ale som presvedčený, že sa s toho dá urobiť krásny takmer dokonalý model.
Mne ju už švagor v Prahe kúpil, takže čakám až mi ju pošle, a uvidím.
Já koupil červené a upřímně jsem byl mile překvapen. Lak je čistý, lišty nepoškozené, okna neulepená, celkově na mě modle udělal velice dobrý dojem. Přemýšlím jen, zda by nešly trochu "ubrousit" práhy - přijdou mi hrozně vysoké, slícovat pravé dveře a co se mi hlavně nelíbí jsou přední světla - vypadají, jako když mají čočku. Co s tím?? Škoda, že si ještě výrobce trochu nepohrál s kufrem, ten se mi líbí asi nejméně. Interiér pěkný (bohužel bez stropnice a černých sloupků), motor se podle mě povedl moc. Zadní cast moc povedená, proporce, myslím, sedí.. Určitě by se našlo dalších pár připomínek - přehnaně velké závěsy kapot a dveří, příliš široké "A" sloupky, ale je to můj pohled - "nemodeláře" - asi to lépe nešlo.. Pochvalu bych dal třeba za vnitřní stranu kapot, ty se mi líbí..
Stále ještě nikdo další eRko nemá? Zajímají mě postřehy dalších majitelů, příp. jestli ty posílané jsou lepší / horší.
Stejný článek se stejnýma fotkama je v minulém Světě motorů.

K modelu samotnému: chvíli jsem váhal, jestli si vůbec mám koupit. Ze 6 jsem vybral 1, který měl nejméně nedostatků. Ani ne tak modelových (proporce, detaily atd...), ale kvalita, hlavně detailů nebojím se napsat žalostná. Abrex umí i mnohem lépe...


Většina modelů má zoufale špatné lišty kolem oken - hrbolaté, nedolisované (hlavně pravá), divně nachromované a mnohdy špatně připevněné, našel jsem i zlomenou (i na svém ji budu muset opravit). Občas od lepidla poblemcané okno, křivé nárazníky, odřené poklice, prach nebo jiné vady v laku, sem tam nedočištěné otřepy na pravém sloupku okna, nedotažená černá barva znázorňující gumy oken nebo černé prahy. V mém jsou ještě blbě (moc) odřízlé sedačky od vtoků. Opravoval jsem i zasazení jedné zadní lampy, kde byl velký otřep a neseděla ve výřezu. Dost šílený výkyv mají zadní kola, která se viklají hůře než na laciných hračkách.


Různá zjednodušení a modelové odchylky od originálu nechám stranou, i když lecco by asi šlo udělat jinak. Ale to mi nijak nevadí.

Model má i spoustů kladů: to, že vůbec je. Má měkké gumové zástěrky, má pneumatiky OR6, ne žádné univerzální modelové. Sedačky jsou z měkkého plastu, skoro gumy jako zástěrky, jsou i pedály shora zavěšené, karosérie je tvarově opravdu eRko, i když pár detailů se dá najít... Poklice sprint si jsou celkem podobné.


Celkově bych mu dal tak 2-.

Jsem docela zvědavej, jak budou vypadat ty, co přijdou poštou. Já jsem celkem rád, že jsem si mohl vybrat, i když jsem na to neměl moc času, bylo pár minut před zavíračkou na Štědrý den.
Tak já už mám.


Byli jsme se vyvětrat v Praze a zaparkovali naproti prodejně MPM v Myslíkově ulici a měli ho za výlohou... a otevřeno... Paní říkala, že jim dorazily včera večer. Tak budu mít něco pod stromečkem.


Podrobnější průzkum teprve bude.
Čau,před objednáno mám,ale stále se nic neděje.Před objednávku jsem prováděl hned jak s tím Abrex přišel.
Jsem na tom stejně, nemám.
Jsou na předobjednávku, objednal ho již někdo a má ho již někdo dokonce doma?
wow! po letech jsme se konečně dočkali.