8. září 2016

Vysněné eRko

Rubrika: Technická data, Přečteno: 3330×, Komentářů: 3, Líbí se Autor:
Moje eRko

Mnoho let jsem snil o eRku a už jsem ani nedoufal, že se mi ho podaří sehnat, tedy v nějákém normálním stavu, sjezdil jsem jich asi 6 a buď byli totálně shnilé, nebo po neuvěřitelným zásahu kutilů a tunerů, taková je prostě realita. Měl jsem hlavně nějákou cenovou hladinu a věděl, že musim hodně přitlačit, protože ceny šly neuvěřitelně nahoru...

Nakonec jsem objevil inzerát na eRko a vypadalo, že bude i za tu cenu velice slušné a i docela bylo, naprosto origiál a původní interiér, lak z roku 1988 a po výměně převážné části auta - od dveří dozadu a zapsané v TP přímo z Mototechny.

Auto je z roku 1980, mělo jen jednoho majitele a následně jej koupil překupník, kteý si ho nechal cca 6 let a po celou dobu stálo v garáži.

Loni jsem udělal STK a pustil se do rozebírání, zjistil jsem, že je relativně v pohodě až na přední část, podlaha u podběhů, vpředu u prahů a horní část podběhů, vše jsem vyvařil a ošetřil, následovalo nakoupení nových plechových dílů, nových hrnců pod světla, parabol, zadních světel, starších,ale zachovalých nárazníků, sadu nových koberců, pneumatik, zadních ramen a uložení.

Odstarnil jsem pouze zadní laminátové křídlo, které někno nalaminoval přímo na kapotu :).

Střechu jsem nechal černou, která je z Mototechny, nějákým nástřikem a uvidím jestli jí ještě nenechám dát do laku.

Příští zimu plánuji vyndání motoru, převodovky a přední nápravy.

Ještě mám připravené originální zrcátka, ale zatím nechám tyto sportovní.


Rubrika: Technická data, Přečteno: 3330×, Komentářů: 3, Líbí se Autor:
Pěkné auto a zajímavé čelo 🙂
Děkuji... čelo mám ještě v garáži, původně jsem ho chtěl vyhodit,ale nevím, jestli to není náhodou ten prototyp, nebo ze 110LS
Pěkný auto, pěkná práce.


Kde skončilo to přední čelo? https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1321&olimage=37964