24. leden 2008

II. HundeRtí sjezd - jaro 2008

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 26016×, Komentářů: 149, Líbí se Autor: Petr
aneb Předvelikonoční ŠKODění

Jak jste se již dozvěděli na tomto místě , bude pro vaši potěchu a rozptýlení u příležitosti vyhlášení a ocenění vítězů ankety Zlatý Pacoš 2007 uspořádána i akce s doprovodným programem. Sice jsem slíbil, že informace přinesu na tomtéž místě, avšak z důvodu přehlednosti a z organizačních důvodů volím formu samostatného informativního článečku.

Nyní stručně k plánovanému programu:

Termín: 22.březen 2008

Sraz účastníků: Doksy - Autokemp Klůček

Kde se nachází Doksy, snad nemusím popisovat a kdo by měl přeci jenom pochybnosti, tak na http://www.mapy.cz nalezne vše potřebné pro úspěšné dojetí do kýženého cíle, včetně umístění autokempu Klůček.

Přepokládaný sjezd účastníků je stanoven na 8:00 hod ráno nejpozději. Po seznámení s detaily a pravidly dalšího konání bude odstartován orientační závod o délce cca 60 km do cíle, jež nyní neprozradím a účastnící se jej dozví během závodu za podmínky dodržení všech stanovených pravidel ;-) Startování jednotlivých posádek bude probíhat v pravidelných intervalech. K jízdě zatím mohu říct, že povede nádhernou krajinou oblastí, bude plná úkolů a bude nutné dodržet stanovený časový limit na její absolvování. Odchylky směrem nahoru i dolů budou penalizovány a promítnou se do celkového hodnocení.

Po dojetí účastníků do cíle jsou na programu doplňující soutěže vědomostního charakteru a také prověřující manuální zručnost a poté již společné posezení v příjemné restauraci, kde proběhne vyhlášení vítězů ankety Zlatý Pacoš a vyhlášení a ocenění prvních tří míst v orientačním závodě.

Co bude nutné mít sebou:

Auto, spolujezdce ( klidně i větší počet než 1 ), tužku, kus papíru na psaní, dostatek pohonných hmot, dobrou náladu, stylové oblečení :-) Inspiraci hledejte zde avšak fantazii se meze nekladou. Každý dle svých schopností a možností. Není podmínkou.

No a protože nic není zadarmo, tak ani tyto informace vám nepředkládám nezištně a budu za to od vás něco chtít. Pro úspěšné zorganizování akce potřebuji alespoň přibližně znát počet osob zúčastnivších se.

Proto prosím do komentářů vepsat od těch, co předpokládají svoji účast, počet osob a vozidel, jež se na akci dostaví. Bylo by velmi dobré, kdybychom uvedené počty dali dohromady do konce února.

Příklad: Kozlík Čikuli, Béda Trávníček - 2 osoby, 1 auto

Průběžně budu doplňovat prezenčku. Případné dotazy samozřejmě rád zodpovím, ať již tady, nebo mailem. Těším se na vaši hojnou účast.

*******************************************************************************************************************

Přihlášení účastníci - Stav k 11.03.2008

Nick - počet osob - počet aut

 • Alda - 2 - 1
 • Andrew - 2 - 1
 • Caiman - 3 - 1
 • Danda - 2 - 1
 • Dejvid - 1 - 1
 • Eidy - 2 - 1
 • Free - 1 - 1
 • Jarda R - 2 - 1
 • jenik - 2 - 1
 • KDB - 1 - 1
 • Kloggie - 2 - 1
 • Láďa Ladič - 3 - 1
 • Lucka - 2 - 0
 • marťas - 4 - 2
 • Martin Strejc - 2 - 1
 • Michal K - 2 - 1
 • Myschak - 2 - 1
 • RST - 2 - 1
 • Stanley - 2 - 1
 • Tátomechanük - 3 - 1
 • Yankees - 2 - 1

Registrace je již uzavřena

*******************************************************************************************************************

11.03.2008

Takže listina účastníků je naplněna, přípravy až na malé drobnosti ukončeny, počasí jsem objednal na http://objednavkypocasi.probereme.cz a už nezbývá, než se těšit na vaši plnou účast.

Poslední organizační info:

Měli bychom se sejít v Doksech u vjezdu do autokempu Klůček okolo osmé hodiny ranní. Je tam po levé straně větší plac před hřištěm, tak tam. Doufám, že se tam do termínu akce nenastěhuje třeba cirkus Humberto, nebo tak něco :-) Sebou vzít spolujezdce ! píšící tužku ! kus papíru, dostatek benzínu v nádrži ( pumpa je hned na kraji Doks ) a hlavně dobrou náladu.

Mezi devátou a desátou hodinou budou jednotlivé posádky po seznámení s pravidly odstartovány do orientačního soutěže. Trasa povede po asfaltových cestách různých tříd do cíle vzdáleného 80 km. Cestou bude nutné pro zdárné dokončení nutno plnit různé úkoly. V poslední části na vás bude čekat průjezdová kontrola, u které se dozvíte, kam že to vlastně celou dobu jedete ;-)

Po dojezdu do cíle na vás čeká několik zábavných soutěží, které se promítnou společně s hodnocením orientačního závodu do celkových výsledků.

Poté se přemístíme do přilehlé restaurace, kde nás okolo 13.hodiny čeká oběd. Po zkušenostech z minula, kde si každý i přes prosbu o co největší sjednocení objednávky dal něco jiného, kdy si to kuchař házel a my se nemohli jídla dočkat, bude připravena polévka v podobě hovězího vývaru a k hlavnímu jídlu bude na výběr z guláše a svíčkové.

Poté bude následovat vyhlášení výsledků orientačního závodu - první tři místa. Dále vyhlášení výsledků ankety Zlatých pacošů za rok 2007 a dál .... no to si nechám jako překvapení ;-)

Restauraci máme rezervovanou do 17:00. Poté každý dle své chuti a možností. Nuže to je ve stručnosti asi vše k předpokládanému časovému rozvrhu. Nezbývá, než nám popřát příjemnou akci a těším se na vás.

Případné dotazy zodpovím zde v komentářích.

Pokud budete mít po akci zájem o zhotovení dvd, poprosím, kdo můžete a chcete, vemte videokameru. Za jakýkoli videomateriál budu rád a čím více jej bude, tím lépe se mi bude poté něco stříhat.

*******************************************************************************************************************

23.03.2008

Nuže, akci máme za sebou a já, co by organizátor této taškařice bych zde rád poděkoval všem, co mi s přípravami pomohli a nějakým způsobem se na zdárném průběhu podíleli.

Jmenovitě to byli:

Hanka, Hansi, Honza Č. ml., Honza Č. st. Chrobák Sáček, Láďa Ladič, Lucinka, Lucka, Radek RST, Tomáš Free.

Ovšem nejpodstatnější součástí jste byli vy, co jste přijeli z různých koutů republiky, vážili leckdy dlouhou cestu, časné vstávání a navzdory možné nepřízni počasí jste se přijeli pobavit. Takže obrovský dík patří i vám všem, co jste dokázali, že jste skvělá parta skvělých lidí, kteří se umí sejít a mít radost z vzájemného setkání. Bylo to z mého pohledu fajn a mám z toho opravdu dobrý pocit.

Pokud bude mít někdo potřebu se k srazu vyjádřit vlastními slovy, nechť mi pošle text na mail, rád jej zde v článku pod jeho jménem uveřejním. To samé platí i fotografiích. Buď na můj mail, nebo na škodováckou fotoschránku na seznamu. Těším se na vaše komentáře.

Ty, co točili nějaké video, a jsou ochotni jej poskytnout k zpracování do sestřihu, poprosím, ať mne kontaktují telefonicky na 737 246 631 a domluvíme se na způsobu předání. Videosestřih společně s fotgalerií na dvd bude a dám zavčas zde informaci

Z Dobrovice Váš Petr

Fotky od Dandy

Fotky od Hansiho

Fotky od Jardy R

Fotky od Spykera

II. Hundertí sjezd očima posádky vozu č.6

Něco slov o snad vznikající tradici:

Stráááášně dlouho jsme tu ode dávna vedli polemiky o vlastním srazu a ačkoliv byly různé myšlenky a společná vůle, tak na břímě realizace se nikdo sám necítil. Až loni velmi spontáně, nahodile a vlastně velmi přirozeně, přišel na svět tzv. Zimní sraz alias Hundert slet a tak podobně. Jak to tak nevyhlášeně vzniklo, každý si ho pojmenoval po svém. S názvem specielně jsme si letos lámali hlavu celkem dost. Nechtěli jsme mu dávat název příliš honosný, páč jde o zimní setkání, na něž (až na Máchaly :oD) všichni přijíždí svými tzv. "spotřebáky" a nekonná se tedy žádná přehlídka naleštěných vozů. Nechtěli jsme užívat slůvko slet, aby přátelé MBX nenabyli pocit, že chceme přejímat jejich zavedené názvosloví. Nechtěli jsme to nazvat ani Zimní sraz, když se nakonec konal den po prvním jarním dni, ale nakonec teda ta zima byla hodně zimní, jenže kdo to mohl vědít, že? Nazvali jsme to tedy II.HundeRt sjezd, což je teda kompromis od začátku do konce a stejně ještě nějak pevně věřím, že budoucnost nám dá ještě nějaké výstižnější a trefnější pojmenování. Kdyby někdo měl nějaký nápad, ven s tím! ;o)

Něco slov o přípravách:

Když bych měl jedním sloganem popsat přípravu, řekl bych asi"Velká překvapení s nejvyšším stupněm utajení" :oD , neb Petr Houška od chvíle, kdy veřejně ohlásil svou organizaci srazu, zároveň uvalil na 99% informací embargo a ani lidem zainteresovaným nenaznačil, co nás čeká a co připravuje. Nejen že snad nikomu (mimo Lucinky) neřekl, co všechno chystá, ale zároveň nás tím nakazil. Takže třeba, když jsem se od Petra náááhodou dozvěděl, že Hansi velkoryse zakoupil poháry pro vítěze AOS a já pak na to téma s Hansim mluvil, tak ten byl velmi překvapen, že i já o tom vím, že jsem zkrátka tak dalece zasvěcen. Opak byl ale pravdou. Jediné, co jsem o celém srazu věděl, bylo, že začíná v Doksech, že se pojede AOSka 80km, že o zábavu by neměla být nouze a že v cíli bude na výběr mezi svíčkovou a gulášem, nic víc, nic méně ;o)

Jinak z příprav mi byly svěřeny tyto úkoly - nic neprozradit, s nikým o přípravách nemluvit, nevyžvanit vítěze Zlatých pacošů a to, že za AOS se budou rozdávat poháry :oD

Zbývalo už jen, abych vzal sebou vše, co jsem kamarádům nasliboval, což se kupodivu i zadařilo a hotovo. Den před srazem jsem se ještě dozvěděl, že abych ulevil Petrovi v jeho tak už dost náročné pozici hlavního organizátora, tak že přecijen budu znovu předávat Pacošská ocenění, což je pro mě samozřejmě velká čest, ale i velká tréma, se kterou se, nevím jak moc viditelně, potýkám ;o)

Tak konečně něco málo o naší srazúčasti:

Jestli jsem na něco tak trochu pyšný, tak třeba na to, že jsem měl nejvíc mitfárů, doslova na rozdávání :oD Přátelé Maty a Spyker ke mě dorazili přesně načas o půl sedmé. Osedlali jsme připravenou stovku Yeštěrku a vyrazili přes horizont Českého Středohoří do Máchova kraje zaslíbeného, do Doks. Kluci jsou fajn, Spyk je trochu uzavřenější tvor a zas s Matym jsme se ještě tak neznali, takže jsme to krásně a bez bloudění prokecali až k cíli, teda vlastně ke startu ;o) Náš veselý příjezd "na plac" byl mohutně podpořen v předvečer nainstalovaným prastarým klaksonem, který kvílí neskutečně uboze, jakoby vůz měl každou chvíli zatroubit naposledy :oD M8rinek to v němém úžasu ani nestačil natočit. Chtěl, abychom to zinscenovaně zopakovali na kameru, ale znáte to, do stejné vody . . .

Dorazili jsme tak asi v půli přijíždějících. Před námi už zde byli jihlavští, Cajmani, Petr, Lucka a m8 a další. Krátce po nás dorazil zbytek. Musím říci, že 99% lidí dorazilo v limitu a to je, myslím, velmi milé zjištění. Minimálně se na tom pozná, jakou má Petr nepsanou autoritu ;o) Jinak moje pocity z těchto shledání asi jsou více subjektivní než objektivní. Já se na "X" lidí těšil, minimálně desítce lidí jsem něco vezl, takže jsem tam ve finále jen tak pobíhal, vítal se, předával, účtoval a to, že kolem zas vypukla třeskutá zima a běháme tam všichni po blátě jsem věru neřešil. Je pravda, že zpětně si tak jako říkám, že pro příště by nebylo od věci, sjet se na nějaký ploše s pevným povrchem, ale kdo by před 14 dny předvídal, že zas bude takhle, že? Už to jaro vypadalo tak nenávtratně rozjetě a nakonec z toho byl zas ten starej známej "březen za kamna vlezem" se vším všudy.

Někdy po deváté nám Petr v proslovu nastínil vše, co mohl prozradit k absolvování AOS a po půl desáté nás začal Free s Dejvidem vypouštět na trať. Náš mitfára Maty, mechanik z autorizovaného servisu škoda (tím chci naznačit, že né jentak někdo) byl zapůjčen do spřáteleného týmu, aby v Garde dělal KDBmu garde ;oD

Itinerář byl takovej Houškovskej standart, takže hodně dobrej, jenom nám chyběli na silnici sprayem nastříkaná varování a šipky, kde máme my blbí odbočit, takže tu a tam jsme si krapátko bloudli, ale jen krapátko, vždycky jsme na to tak do pěti kilometrů přišli a světe div se, ani jednou za to nemohla chyba v itiku ;oD Dost lidí nás předjelo. Asi lépe než já poslouchali Petra a tak věděli o stanoveném dvouhodinovém limitu. To my ještě cestou svačili, povídali si s domorodci o nejstarších rodácích kraje, mimojiné té paní z úkolů v itineráři, co má pamětní desku na návsi, že se dožila 100 let, je letos prej už 104 a má se čile k světu, pomáhala nás totiž se Spykem roztlačovat :oDDD O.K. to kecám, ale prej zkrátka žije a to je prima zpráva. Moc se mi líbili ty pasáže po klikatejch úzkejch písčitejch lesních cestách. Jeli jste tamtudy taky nebo to byla pouze naše bloudivá zajížďka? :oD Věřim, že takovej Michal K. tam všechny zatáčky projížděl dveřma napřed ;oD Jednou z vychytávek bylo, že itik nebyl úplný, tedy až průjezdová kontrola v poslední části trasy dodala posádce zbytek návodu k dosažení cílové stanice. Nedali nám ho však zadarmo. Museli jsme jim vydat na jiném stanovišti vyzvednoté bonbony, což jsem bral jako jakousi zkoušku nežravosti a až zpětně si teď uvědomuji, že ta cukrátka byla vlastně jakýs důkaz správného projetí první části trati. Při průjezdu Dobrovicemi byl ještě jeden nepovinný úkol nakoupit piva v jedno jakém množství a jedno jaké značky. Jelikož jsem jako jeden z mála věděl, že Danda bude nazítří o rok starší, tak jsem si celkem lehce vydedukoval o co v tomto úkolu jde.

Světe div se, nakonec i my jsme teda dorazili do cíle a dokonce se našli i tací, co tam nedorazili, byť nás krvelačně předjížděli, že jo Jardo ;oD

V cíli na nás čekalo 5 disciplín - ujet odhadem 10 metrů, slalom s kutálením pneumatiky, hod klikovkou na čáru, jízda RC autíčkem brankou pozadu do garáže a zpět a skládání malého puzle. První úkol jsme zvládli, kutálení taky, klikovkou jsem mignul tak vydatně, že se na čáře odrazila a odskákla si mrcha jinam, zrádkyně, s RC autíčkem Spyk zajel rekord tratě 11 sekund, puzle jsme také příkladně sfoukli, ale na pohárová místa jsme ani zdááááleka nedosáhli, takže, jako ostatně vždy, ani letos nemusím doma dělat místo v polici pro trofeje ;oD

Na co jsme ale dosáhli záhy, byla výborná svíčková v restauraci. Po obídku došlo na vyhlášení prvních třech míst vítězů AOS "Zakutálené pneumatiky" a byli rozdány Hansiho poháry. Byl udělen i diplom útěchy zbloudilému účastníkovi, který byl mírně handicapován absencí mitfáry. A byl udělen i onen krásný zlatý píst Dandovi za to, že defakto při průjezdu Máchovo krajem dosáhl i Máchova vrcholného věku 36 let. K tomu mu byla přidána ta pivka s dobrovolné dobrovické disciplíny.

Po přestávce došlo na další Petrovo pečlivě utajené překvapení a sice na dražbu. Poenta byla taková, že pořádání srazu sebou nese nějaké náklady a výtěžek aukce byla možná forma, jak je s trochou zábavy a adrenalinu srovnat. Já osobně v tomto záměru teda nespatřil nic kontraverzního, ale asi nejsem ten ideální zástupce davu. Jakožto v dražbách už lehce zběhlý bych mohl vznášet rady, co se dělá "normálně" pro vyšší efektivitu aukce, ale tady přeci nešlo o žádnej maximální výtěžek. Našly se tam velice zajímavé a hodnotné kousky, jako Lucky naprasklý klíňák, vzduch z pneumatik ročník 1974 a vyjetý olej ročník 1976 a takové unikáty se halt lehce vyšplhaj do závratných výšin. S tím se musí počítat, páč to není k mání každý den ;oD Jestli se v tom bude někdy pokračovat, možná bych taky v garáži vyhrábnul pár unikátů. Jinak diskutovat o tom, jak se aukce vyvíjely, co bylo za kolik vydraženo a co bylo motivací dražitelů mi připadá bezpředmětné. Prostě dražba je taková lotynka, někdo přihazuje na chytro, někdo hráčsky, někdo se nechá prostě unést a pak doufá, že ho snad ještě někdo přehodí a to celé je zábava sledovat. Mě teda rozhodně nenapadlo přemejšlet, kdo přihazoval a kdo ne a jaké jsou motivace přihazujících či nepřihazujících.

Po této taškařici a další přestávce došlo na vyhlášení Zlatých pacošů roku 2007. Až na kolegu Jezevce se nám podařilo, že vítězové kategorií byli přítomni v sále. Zároveň Chrobák.Sáček a Free pro letošek spáchali reálnou cenu k předávání, takže letos to bylo prostě se vší parádou. Byli jste báječné publikum, jistě lepší než já coby moderátor udělování cen, takže dík, že jste mě nevypískali, vážím si té vysoké míry tolerance :oDDD

No a to je z mého subjektivního vyprávění tak asi všechno. Já si naložil ještě jeden gulášek, aby svíčkové v žaludku nebylo smutno a někdy po páté jsme zas se Spykem, Matym a dvěma laminátovými blatníčky pro GD-DD plni dojmů upalovali směr severozápad. Co vím, tak nikdo ze zúčasněných nepřispěl do statistik nehodovosti a to se také cení, takže děkuji všem zúčasněným za povedenou akci!!!

Pár slov na zamyšlenou do budoucna:

Kdybych měl dát náměty na zlepšení v ročníku příštím, tak bych byl pro Dejvidovo návrh, úvodní "kšeftařské" setkání zas nějak vytáhnout z periferie do centra na nějaké náměstí či tak něco.

Druhá asi důležitější poznámka se má k tomu, že minimálně po letošku už se ví, kolik taková akce stojí a pak není nic jednoduššího, než danou částku vydělit předpokládaným počtem zúčastněných vozů a konečně stanovit nějaké vstupné, vjezdné, startovné, či jak tomu chcete říkat. Jestli jsme parta dospělích lidí, neměl by v tom být problém.

No a nakonec kdyby zase došlo na dražbu, rád bych, abychom se mohli seznámit s draženými artefakty předem a mohli pak lépe cílit své nákupně investorské úsilí ;o)

Za posádku vozu č. 6 sepsal Láďa Ladič

Já si dovolím ještě malé doplnění tohoto skvělého přiblížení celého děje akce o velmi významnou součást, jež Láďa z nějakých důvodů opomenul, ale pro mne měla obrovský význam. A myslím tedy, že byste neměli být ochuzeni ani o toto. Petr

Po celou dobu akce jsem si myslel, jak mám vše pevně v rukou, vše funguje dle předpokladů, o chystaných překvapeních nikdo, aspoň doufám, až na pár vyvolených, nevěděl a vůbec vše běží, jak na drátku. Ale to jsem byl v hlubokém omylu.

Na úplný závěr si kulišáci Hansi a Ladič připravili pro změnu překvapení na mně a to v podobě krásného obrovského poháru pro mne, jímž mi při naprosto nečekaném slavnostním předání poděkovali za přípravu a organizaci akce. Docela mně s tím dostali a moc mně to potěšilo. Jsem tím opravdu poctěn a je to v jistém smyslu i zavazující ... Takže ještě jednou DÍKY :-) Pohár má čestné místo v obýváku ;-)


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 26016×, Komentářů: 149, Líbí se Autor: Petr
Petře ve skutečnosti jsem text na Tvém poháru musel trochu redukovat s ohledem k tomu, že jsem neměl zkušenost s gravírováním a nebyl jsem si jist, kolik textu štítek 35 x 75mm snese.

Původní text měl znít - Ocenění za OPAKOVANOU vzornou organizaci srazů . . . " , tedy je to vlastně poděkování i za ročník minulý a iniciátorem této formy poděkování, se kterým se ztotožňuji, byl Hansi.

Jinak, že jsem to opoměl zmínit, no však víš, že toho bylo víc, páč od počítače jsem odpadal v půl třetí ráno, čímž chci říci, že to zas prozměnu nebyla žádná řízená redukce 😉
No žádnej velkej pisálek nebudu, prostě se mi to mooc líbilo, rád sem Vás zase všechny viděl, aukce mi přišla velice originální -opakovat opakovat, a jak tu již někdo zmínil, škoda jen, že se "každý" cHvástá jak má doma stodoly plné škodovek a pak nakonec přijede tím spotřebákem, sami jste mohli vidět, že i šampooňáci, jak jsem byl jedním z pořadatelů nazván, TO vytáhli😀
Jasný, ale určitě všichni víte, jak to myslím 😉
Andrew koupil jsi mi flašku? Koupil, tak to neřeš...
Láďa Ladič to výborně shrnul v posledním odstavečku - k tomu není co dodat, pouze to, že obě naše posádky s tím plně souhlasí. Rozhodně daleko raději zaplatím startovné, než aby několik účastníků defacto ostatním zaplatilo účast (jakožto jeden z těch, co nic nevydražili, jsem si připadal spíše trapně).
No LL.Článeček moc vyvedený 😉 Nebýt KDBho, který mě zasvětil do mitfárování, tak bych vůbec nevěděl o čem to je 🙂 Škoda jen že jsem při své zbrklosti zbabral pár úkolů.Ale jak praví přísloví: Není důležité vyhrát ale zůčastnit se.A Spyku já myslím, že jsem také víc ustřelen do tuzingu než k veteránství.Ale pořád sním o tom, jak si pořídím ještě jedno erko a postavím ho do origa 🙂A jelikož jsem byl na takovémto setkání poprvé, tak nemám s čím srovnávat a myslím, že jsi to měl Petře dobře připravené 🙂
hezkej článek.... jinak chtěl bych se zastavit nad tím co Láďa napsal .. mlčoch jsem asi jen protože se mezi váma necejtím jako doma...přecejn neujíždím na tom veteránství jak ostatní... ale článek hodně povedenej 😉
Jo takhle je to s těma dvěma Dčkama😉 Už je mi to jasný... No každej si ten svůj projekt nějak interně nazývá, já třeba kilčo - 130 S...🙂 Tak snad to taky zrealizuju...
Jirko tajenka GD-DD se skývá v článku s id=700. Nápověda - víc prohlížej než čti.


Původní "plnoanglický" název další verze měl znít "GreenDream - second service", ale GD-SS by asi nebylo to pravé oržechove.

Každopádně je to jen mé vlastní "interní" označení pro proces dalšího přerodu a jak to nakonec dopadne, nevím ani já, neb plány jsou krásné, ale skutečnost pak mnohé svede třeba úplně jinam, však to všichni známe 😉
a kté aukci si myslím že je to vhodná forma vracení nakladů a zavedl bych to jako pravidlo 🙂 jelikož přeci jen je to spíš taková slezina 🙂
Mno jardo jelikož sme byli určeni jako poslední a jeli jsme dle našeho názoru poslední a věděli jsme o jednom voze že je za námi nechali jsme na místě dva bonbony! pokud jsi jel ještě potom tak se omlouvám 🙂
Láďo, seš rozenej spisovatel 🙂 Jak to Petr krásně uspořádal, tak ty jsi to krásně napsal !!!

To Andrew: Myslíš si, že doma žádnej klíňák nemám a nevím, že se dá běžně sehnat za tři pětky...?? To jen tak na zamyšlenou....🙂
Jojo, hezkej sraz a hezkej článek, nebejt toho že jsem tě nepředvídavě předjel, a nejel raději v tvém závěsu, bych to možná i dokončil😀 Ale člověk zabloudí, pak mu někdo sebere plechovku s bombonama...😀
No LLáďo, pěknej článeček si dal dohromady, holt někdo umí...😉 Jinak prosimtě co znamená v označení GD-DD to DD? Jen zvědavost.😉
Chlapi já vím ... neslibuj a přijeď !!!! Na HG se chystám a snad se již proboha nebudou opakovat loňské důvody mého náhlého "úteku"!!!! Věci se u nás sice pomalu, ale zlepšují !!!!( snad to nezakřiknu.!!! ) a tak se již moc těším ! Jen asi moje Žloutenka bude OSTUDA srazu...neb nestíhám o ni řádně pečovat ( natož udělat plánované tuzingové úpravy...) a jen jezdím, ale já ji tam někde schovám, aby Vám nedělala ostudu -o)-o)-o)
Lado, sikulinek, chvalim, chvalim 🙂
Jirko nemusíš nic slibovat. My přeci víme, že jsi doma nezůstal z lenosti a že kdyby to šlo, tak s náma řežeš zatáčky. Pevně věřím, že na Tvou účast i pomoc dojde až přijde ta správná konstalace 😉
Jezevče, vždyť první vlaštovku jsi už přeci hodil, na HG 07 jsme se viděli, tak jen tak dál, přeci se ti tam líbilo, nebo ne ? I když mám pocit, že jsi odjížděl nějako dřív.
Odpověď na příspěvek [ zpět ]
Zrušit
Ouuuu !


Tak takhle to bylo.... No to musela být paráda !!!! a že by vzniklo ofiko něco, po čem volám už roky : Pravidelný pohoda srázek lidí okolo tohoto a spřátelených webů ?! No to byla špica - co víc si přát !!!!! Snad už jen aby ta ostuda Jezevec přestal furt jenom kecat a rýpat a dorazil tam také a případně i s něčím pomohl -o). Tak Ti tedy Petře tady před všemi slibuji : Příště... !!!!!!!!!!!!!!
Já děkuji Ladičovi, že se toho ujmul a podal nezúčastněným obsáhlý a vyčerpávající popis toho, co se vlastně dělo a děkuji všem, včetně Andrewa 😉 za připomínky a poukázání na nedostatky, v kterých každopádně vidím příležitost k dalšímu zlepšení. Za pochvalné reakce samozřejmě děkuji taky a lhal bych, kdybych tvrdil, že to netěší 🙂
Jak mě naprostá většina lidí zná, ode mne se příliš pochvalné reportáže nedočká snad nikdo - neb podle mého názoru je pro pořadatele daleko lepší kritika, než pochvala. Proto i při ukončení našich srazů od účastníků kritiku očekávám, neboť jen tak poznám, co by se dalo na akci ještě zlepšit.


Samozřejmě vím, že šlo hlavně o setkání lidí, tak to chodí i u nás. Rozhodně by ale bylo lepší posedět a poklábosit déle někde v teple u něčeho dobrého k jídlu či k pití než na bahnitém plácku při teplotě okolo nuly. K těm vozům - když už účastníci mají tolik škodovek, že už je nemají kam dávat, tak proč s nimi nepřijedou? Pochopil bych několik výjimek, ale poměr byl v nejlepším případě 50 na 50.


Moje (a asi mohu napsat i Caimanovy) výhrady vůči AOSce jsou zapříčiněny rozdílnými přístupy k ní. Na Stingerech či Hundertgangech jde spíše o postřeh, znalosti či soutěže než o rychlou jízdu. Prostě jsou tyto AOSky zaměřeny rozdílně.


Účel aukce na konci mi samozřejmě utajen není, ale takovéto vybírání startovného se mi poněkud příčí. Předměty v aukci by rozhodně nevyšly na všechny účastníky a ceny, na které se vyšplhaly, byly více než podivuhodné. Nevidím jediný důvod, proč kupovat věc, kterou mám doma v několikerém vydání a ještě navíc za cenu, která je několikanásobně vyšší než cena, za kterou se prodává na veteránských burzách v Kladně, Chotusicích či Motortechně na výstavišti v Brně.


A ještě jednou závěrem - rozhodně netrvrdím, že tahle akce nebyla dobrá! Byla dobrá, ale jako každá měla svoje chybičky. A protože jsem takovej, jakej jsem, tak napíšu spíš o těch chybách. Komu se to nelíbí...


Jo a jen tak pro představu - moje reportáž z akce, na které se mi opravdu, ale opravdu NELÍBILO najdete tady http://www.bigandrew.webzdarma.cz/akce/hradec07.htm 🙂
Sraz byl super, škoda,že jsem musel vypadnout tak brzo, ale i tak ,že jsme si to užili. Jen škoda, že nedorazil pan Bumba alias Ferdinand, nebo jak se přesně jmenuje, aby viděl jak má vypadat správný orienťák. How domluvil jsem
letos se napsani clanku musi opravdu ujmout nekdo jiny...neb jako "poradatel" mi hodnotit akci z pohledu ucastnika moc neprislusi...takze cekateli nahodou na me radky, nedockate se jich a sup sup, chopte se toho, at uz je co komplexne cist 🙂
Sranda to byla v každém případě až mě od toho smíchu všecko bolelo s jen doufám že můj hlasitý smích nerušil ostatní 🙂) a doufám že přítomní kameramani nebudou mít s mými hlasitými projevy smíchu moc problémů 😉
Jak to tu tak čtu.. mám pocit, že mi nějak asi unikají souvislosti.... a má fantasie hledá některé náznaky mezi řádky, které mě nezúčasněného znervózňují a naplňují očekáváním utajeného -o) a když navíc jindy poměrně plodný tým pisatelů reportáží stále mlčí .... tak jsem zvědavý víc a víc !!!!

Tak už kápněte konečně božskou : Co se to tam vlastně všechno dělo ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No co se týče aukce, taky mě torchu mrzelo, že jsem nemohl nijak přispět, protože jsem zjistil, že sem asi chudej, když nemam ani na vyjetej volej!😀 Ale jinak to bylo docela zábavný si myslim😉
Tak já také mnohokrát děkuji všem co se jakoukoli měrou podíleli na této akci.


AOSka se nám líbila a vzhledem k tomu že to byla naše vůbec první větší AOSka tak z ní mám dobrý pocit (přeci jen zpoždění pouhých cca 40min. není tolik) jelo se krásným prostředím na které jsme později neměli moc čas koukat 🙂) nicméně za státu orientace si můžeme sami. Úkoly na konci se nám líbili mě osobně nejvíce autíčko. Závěrečnou aukci hodnotím neutrálně neb jsem i přes vysvětlení netušil co mám od toho očekávat a ceny se opravdu mnohdy šplhali nad mé finanční možnosti a v závěru mi bylo trochu líto že nepřišli třeba zcela bezvýznamné věci za nižší položky (na druhou stranu kdo má takové "blbinky" shánět že 🙂 ).

Příští rok pokud se bude tato akce znovu opakovat bych se mile rád zúčastnil znovu, pokud budu moci.
Jééé jmenovky... to je kapitola sama pro sebe. Na HG jsme je taky jednu dobu zaváděli (no hlavně kvůli mně, protože mám hroznou paměť na lidi), každý dostal sichrhajcku a kus tvrdého papíru, ať si tam napíše kdo je, čím tu je a odkud je. Každý to poslušně napsal a pak to po celý zbytek HG poctivě nenosil...


Jinak ještě ke srazu, určitě se nenajde objektivní popis, ke kterému by se nenašly výhrady. Pokud to vezmu subjektivně, určitě by se pár mušek našlo, ale rozhodně mi dojem z akce nezkazily, příště jedeme samozřejmě znovu, akce byla pohodová, ranní burza super, orienťák nadupaný, RC autíčko (no na to asi nezapomenu - to bylo otřesný, nikdy bych neřekl, že to je taková věda.. 🙂)) ), posezení v hospůdce a vyhlašování bylo taky pěěěkný, dražbu bych hodnotil jako zajímavý počin, jen jsme se bohužel ocitli v situaci, kdy nebylo moc penízků na rozhazování (přihazování) a snad jsme nebyli s Klárkou sami, kdo byl trošku zklamaný z toho, že tak na nás nezbyl prostor na celou akci alespoň nějak finančně přispět.

Tak asi tak....


prostě Díky, bylo to moc pěěěkné.
stim souhlas 🙂
No jmenovky ala sjezd Jehovistů by byly hustý 😀

Ale třeba něco jako "uróbime prezénčku" by mohlo mnohým napomoci v rozpoznávání 😉
já se hlásím že nee 🙂 jelikož moje pisatelská schopnost je minimální 🙂
Plkat o jmenovkách, to by nám šlo 🙂


Ale zeptám se. KDO se toho ujme a napíše objektivní reportáž z akce pro ty ostatní, co tam nebyli a jsou dychtiví informací ? Aby konečně věděli, o co vlastně přišli, a nebo že nemají čeho litovat... Už je středa a já v mailu nic nemám 😉

To nevelké množství fotek, co se doposud sešlo, nemá svým monotematickým zaměřením pro nezúčastněné velkou vypovídací schopnost.
Nápad s jmenovkama je starej pomalu, jak tyhle stránky 🙂)


Poprvé si jej pamatuju od Džonovy Martiny, která to chtěla zavést na tuším jarních Běšinách 2004
Mno jo jen mi to příde takové trapné 🙂 mno nevím to by nám musel říct big bos PETR 🙂
Free pokud vim, tak nápad s jmenovkama už tu dříve byl...😉 Dle mě to neni ani tak špatnej nápad, jen na to příště nezapomenout...😉
Tak koukám "tlačič" KDB je tu... Dvakrát předjíždět smutné kilečko a stejně dojet jen tak tak to je pech ne?


Při této příležitosti musím vyzdvihnout svou navigátorku, poprvé viděla ty divné šipečky až když je dostala do okna a výsledek super (je teda pravda, že nás možná trochu zachránil dlouhý průjezd Doksy a 1. třída kdy jsme si stihli vysvětlit některé niance, jako že opravdu jedeme tam kam šipka, bez ohledu na tloušťku čáry...)


No a ještě opět vyzdvihnout kvalitu organizace, za sebe musím říct, že to bylo asi tak 3x lepší než loni kdy jsem jel sám Supwerkem.
asi se budou muset zavést jmenovky 🙂 nebo KDB budeš muset obýhat a seznamovat se 🙂
Ještě jednou díky Petrovi a všem spolupachatelům téhle velmi příjemné akce 🙂)


Jediné, co mě trochu kazí dojem, je , že jsem nestihl identifikovat všechny účastníky 🙂)..ale to se napraví příště...


A také musím poděkovat Matymu, že měl odvahu vlézt se mnou do jednoho auta 🙂 a předvést na svou navigátorskou premiéru velmi pěkný výkon - nebýt jeho, přišel bych o gulášek.


Těším na příští živé setkání s Vámi všemi...
Jeníku, slivovici jsem poznal a je moc dobrá. Rozhodně nebudou stížnosti. Spíš musím poděkovat.
Já jen krátce 🙂 Nezbývá mi nic jiného, než všem poděkovat, připravené to bylo dokonale, aukce na konci byla zajímavým řešením, bohužel ji všichni nepochopili... Ale co už 🙂

Petře, mám jen jednu připomínku: Příště změn sraz z jednodenního na jednotýdení, aby si každý stačil se všemi pokecat ... 🙂))

Ještě jednou díky a těším se na další setkání. Michal a Borůvka 🙂
Ještě jednou děkuji všem pořadatelům za skvělou organizaci srazu, jsme rádi že po dlouhé zimě jsme opět viděli známé tváře a dobře jsme se pobavili.


AOSka jako bonus byla supr, no vlastně až na počasí se vydařilo vše. Bohužel větru a dešti neporučíme.
Konečně mám delší chvilku abych zde mohl také něco sesmolit 🙂 Chci poděkovat všem organizátorům i zúčastněným za skvělou akci.Konečně jsem mohl pár z vás poznat osobně a utvrdit se v tom, že jste super lidičky.Líbilo se mi, že se celý sjezd nesl ve spřáteleném duchu a hlavně se zase setkat.AOSka, podle mě veselá dražba a vyhlášení Zlatého pacoše, byla třešnička už na tak dobrém dortu.Hodně jsem se bavil při plnění ůkolů a hlavně s Karlem to byla super jízda.A s LL a Spykerem jsme cestou tam i zpět dobře poklábosili.Doufám, že příště budu moc dovalit se svým erkem.Tak zase za rok se uvidíme na třetím Hundert Sletu 🙂
tyyyjo, toliko komentaru, to tady nebyva ani po HG ci Besinach 🙂 sama za sebe jsem moc rada, ze jste dorazili v tak hojnem poctu, s nekterymi se videla poprve, s nekterymi po vice jak dvou letech (vid Staniku) a jsem moc rada, ze jsem tam mohla byt, pridat ruku k dilu, ktere se dle mych dojmu vydarilo, alespon ja z toho mela a mam skvely pocit...mrzi me, ze nekteri jedinci nepochopili zcela uplne smysl tohoto setkani a stejne tak i nektere akce, konane v prubehu srazu...ale kazdy jsme jiny a kazdy mame pravo nazoru...pro me toto setkani nebylo o autech, vzdyt to moje stejne porad spi v garazi, ani o soutezeni...tydle dva faktory byly jen zprijemnenim uz tak prijemneho...bylo to o vas, o lidickach, kteri proste maji chut se videt a pokecat a zablbnout si...diky jeste jednou...PS: od 20teho dubna jsem v boleslavi asi 14 dni, tak kdybyste se nekdo nudil, muzeme dat spicha 🙂
Jak pořád čtu ty pochvalný komentáře, tak mi to nedá, abych ještě něco nepřipsal. Vše bylo parádně připravený, jak jsem psal v mym předchozim komentáři, ale přecijen mě napadla jedna věc, která mohla bejt lepší. Výběr dopoledního stanoviště... Na plácku kde jsme byli to bylo takový rochnění se v blátě. Já osobně bych se přimlouval za nějaký parkoviště, nejlíp v blízkosti nějaký restaurace, kde by uvařili čaj, kafe apod... Zase ale abyste neřekli, chápu, že někam umístit přes 20 aut taky neni jednoduchý...😉
Konečně jsem se dostal k pc. Tak trochu mého komentáře. AOSka byla dle mého názoru špičkově připravená, bez chyby - jedinej kdo tam něco posejřil jsem byl já. Důkazem toho byl 30minutový zpožděný příjezd do cíle.(tímto se omlouvám mému skvělému parťákovi-řidiči Michalu K.) Do třtice si Petře připrav i pohár pro nás !!! 🙂)) Skvělej nápad byla i závěrečná aukce, jen mi trochu dostala zdrženlivost některejch lidí. copak nechápou, že to pořadatelé dělají z vlastního - vaří z vody !!!Důležitější než všechny nablejskaný škodovky je super atmosféra a super parta, kterou máme - přestože škodovky jsou moje tajná celoživotní láska ! 🙂))) vždyť mně přeci znáte, ne? Petře laťku jsi zasejc posunul výše, držim palce v pořádání třetího ročníku a na všechny se na vás těším na příštím srazu!
Jeste jednou diky vsem poradatelum za prijemne straveny sobotni den. Taktez diky cele porote "Zlateho Pacose" za vsechnu praci, kterou vyhlaseni venovali...

🙂

Cas na AOSku byl - v pripade, ze se nebloudilo - uplne akorat. V pripade, ze se bloudilo mohl byt malo - nu, ale o tom to prece je, ze?
Přesně souhlasim s pořadatelema, časouvej limit pro někoho mohl bejt celkem krátkej, ale kdyby to každej stíhal, tak o čem by to bylo...😉 Jak psal Tomáš Free,svoje auto nemá nějak extra potůněný na výkonu a přesto jsme měli ještě dost času rezervu...😉A rychlostní limity jsme taky víceméně (spíš teda více než méně) dodržovali... A vzhledem k tomu, že docela vim, jak má správně vypadat taková AOS (v Jičíně pořádáme soutěž zařazenou do kategorie FIVA B ), tak můžu s klidnym svědomím říct, že jsem nenašel žádnou chybu v itinerářích a vše včetně limitu na projetí trati bylo naprosto v pořádku...

Jinak co se týče touhy po co nejlepším výsledku, ti co byli v Jetřichovicích si jistě vzpomenou, jak jsme si při běhu s navigátorem na zádech s m8 skoro doslovně rozbili hubu 😀 To se stává...😉
Vydařená akce, AOS jsme s kilem stíhali (byť tedy motor není původní, ale zase žádný extra zázrak to není), ale hned za Doksy jsem dostal takovoutu žensky vtíravou otázku proč tak pospíchám, když máme dvě hodiny čas (nakonec jsme měli k dobru 5 minut). Na 14" s hadovkama to byl pravda drobet adrenalin, ale když se nebloudí... (a od půlky mě strkal skoro soused K.D.B.)

Pro Dandu mám jednu poznámku pod čarou, v flaši Johnie Walkera je dle prodejce z Vinotéky Dobrovice domácí slivovice, poukaz na bílou hůl tedy směřovat tam...
Tak jsem doma Jakeovi vynadal, že s námi nejel, protože s RC autem jezdí doma takhle http://www.youtube.com/watch?v=oiorLXPsK1U&eurl=http://jake.nfscz.com/
A ještě - klikovkou mi házet nejde, na konci disciplíny s pneu jsem sebou málem fláknul a RC autíčko...to byl horor a to sem si chtěl koupit spalováka - ani omylem😀