1. duben 2005

Štítek Š 110 R

Rubrika: Karoserie a interiér, Přečteno: 28754×, Komentářů: 88, Líbí se Autor: RST
Replika originálního štítku na zadní kapotu

V současné době nové štítky nejsou k dispozici, pracuji na výrobě další dávky. Až budou hotové, objeví se zde o tom informace.

Děkuji všem za pochopení.

*******************************************************************

Máte na zadní kapotě něco takového, nebo vůbec nic?

A chtěli byste mít svůj vůz opatřený novým, nezažloutlým štítkem?

Všem zájemcům o štítek na zadní kapotu nabízíme jeho přesnou repliku.

Konečná cena štítku byla stanovena na:

550,- Kč

Štítky z nové formy jsou hotové, postříbřené a načerněné.

Kdo má tedy o štítek zájem, může jej objednávat na mém e-mailu: rstuning(zavináč)seznam.cz.

Štíky standardně pošlu na dobírku (+80Kč poštovné a balné), po dohodě možné osobní předání.

**************************************************************

A zde pár informací, jak se situace postupně vyvíjela:

Vzhledem k nedostatkovosti tohoto důležitého dílu, jsme se rozhodli pro výrobu jeho repliky. Štítek je vyroben stejnou technologií jako původní díl - tedy vstřikováním plastu do formy. Původní forma je již dávno zlikvidovaná, tak jsme nechali vyrobit formu novou a pustili se do toho.

Zatím první várka hotových nalisovaných štítků Š 110 R.

Ten začerněný je zatím pouze cvičně fixou, musíme vyzkoušet nastříbření písma a začernění podkladu. Až to bude vyzkoušené, začneme přijímat objednávky.

Předpokládaná cena je 250-300Kč. Po zkalkulování bude upřesněna.

12.04.2005(út) - probíhají pokusy s barvením / pokovováním štítku. Podle jejich výsledku rozhodneme o konečném provedení.

14.06.2005(út) - po delší době nové zprávy. Byly provedeny pokusy a z jejich výsledku bylo rozhodnuto o pokovení a černění, stejně jako byl původní štítek.

Je nalisovaná série štítků. Po jejich povrchové úpravě je začneme nabízet a přijímat objednávky.

17.06.2005(pá) - zde jsou fotky prvního hotového kusu, pro porovnání i původní originální štítek.

13.07.2005(út) - štítky jsou nalisované, probíhá jejich povrchová úprava. Měly by být koncem tohoto týdne hotové. Příští týden jsem pryč, takže budu schopen štítky rozesílat od 25.7.2005.

Několik štítků budu mít s sebou i na Hundertgangu, takže i tam bude možnost odběru.

26.07.2005(út) - štítky jsou hotové, kdo má zájem, můžete objednávat.

únor 2007 - dosud vyrobené štítky jsou v tuto chvíli rozebrané či zamluvené. Začínám s přípravou výroby další série. Až budou zase hotové, určitě se tu objeví informace.

září 2007 - poslední vyrobená dávka je rozebraná a další kusy v tuto chvíli nejsou. Zvažuju výrobu nové formy, na základě zkušeností a připomínek štítek více připodobnit originálu a rozšířit sortiment na další provedení - Š100 - Š110LS a přední nápis Škoda na přední čelo.

březen 2008 - Konečně začínám s přípravou výroby další dávky slibovaných štítků. Uvítám jakékoli náměty na vylepšení předchozího stavu. Budu dělat novou formu, takže je příležitost odstranit některé nedostatky. Chtěl bych začít i s výrobou štítků pro řadu Š100/110, nicméně těch je poměrně hodně variant, takže potřebuju vědět, kterých je potřeba nejvíc.

Zároveň bych chtěl touto cestou požádat kohokoli o zapůjčení předního nápisu Škoda pro oměření. Já mám jen nápis novější, kde je písmo napařené na rovné destičce. O vývoji situace budu průběžně informovat.

listopad 2010 - Předchozí záměr se podařilo realizovat až nyní a forma je zadána do výroby. Předpokládané první kusy budu mít v ruce někdy v lednu či únoru příštího roku. Dohodl jsem se s jedním prodejce, že všechny štítky budou prodávány přes něj a nebude tedy možné štítky objednávat přímo u mě, zajišťuju pouze výrobu.

březen 2012 - První zkušební dávka dílů je na světě. Zbývá doladit pár detailů a nalisuje se celá dávka. Pak už "jen" postříbřit a načernit a bude hotovo!

duben 2012 - Aby to nevypadalo, že se nic neděje, tak další info. Je nalisovaná první stovka dílů a dokončuju zakrývací přípravek pro maskování nápisu při pokovení. Pokusy s krytím na 1 ks a přestříknutí barvou dopadly vcelku uspokojivě, chystám tedy krytí pro více kusů najednou do pokovovacího stroje.

duben 2013 - Uplynul ještě jeden rok, ale konečně je hotovo!

Po spoustě peripetií, kterými tu nebudu zbytečně otravovat, se věc nakonec podařila a nová dávka štítků je na světě. Objednávky prosím mailem, časem snad zprovozním i svůj e-shop.

Radek


Rubrika: Karoserie a interiér, Přečteno: 28754×, Komentářů: 88, Líbí se Autor: RST
Johny Death je asi někde na dovolené, nebo mu moje maily padají do spamu / koše, rád bych utratil prachy, a nějak není za co 🙂 🙂
objednal jsem si štítek od Johny Death a zaplatil předem na účet. Přišel pečlivě zabalený a vypadá moc hezky 🙂
Štítek na 110LS, ale i 100, 100L, 110L - komplet s podložkou a sponkami zde:


http://www.skodateam.cz/Novy_stitek_na_kapotu_110LS_s_podlozkou_a_sponkami/eshop?idz=521
Ok, díky
Uvažoval jsem a zamítl to. Na kila je více variant štítků a těžko rozhodnout kterou dělat. Do forem je nemalá investice a všechny se udělat nedají.
Zdravím, mám Škodu 100L a chci se zeptat, zda-li neuvažujete i o výrobě repliky na tohle auto.Díky
Jestli je to dotaz, tak ano, platné to ještě je, jen s aktuální informací, že vyrobená zásoba je až na pár druhojakostních kousků rozebraná a pracuje se na další dávce, která je ve fázi nalisovaných průhledných štítků a řešíme pokovení nápisu. Článek zaktualizuju a postupně doplním info o vývoji situace.
Je ještě platný
Štítek je moc pěkný.Přemýšlím že bych si koupil ještě jeden do zásoby k tomu co mám od Tomáše Leby už jenom k vůli nenechavcům . Cena je taky víc než přijatelná.
Tak to se omlouvám. Nějak jsem si toho nevšiml.
Já cenu vidim nahoře....





RSToj jako obvykle palec nahoru.
Kolik bude tenhle kousek finálně teda stát ?
Juchů, velice záslužný počin.
Je mi jasné že to není žádná sranda vyrobyt hezkou repliku, zvláště když se tím člověk neživí. A jsem vděčný že se tím někdo zaobírá. Já bych jen zas něco nerad prošvyh jako minule.
Neleze to svět tak lehce, jak bychom si přáli, ale snad se to konečně blíží k dokončení. Nebylo jednoduché vychytat správné pokovení písma, ale už to snad funguje.


Trochu potíž je taky v tom, že pro nikoho z nás, kdo se na tom podílíme to není hlavní zdroj obživy, tak se to dělá po chvílích, když zbyde čas mezi jinými akcemi a aktivitami.
Tak jak pokračuje výroba štítků? Je něco nového?
Super Radku 🙂
Gratuluju a zároveň hrozně moc děkuju opět za tento počin😉 Určitě si 1-2kousky zamlouvám 🙂
K těm napodobeninám. Nějaký sem taky zahlíd.Vypadá to jako oboustraná samolepka nalepená z jedné strany na tenký plexisklo a druhou na kapotu
Tak gratuluji k pokroku,také bych si vzal aspoň dva.
Nemohu se dočkat, zamlouvám si alespoň dva🙂
No myslel sem tzv 3D samolepky, na fotkách to vypadá dobře, ale v reálu je poznat, že je to jen šidítko
Ty napodobeniny by mě pro informaci docela zajímaly. Krom této mojí původní a teď nové repliky nevím o ničem dalším podobném. Vím, že se sem tam nabízejí průhledné samolepky či jen samolepky a tak.


Doufám, že se mi i cenu podaří udržet +- na předchozí úrovni.
Líbí se mi, že se někomu, po četných ne příliš přesvcědčivých napodobeninách, podařilo vyrobit krásnou repliku tohoto štítku.


P.S.:


Přidávám se k těm, co by si určitě 1 kus rádi objednali.
No vida, děkuji za tento počin, minule jsem to nějak prošvihl.
Štítky nelezou na svět tak, jak se původně chtělo, ale přeci jen se pomalu klubou. V pátek jsem dostal informaci, že do konce tohoto měsíce by měl z formy vypadnout první kus. Bude to tedy téměř s ročním zpožděním, ale na příští sezónu by už měly být štítky k dispozici.


Přes zimu musímm ještě pořešit pokovení a černění.
Já sem si tehdy jeden kůpil a dneska bych kůpil dalšíš X zvlášťza tu cenu.


Přivýtal bych znovu rozjetí štítků a krytů sedaček,na které sem sa nedostal ani do pořadníku a dneska bych potřeboval minimálně 2 sady.


Všechno co kdo dělá na naše auta vítám s otevřenů náručů,zvlášť s těma cenama co nekteří chců na burzách a aj jinde!(a za použité)
Spousta z nás,co je sháněla,si je již sehnala.-)


Inzerce,Aukro,myslím že sehnat se tu a tam dají.Jistě že to už asi nikdy nebude za dvě stovky,ale to by nebylo ani za ty druhovýrobní.
ahoj máš nějaké nové zprávy?? myslím že nás je spousta co čeká až se dostanou do prodej
Tak konečně můžu říct něco nového a pozitivního.


Změnil jsem výrobce formy a konečně se na tom doopravdy začalo pracovat.


Dále jsem se dohodl s jedním prodejcem, že veškerá distribuce půjde přes něj. Až bude vše reálné, budu o tom informovat. Konečná cena zatím není stanovena, ale můžu přislíbit, že se nebude nijak výrazně lišit od předchozí.
je niečo nového s výrobou štítkov?
Pokud vím, tak nejsou, proto rozbíháme novou výrobu.
A jsou ještě někde k dostání ty Erkový štítky??
Super...
to Aladin: Na 120S dělá hliníkové štítky pan Herbolt z Blovic tel.602166005
Když se ti povede vyrobit Š 100 na zadní kapotu a ŠKODA do předu, určitě to vezmu !!! To erkový vypadá luxusně !!! Chválím !!!
Jo jo Radku, všechno co píšeš v poslední aktualizaci zní lákavě.





Jinak letos na srazu Felicia-Coupé v Mohelnici už bylo dobře vidět, že Tvá práce nese své plody. Většina těch poctivějších renovací Š110R měla na kapotě Tvůj typový štítek. Je to přecijen velmi viditelný detail, který může dojem z vozu viditelně pozvednout 😉
No štítky by se hodily, jen na netu tu máš plno kilovek a kilodesítek. Myslím, že odbyt by byl. Já bych taky bral. 😀
ahoj, chcu se zeptat, jestli by nešel udělat štítek Š120s? Dík moc
to celkem chapu...sice nemam predstavu, kolik stoji vyroba takove formy a jak je to vsechno technologicky narocny...za vsechno se plati a clovek se nesmi divat na penize, kdyz chce neco mit pekne nebo prinejmensim poctive 😀
Průšvih, je že toho musíš mít nějaký množství, aby se rozpustila cena formy. Jeden, nebo 10 kusů ja absolutně nemyslitelný.
pripadne prozrad, jakym zpusobem a kde ti delaji one procedury 😀, vydelat na tom nechcu, ale novy stitek bych fakt bral 🙂
no, nevim, jestli se daji nekde sehnat...nejak jsem uz ztratil silu neco shanet, kazdej vetsinou horlive nabizi, ale posleze se ukaze, ze nabizi nejaky sunt a sehnat opravdu neco origos nebo aspon aby to pasovalo tam, kam ma, to je proste fuska a plati se krvi...300za stitek neni malo, ale jako tresnicku na dortu bych to za to klidne dal 😀
A štítky na 100 už taky nejdou nikde sehnat? Pokud se jich prodá nějaký množství, dá se o výrobě formy uvažovat. Kolik lidí, ale dá cca 300 Kč za štítek na 100? Navíc to není jen 100, ale 100L, 110l, 110LS a jsme u 4 různých dílů.
nemate v planu udelat neco podobneho i na S100L???Mel bych zajem 😀
Ja som tri štítky na HG od Radka kúpil, a keby som mal viac peňazí tak by som kupil ešte snad aj 5. A už ho mám namontovaný a je na nepoznanie od originálu. Proste super. A jeho največšia výhoda je že nezožltne.


Radku: Keby mi to vyšlo na jeseň do Klatov, tak mi odlož prosím ťa ešte tri.
Podle kurzu mi to vychází na 355 Sk,- + pošta na Slovensko, což v tuto chvíli nemám zjištěno.
Maly dotaz: cena pre bratov Slovakov?
je to asi 10 dni co sem tam volal a maj je