zavitovy vlozky fungujou, jezdim je v rapidu (tusim ze 2 kusy) - akorat je pak v hlave vetsi sroub (tj. vetsi zavit), ale to nicemu nevadi.





najeto 50 tis. km a bez problemu.
Tydle závitové vložky už jsem použil na poškozený závit na olej. vaně a na hlavě, když byl stržený závit pro svíčku. Vše naprosto v pohodě drží.
Kašli na takovýhle vyfikundace... http://www.helicoil.cz/
je to ten sroub co drzi i vahadla, na strane prvniho valce..napadlo me ,do te diry co ma prumer 12 vytvorit zavit a udelat si svornik, co by z hedne strany byl asi M14 a na druhe strane M10 a maticku na to..
Už se mi to stalo také. V práci jsem dělal hlavu na Fabce 1,4 mpi a zalomil jsem šroub poblíž vodní pumpy. také byl utopený. Tak jsme zvedli telefon a zavolali do firmy s dostatečným strojním vybavením. Tam ho odvrtali tak přesně, že nepoškodily ani závit. Když jsem pak hlavu utahoval, tak no. problem. Kolik taková operace stála vám nepovím, poněvadž se k těmhle informacím nedostanu, jsem jen obyč. dělník 😀
Stavět motor, tak bych ho taky nechtěl nechat v takovémhle stavu, ale jak z toho ven? Snad odvrtat a závitovou vložku...
Asi tak, jak jsem psal, nedělal bych z toho tragédii. Vrazil bych tam šroub jak píše RST a hotovo. Já na rapidím bloku mám na jednom šroubu stržený závit tak, že tam šroub vůbec nedržel. Vyndal jsem ho a jezdím bez něj. Už dva roky, cca 30 tisíc kilometrů. A pohoda.
RST: Jenže klasický šroubový spojení není šroub o 3x větší pevnosti 10K s hliníkem.
Ještě mě napadá, není to náhodou ten poblíž vodní pumpy?
Jestli je 3cm pod úrovní bloku, tak bych ho snad nechal bejt a příslušnej šroub o fous zkrátil a bylo by. Přece nejsou šrouby našroubovaný o moc hloub. nebo se pletu? Klasický šroubový spojení se dělá do hliníku hloubka=2xprůměr šroubu, takže to musí držet dostatečně.
ten sroub je prave 3cm pod urovni bloku..povolit se ho nepodarilo vubec..klasicky postupuju tak, ze do kazdeho sroubu trisknu kladivem, pak povolim vsechny o 1/2 otacky a pak vysroubuju.tenhle proste drzel a rupnul..je to blok 742.136, jentak ho nevyhodim, nebylzrovna za levno..s tou kyselinou dusicnou bych to zkusil, dekuju.
Já měl zalomený šrouby 2 a to zároveň s blokem=fanouš.Blok jsem vždy nahřál letlampou a pak "šteft=to co zbylo v bloku" pléval WDčkem.Časem se k tomu šteftu dostávalo čím dál víc WD které po ohřátí let lampou vždy i s rzí a borčusem "vykvasilo" no a po týdnu jsem navařil matky a čtefty vytočil jak po másle.
Jeden šroub žádná krize 🙂 Já bez něj najezdil už desetitisíce kilometrů. Zbývá jich tam ještě dost 😉
Nie je problem odvrtat nasledovne:


Zatiahnut hlavu na miesto 2-3 skrutky, spravit do otvoru v hlave vodiacu vlozku (na sustruhu) s dierou pod vrtak na zavit (aby neuhol a vrtal tam kde treba) eto vsio. Tiez som to takto riesil (mne napadlo taketo riesenie ako najschodnejsie).
Tak teď tomu nerozumím. Kouká ten šroub z bloku nebo je v něm utopený?
jojo, dusičná to byla, ale bude to pakárna timhle způsobem. Každopádně směs po odsátí nezahazovat, zneutralizovat, vysušit, smíchat s cukrem, zapálit a utíkat🙂... Podařilo se ten šroub aspoň trochu povolit?
Zkus vytahováky a předtím řádně prostříkej.


http://www.obchod-vrtacky.cz/vytahovak-zalomenych-sroubu-sada-3-ks/


Ale 3cm nad blokem by vzala i na šroub navařená matka.
Šroub se dá postupně vyleptat kyselinou, která rozleptá ocel, ale hliník ne. Ale která to byla už si nepametám. Tuším, že dusičná, ale jist si zdaleka nejsem. Postup byl takový, že se do díry se šroubem stříkačkou kápla kyselina, za několik hodin se odsála a xcelé se to několikrát opakovalo.
Ja som mal problém podobný, ale nervy v kýbli a nechcelo sa mi to riešiť, tak som na virte splašil druhý motor za tisícku a bolo vyriešené. Ak na ňom nemáš nejaké svoje fičury, tak to vyrieš aj Ty tak, tá námaha za to nestojí...
u bloku 742.136 jsem ulomil sroub tak blbe, ze konci cca 3cm od vrsku bloku..nemam vytahovacku, odvrtani vlastni silou dost neverim(chybi mi presnost) a tak se ptam, neznate nejakou chemickou metodu nebo jeste neco? diky