Já bych se u tý dlažby bál bodovýho zatížení (třeba pod kolem) a pádu nástrojů... Zatím jsem dospěl k tomu, že až budu přes beton něco dávat, bude to teraso v co největším rozměru na co nejmenší spáru. Zvažoval jsem i litou podlahu, ale někdo mi ukazoval jak se vydroluje pod kolečkama heveru. A na kompozitní polymer-beton jaký jsem viděl u známýho pod laserem asi mít nebudu 😉))
Pěkné to máš.


Teďka už jenom čekám, kdo se vytasí s parketama.
Lepil jsem to po chvilkách celý měsíc a to ještě nemám sokl..
No já jsem se před měsícem stal lepičem samoukem..
Dnes se to jmenovalo "Čichačem snadno a rychle"


Napenetrováno Izokrytem ředěným 1/1 toulenem a ředidlem S6005.





Pokračování bude v podobě Izokrytu ředěného k běžnému nátěru.
Akce garage pokračuje
Dobrá práce chlape, muselo tě z toho ale bolet za krkem !
Dobrá práce, na garage úplně stačí !
Dopatláno, uhlazeno


http://chrobak-sacek.rajce.idnes.cz/2014-11-29_Garaz/





Vybíleno... možno garážovat


http://chrobak-sacek.rajce.idnes.cz/2014-12-04_Garaz/





Tedy kdo vymyslel tento systém stropů, tomu bych dal medaili. Všude samej roh, opravy děsné a o malování ani nemluvím.





Příští rok ještě něčím nabarvím podlahu a garáž hotovo.
když jsme se ženil, tak jsem růžové nářadí přihodil do našich svatebních darů. 🙂





Dodnes ho spíše používám já v domácnosti, páč je hned po ruce v kuchynské skřínce 🙂
Tento nápad měl letošní Ježíšek již cca před měsícem 😀 😀
Řůžové nářadí loni dostala manželka a nemůžu si ho vynachválit. Veškerou šroubkovou údržbu domácnosi teď zvládá sama 🙂
Chrobak.SACEK: ...to jí vydrží do třinácti a pak nastane (u tebe) fáze divení 😉))
Jj, Davísek to pochopil dobře 🙂 Prostě pokud to bude holčička, tak určitě bude chodit v růžové sukýnce s krásnými blonďatými culíčky, bude malovat kytičky, usmívat se na svět a hrát při tom na klavír 😉 😀
V poho, on Chrobák už taky lecos pamatuje 😉
Chrobe, ikdyž klávesnice zvládne vše, trochu slušnosti.... u Davískovic jsme celá rodina párkrát na návštěvě za ta léta už byli a jsou to všichni milí a fajnoví škodováci.
lol
Off topic: pohlaví zatím známé není... ale tak nějak tajně doufám, že pokud to bude holka tak z ní nebude Tadeáška, která by trávila svůj dívčí čas pod autem a zažívala svůj první orgasmus při výměně stahovacího zařízení předních oken v erku.
na podlahu epoxid, jsou docela drahé, ale drží parádně.





takže kluk to bude, gratulace 🙂
Dělají se na to speciální barvy odolné benzínu a olejům... např: http://www.barvy-eternal.cz/natery-podlah a dále viz. strejda google
Do stěrky investovat nechci. Beton je docela v pořádku, sice pár vysypaných míst, ale žádné krátery. Viděl bych to na penetraci + nějaký epoxidový či obdobný nátěr který to zatáhne.
U podlahy bych uvažoval o nějaký vrstvě stěrky, buď dostatečně cementový, nebo naglatovat cementem a buď nechat, nebo natřít nějakou barvou. Mám naglatovanej beton v garáži cca 8 let a nebýt toho, že mi na to občas něco upadne a odštípne to, tak to drží v pohodě. Akorát si to udělalo pár prasklin a dál to nic nedělá.
Fotky samozřejmě ještě dodám, jen co nějaké pořídím 🙂





Prozatím už můžete přemýšlet, čím napenetrovat a natřít beton na podlaze aby se z něho neprášilo při každém došlápnutí. 😀.
Gotrekovi určitě neodpírám zásluhy a vědomosti, ale jsou prostě věci se kterýma se nic dělat nedá.


Když máte železobetonový nosník o velikost cca 8x8cm ve kterém jsou 4 10tky dráty a udělaný stylem dřevěného kaslíku, do kterého do rohu někdo hodil dráty a pak to zalil betonem kvality, že ho rozďoubete špachtlí, tak se to vylepšuje do současných norem dost těžko.


Jediná šance to celé zpevnit železem, znovu vyšalovat a nějakou směsí dolít... jenže to tu střechu pak zatížím asi tak další půl tunou materiálu s čímž se vůbec nepočítalo.





Takže přesně jak Gotrek napsal... sloupek u branky z první republiky se po cca 80 letech vysypal tak, že ho musí opravit... Já jsem dráty a vše napenetroval a zapatlal lepidlem tak, aby nebylo vidět železo a byla na drátech co nejsilnější vrstva lepidla která se tam jakeš takeš udržela. Pevnost to nezvýšilo, ale mělo by to zamezit dalšímu rozpadání nosníku.





Podstatné bych viděl především to, že jsou už nosníky v suchu, neprší na ně a následně to nerozmrzá (což byl dle mě podstatně závažnější problém nežli bobtnání rzí). Pokud to takhle vydrží 40 let, tak jsem naprosto v klidu. Pak ať si s tím hraje můj syn (a nebo někdo další).
Tak abych uvedl věci na pravou míru 😉))








mkupe: nejsem stavební inženýr ani vzdáleně, jen jsem do toho díky nějakým kamarádům a zkušenostem ze stavby lehce zasvěcen...








dejvV: výztuž se samozřejmě nelakuje. Adhezní můstek se používá pouze tam kde není zaručeno krytí betonem. Dřív se říkalo, že aby výztuž v betonu nerezla a netrhala ho stačí 1cm betonu okolo. Dneska je myslím standard 2cm. Podotýkám že to musí být beton ve správném poměru a správně zhutněný, ne nějakej šmejd samej písek co vyhrabou slepice...








Realita je taková že ta svině rezne... U branky je sloupek tak z roku 1938 a už tu svini budu muset obouchat a přebetonovat... popraskal a hejbe se kam vítr tam beton...








Dost zajímavejch informací o betonu pro to naše domácí betonování je zde: http://www.mct.cz/soubor/vyroba-betonu/
lakovat klasickou výztuž (roxor) do betonu před betonáží, to už je slušná profesní demence... 🙂
Samo že nebudou 🙂 SDG nám sem jistě hodí vzoreček úbytku výztuže za 100 let.
A budou korodovat a bobtnat, když už na ně nebude pršet?
Chrobáku, klídek, tady stavební inženýr SDG má sice svatou pravdu... ALE zase to hodně přehání. To co jsi proto udělal, je zcela dostačující. Garáž vybílit a může se stěhovat.
Tak jde o tože v případě koroze začnou dráty zase "bobtnat"...





... studijního materiálu je všude dost http://kps.fsv.cvut.cz/file_download.php?fid=3449
O adhezi bych strach neměl. Ta penetrace držela jak hrom (z rukou jsem ji dostával 2 dny) a lepidlo celkem také. Potíž je spíše ve správné vrstvě. Dostat tam potřebné 2cm je naprostá utopie. V původním stavu byla vrstva betonu kolem drátů cca 0,5-1cm. Já se tam snažil dál lepidla co nejvíc, alespoň ten cm pokud to šlo.





Jako zásadní zlepšení považuju to, že do garáže novou střechou už neteče, na stropě nejsou vidět odhalené dráty a veškerý volný beton jsem omlátil a tudíž mě nebude padat na hlavu (a na auto).


Zda to lepidlo vydrží 2 roky a nebo další 40 jako ten původní beton se ukáže.
...no nevím... domnívám se, že ten stav způsobilo zatékání spolu s kvalitou betonu. Vlhkost se dostala k armatuře a dráty začaly reznout (některé i korodovat). Jak všichni víme z našich miláčků, ta svině rez má větší objem, než původní kov a tak beton trhá. Jak již tady padlo, beton nemá žádnou excelentní pevnost v tahu - tu dělají dráty - takže se prostě potrhá. Jak napsal dejvV, na statiku má zmíněné poškození malý vliv, v podstatě beton pod úrovní drátů je staticky k ničemu. Jenže tady bych se obával, že při prostém opatlání lepidlem bude stejně docházet k další korozi drátů a časem dojde ke stejnému výsledku. Škoda, že jsi nepoužil na odhalené dráty ten adhezní můstek nebo aspoň nějaký antikorozní základ...
OK, šikula, cajk 🙂
Jj, penetraci jsem před tím dal. Natřel jsem celý strop,... (a sebe).





Patlám to nějakým tmelem/lepidlem co se používá na zateplování. Docela to jde, ikdyž rychlost nic moc. Dám dvě vrstvy a dlabu na to.





Od začátku tvrdím, že o zlepšení statiky mě nejde, ale potřebuju zastavit další vypadávání kousků betonu (když ti padají na auto není to nic moc) a taky mě prostě "děsí" pohled na obnažené dráty. 🙂





Že bych neměl do čeho píchnout se zrovna říct nedá, ale prostě nějak nevydržím na to kašlat a pokaždé když tam vejdu tak se dívat na rezavé dráty čumící ze stropu.
jak už jsem psal, tím že zatmelíš co vypadalo, nikdy tím únosnost stropu nezlepšíš. Jde pouze a jen o estetickou stránku.





čím to patláš, flexibilním lepidlem na dlažbu/na zateplováky ? pokud ano, tak cajk, až ti zavadne první vrsta dej druhou finální, nabílit a posekáno. Než jsi to napatlal, tak jsi doufám natřel Sokratem ?!





pokud tě to baví a nemáš do čeho píchnout, můžeš celý strop natáhnout do lepidla + perlinka. Vzhledem že se jedná o garage, tak zbytečný luxus. 🙂
http://chrobak-sacek.rajce.net/2014-10-27_Garaz





Aktuální fotos - zapatlávám díry a vypadané kusy betonu. Vzhledné to extra není, ale jde mě spíše o zpevnění stropu a zatmelené koukajících drátů.
v pohodě tomu vůbec nic není ze statického hlediska.





vyřešit zatékání do střechy !





stávající stav nabílit a srát nato. případně dořešit větrání garage, mřížka ve vratech dole a mřížka v garage vzadu nahoře. posekáno.





pokud nebude do střechy chcát tak to přežije tvoje děti...
Dneska jsem vzal do ruky špachtli a zednické kladívko.... a takhle do dopadlo.





http://chrobak-sacek.rajce.net/2014-10-25_Graraz





Přiznám se, že mě to docela vyděsilo. V podstatě všechny rohy všechno nosníků jsou dole, jeden nosník se dokonce vysypal až do poloviny...





Pomalu už tmelím... zítra budou snad zas nějaké aktuální fotky.
Než na ty odhalené dráty budeš cokoliv házet, doporučil bych ti je natřít silikátovým adhezním můstkem 😉 Používá se to třeba tam kde nejsi schopen zajistit armatuře potřebné krytí betonem (momentálně se doporučuje 2cm) aby byla před korozí chráněna alkalickými procesy v betonu...
Fotku stropu pořídím (jen co se tam dostanu) a hodím ji sem.


Nosnost stropu zvyšovat nechci. Omítnutí by mělo zabránit dalšímu rezavění drátů a tím jejich oslabování. Proto jsem to chtěl zapatlat něčím co bude držet na stropě a bude se s tím přiměřeně dobře dělat.





Jinak střecha už je samozřejmě nová, udělaná před 2ma lety, takže vše je již náležitě vyschlé (před tím při dešti v garáži normálně pršelo ze stropu.
Ještě doplněk: Varianta oklepat, zapenetrovat, nabílit rozhodně neřeší další narušování výztuže vlhkem.
1) Statiku jednoduše nezlepšíš, můžeš pouze sanovat stávající stav.


I kdyby jsi na to naházel jakékéliv množství betonu či malty, statika bude stejná.


Princip železobetonu je takový, že vrchní 1/2 stropu je nosný beton (přenáší tlak), spodní 1/2 je namáhaná tahem, který přenese právě ta výztuž, ne beton.





2)Obnažené dráty budou dál reznout, proto ohodit cementovou maltou jen proto, aby nerezly. Předtím očistit odlupující se rez. Malty by mělo být v řádu centimetrů
Přesně takový strop mám také v jedné řadové garáži. Taky zatékalo, naštěstí relativně včas opraveno. Co nedrželo se odloupalo a jinak jsem to jen obílil. Jak zaznělo, jakákoli oprava je jen vzhledová, únosnost se tím už nikdy nezlepší. Kdyby se chtěla opravit únosnost, bylo by to na podšalování a valití novým betonem s výztuží.
1) vyřešit střechu, zabránit dalšímu zatékání.


2) pokud ti nevadí vzhled, stačí stávající oklepat a zapenetrovat, nabílit. Pokud na to budeš cokoliv plácat, tak to bude pouze pohledová záležitost na únostnost střechy to nebude mít vliv.





ještě sem hod fotku tvého stropu
http://www.betosan.cz/vyrobni-program/sanace-zelezobetonu/





Podobný program bude mít Sika, Murexin, BASF a další.
Lepidlo nee to je na lepení... Použij na totok určené např. od Sika přesný název nevím, ale tuším že je to vysprávková malta, cena je pochopitelně drobet jiná ale při dvou pytlích se rozdíl 300-400 na pytli snést dá...
Dotaz naprosto mimo, ale je to alespoň o garáži.


Jako hrdý majitel 50 let staré řadové garáže, mě čeká oprava jejího stropu. Je tvořený nějakým litým systémem s drátovou výztuhou (něco jako ty nízké stoupliny na fotce ve kterých jsou dané dráty, bez té středové nosné traverzy). Bohužel vinou zatékání na které předchozí majitel dlabal a celkového stáří se začíná beton ze spodu odlupovat a obnažují se dráty. O aktuální statiku a nosnost střechy bych snad ani takový strach neměl, ale chci zabránit dalšímu narušování a obnažování drátů.


A ono když vám se vám nad autem uvolňují kusy betonu o velikosti cca 2x2x10cm tak to také není nic moc představa.





Plán je takový - odloupat vše co je narušeno a nedrží a pak to zamazat nějakým lepidlem (flexibilním) co se běžné používá na zdění např itongu. Mám někdo nějaký lepší nápad, případně už to někdo z vás dělal??