29. srpen 2005

Zběsilosti II.

Rubrika: Hry a nápady, Přečteno: 13184×, Komentářů: 17, Líbí se Autor: Jura
Aneb Džejtýho víkendové digihrátky

Rok se s rokem sešel, uplynulo ještě pár měsíců a jsou tu nové, lepší, zběsilosti. Nejde ani tak o to, že by úpravy vypadaly šíleně, ale úpravy jsou buďto velice obtížné, nebo velice drahé (valná část dílů je z Chevrolet Corvette:))

Nejde ani tak o to, že bych chtěl několika mlíčňákům co mi radí jak na to ukazovat, kdo je tady grafik, spíš jsem chtěl realizovat několik nápadů, co jsem měl už delší dobu v hlavě. Ta fotorealističnost není dokonalá, ale berte prosím v úvahu, že všechno vzniklo během tohoto víkendu, proto mi promiňte některé četné nedokonalosti, jejichž dolaďování považuji za zbytečné vzhledem k účelu.

Dost bylo alibismu, jdeme na to.

Jako první bych Vám rád představil, co by se dalo ještě dělat se Shadowem. Spíš to byl takový pokus podle návodů na stránkách o virtual tuningu. Úpravy jako rozšíření, snížení, změna barvy, změna kol a přelakování udělají ze Shadowa takový podivnný hybrid, auto bez duše. Ale někomu se to může líbít, takže proč to neukazovat.

Ale tudy cesta nevede. Na starý auto se prostě nový úpravy nehodí. Hledám inspiraci v 60-80tých letech v USA a ejhle - několik dílů se mi krásně hodí na jedno známé embaso. Pojmenoval jsem to Sumec. Kromě nové barvy a sundání polepů dostal Sumec taky kolečka a výfuk (smysl v tom nehledejte, prostě to vypadá dobře) ze Stingraye 1967 a nějaké ty chromy ze Stingrayova staršího brášky.

To by bylo na rozjezd. Ale co takhle zkusit si trochu pohrát s Chrobákovým érem? Starý Stingray nám poslouží jako zásobárna dílů. Trochu vyhladit linie, zrušit boční prolis, sundat zadní nárazník, úprava předního, stylová kolečka a stylový bílý prolis.

Pro veliký úspěch prvních zběsilostí zopakuji také Erkolitr, tentokrát v trochu lepší kvalitě a s konkrétnějšími obrysy. Jenom jsem vyměnil střechu a zkombinoval zadní haubnu. Vypadá to, jako kdyby to právě vyjelo z továrny. Chtělo by to ještě tatrakapsy, ale fotku z podobného úhlu jsem opět nesehnal.

No a nakonec taková malá Ervettka, jako předloha posloužilo opět Chrobákovo éro. Úprava zadního čela a koleček. Celkem inspirativní a možná i proveditelné.

To je pro tentokrát vše. Když vidím, jak mi ten upload zhoršil kvalitu, ani jsem se s tím nemusel tolik dělat. (fotky jsem dal pro placený přístup v původní kvalitě - pozn. Džon)

Po zkušenostech s knihou přidávám do dolního rohu copyright. Kdyby to vadilo autorům původních fotek, nechť se ozvou.

Všechna práva zahrazena. Kdo je ohradí, toho odnese čert.

Váš Džejtý.


Rubrika: Hry a nápady, Přečteno: 13184×, Komentářů: 17, Líbí se Autor: Jura
Postaviť eRkolitr je pudová záležitosť. Buď to pude, alebo to nepude🙂)) Ale pekné fotky. Pekný je ten eRkolitr a Shadow.
Jen jestli to takhle vůbec sedne. Já si to ve photoshopu natáhnu jak chci, ale ty rozměry můžou bejt jiný a nemusí se to tam vůbec takhle vejít. Stejně tak zadní haubna je upravený vršek z erka a spodek z litru, nevím jak by to bylo prakticky proveditelné. Taky napasovat dveře, upravovat zadní blatníky...

Každopádně nechci odrazovat a jestli se do toho někdo někdy pustí, pak držím palce.
tak ten erkolitr je fakt dobrej. az sezenu prachy tak do toho pudu. Fakt se mi to hodne libi
Náhodou, podľa mňa farba na Radkovom eRke je nádherná.
Je vidět že se lepšíš 😉


To já včera dával chromový kola cca 17\" na rozšířenou 110R a vypadá to hodně zajímavě.
Krásná psychologie... Nejdřív pochválit... Pak poprosit... 🙂)
Pokusím se🙂
jůů, tak ten litr teda erko litr jsi udelal uplne uchvatne...jak ty to chlape delas..potrebuju udelat jednu fotomontaz pomuzes mi?
Co naděláš? Nějak se mi ty tvoje fotky zalíbily, lepší doma nemám🙂 Je to z hodně úhlů, malé perspektivní zkreslení a žádná ošklivá komprese. Sháním něco podobného, ale bez nárazníků, nemáš takové fotky? To by se mi šiklo, abych je nemusel pořád retušovat.
No tedy taklě mě rozebírat auto..... střecha támhle, blatník táhmle, skla snad uplně Fšude.... s čím budu jezdit já??? 😀 😀

To mi připomíná že ti asi budu muset posat novou sadu fotek, tyhle jsou už do profláklý a hlavně auto je už od tý doby zase trochu jiný ( mlhovky, lišty... )
No, drahé by to určitě bylo, obtížné (z hlediska sehnání) zas tolik ne - jednu dobu jsem měl předplatné (zdarma 🙂 na Eckler\'s Catalog - distribuují náhradní díly na \'vette v celém rozsahu jak byly vyráběny, a jak jsem to tak prohlížel, mají snad fakt VŠECHNO. Zrovna nedávno jsem se do něj díval na originální autoradia, abych načerpal inspiraci jak vypadalo auto hi-fi v 70. a na začátku 80. let 🙂 (mají to vymakaný, některý nejstarší modely mají starej vzhled a přitom umí ovládat i 6CD changer).
Luci: Nene, ten litřík byl původně modrý, dostal jen Chrobákovo střechu přebarvenou namodro.

Litřík v původní podobě zde...

http://skoda.stable.cz/cz/index.php?id=4&id2=109&id3=412&idp=10945
jak nejsem zastancem erkolitru, tak tendle se mi vazne libi...to je z toho hnedeho metalizoveho co byl letos na HG?
Tak kdo do toho půjde, ten RedShadow vypadá fakt squele...
Máš to pěkný Juro. Ten copyright by to chtělo na všechny fotky na webu. Ale ted už je pozdě 🙁
Díky Džone za ty fotky.
kdyby to tak bylo opravdicke!!!