4. květen 2015

Jarní slet - 2015

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5878×, Komentářů: 13, Líbí se Autor: RST
podeváté, tentokrát v Hustopečích

Hustopeče 1.-3.5.2015

Letošní jarní setkání se uskutečnilo o prvním květonovém víkendu. Místo do prvomájového průvodu jsem nasedl do eRka a vyrazil na Moravu. Nemaje a ani nechtíc míti dálniční známku, vydal jsem se po silnicích všech tříd po trase: Poděbrady, Kolín, Čáslav, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velká Bíteš, Ivančice a Hustopeče. S mezipřistáním v Syrovicích u Michala, který letošní setkání pořádal. Za chvíli dorazil i MichalK a zdlábnutí gulášku od Michalovy maminky jsme všichni 3 vyrazili do Hustopečí.

Chvíli po příjezdu do kempu Formanka se kolem nás začal točit televizní štáb a natočil s dorazivšími eRkaři krátký rozhovor. Uvidíme, co z toho nakonec proběhne obrazovkou.

Pak jsme tak různě klábosili a konzumovali v místní restauraci za průběžného dojíždění dalších účastníků. Příjezdem Čapouna jsme byli téměř komplet. Tím nám skeptikům Čapoun vytřel zrak, protože v jeho skutečný (i když avizovaný) příjezd věřil málokdo.

V sobotu po snídani proběhla rychlá rozprava před orientační jízdou a pak už hurá za poznáváním krás Jižní Moravy, vinohradů a okolí všeobecně. Utvořil jsem posádku s MichalemK, dostali jsme na auto kamery pro pořízení nějakých jízdních záběrů a vyrazili na trať.

Něco z průběhu orienťáku:

Po dojezdu zpět do kempu jsme ještě plnili několik tradičních doplňkových soutěží: oblíbené poznávání součástek poslepu, zkouška zručnosti - tentokrát sborka karburátoru BS, no a na Moravě nemohlo chybět poznávání vín. Po sečtení bodů došlo v podvečer na vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších:

"Poháry" byly jako vždy originální.

Zvláštní ocenění si zasloužil i Čapoun za to, že vůbec dorazil a i za to, že byl asi i nejvzdálenějším účastníkem. Navíc měl neskutečnou smůlu při orienťáku, kdy díky křížení s cyklistickým závodem zůstal uvězněn na trati a pokračovat mohl, až byla silnice po cyklistech opět otevřena.

No a sobotní večer jsme zakončili velmi příjemným posezením ve sklípku, kde byla připravena vydatná večeře, ochutnávka vín, která si nezadala s estrádním vystoupením a pak popíjení vybraných druhů vína až do doby po půlnoci.

Neděle pak tradičně byly ve znamení loučení a odjezdu domů. Jeli jsme velkou část cesty s Karlem, v Chrudimi se naše směry rozdělily, tak jen obrázek z tankovací zastávky v Letovicích:

No a závěrem? Kdo byl, ten ví, kdo nebyl může zalitovat. Byl to zase jeden z víkendů, pro který stojí za to mít eRko a lidi kolem starých škodovek (no, ono aut všeobecně). Michale díky, bylo to super!

Na úplný závěr minigalerie fotek eRek. Auta jako taková jsou notoricky známá, tak jsem zkoušel fotit trochu jinak:


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 5878×, Komentářů: 13, Líbí se Autor: RST
Část videa byla natočená na akci Jarní slet - 2015 pořádaná v Hustopečích u Brna štábem TV NOVA.-VÍKEND; Kultovní Erko žije


https://www.youtube.com/watch?v=nHLWpd1iNlY&feature=youtu.be
Děkujeme za sraz, opravdu parádní, navíc na oblíbené jižní moravě a k tomu bonis návštěva sklepa, vážně paráda ! Příště jistě vyjde počasí a i ta Pálava 🙂 http://dejvv.rajce.idnes.cz/Jarni_Slet_2015
Tak včera jsem na TV NOVA kouknul těsně před uložením ke spánku a moc se mi líbilo. Není vůbec špatný a aspoň lidi mají představu nejen starší ročníky co ty bylo Erko za stroj a fenomen. Jediný co mě trošičku mrzí že se ani na okmažik nemihne v záběru Superstroj. Asi není fotogenickej. No budem muset na něm trošku více zapracovat 🙂
Bylo to móóóc hezký. Záviděl sem, že sem nemohl přijet 🙂
Docela jo, nakonec toho tam bylo z našeho minisrazíku docela dost.
jéé, já to nestihla ... kuš 🙁 ... a bylo to aspoň hezký?
A včera večer jsme byli v televizi, heč!
Taktéž se mile rádi přidáme do zástupu děkujících.. Akce to byla skvělá a Myšákovi patří veliké díky za fakt super sraz... 🙂
Aji já, aji já, aji já ... hlásím, že t bylo vážně super ... jižní Morava je pro takovédle akce jako stvořená, tuž Máchale, bude z toho tradice? Bylo to prima, děkujeme a těšíme se brzy zase na viděnou ...

PS: Asi si budu opravdu muset pořídit to eRko ... 😀
Také se přidávám s poděkováním za organizaci srazu a velice povedený orienťák.


Byť tentokráte bez eRka - užili jsme si to 🙂
Bylo to parádní, budu vzpomínat a zároveň se těšit na další rok 🙂


Petr
Díky Radku za reportáž a nejen tobě za účast - byl jsem překvapen, kolik se vás táhlo na sraz přes celou republiku 🙂
Pěkné čtení, děkuji za příjemně prožitý prodloužený víkend.