23. červen 2007

Felicia-Coupé klub CZ 2007 - Mohelnice

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 14104×, Komentářů: 25, Líbí se Autor: mkupe
42.celostátní sraz sportovních vozidel ŠKODA ATC Mohelnice 15.-17.6. 2007

LLáďa: Lehce jsme se přeli o to, kdo napíše report z téhle tradičně grandiózní akce. Né, že by jsme se o to prali. Naopak, nikomu by nevadilo, kdyby to ftipně, výstižně, pravdivě a čtivě napsal ten druhý, až jsme teda nakonec došli ke kompromisu, že nudně, obšlehle, lživě a rozvlekle to napíšem spolu. Tak Michale nastiň, prosím, jen tak rámcově, wo co šlo.

Michal-K: Milí čtenáři, letošní opět výborný mezinárodní sraz plzeňského Felicia-Coupé klubu CZ se konal 15. až 17. června v kempu Morava u města Mohelnice.

LLáďa: Tý vado, já žeru tu Tvojí spisovnou civilizačně nesprzněnou češtinu. Jak to děláš, že nepodlehneš žádným svodům hovorové mluvy? To se hned pozná originalista antituner :oD

Hele a už jsi na nějakém jejich srazu byl, že říkáš OPĚT výborný? My s Edisem loni byli v Hrádku a nevim čim to je, ale u toho Liberce slunce nějak víc svítilo a přitom nepřipalovalo, eRka se tam nějak víc leskli, benzín byl levnější, my jsme byli mladší, holky nosily kratší sukně..... Prostě jako letošní Mohelnice byla skorem výborná, ale stín Hrádku nepřekročila.

Michal-K: Mno...po pravdě nebyl, ale o předchozích akcích jsem toho hodně slyšel a hlavně četl. S Hrádkem porovnávat neumím...mě se tady moc líbilo a holky...jsme přece na Moravě...to nevíš...tady jim to sluší i v dlohých sukních nebo kalhotách přeci:-)

LLáďa: My se tam s Edisem, bez kterýho bych byl asi nahranej, jeli podívat z několika důvodů avšak numero úno, hlavní důvod, vrchol dne, byla premiéra neskutečně vymazleně zrestaurovaného eRka jednoho našeho narozdíl od nás pracovitého kamaráda z Třebechovic pod Orebem. Jé, ty seš zrovna wotamtajť, neznáš ho? Krásný oranžovo-červený eRko se sprintama na třináctkách kolech...

Michal-K: Hmm....to jako myslíš mě? :o)

LLáďa: Jo tak ono to eRko je fakt Tvoje? Já myslel, že ho máš jen půjčený od soudeda :oD

Čéče, jaký to je restaurovat pět let auto a pak ho vzít na první větší projížďku rovnou na mezinárodní sraz?

Michal-K: No Láďo popravdě...tréma byla a veliká...já zrovna osobně nevyhledávám situace, kde bych chtěl být středem pozornosti ale tady se nedalo nic dělat :oD. Hlavně sem byl nervózní z toho aby auto dělalo dobrotu, nastartovalo kdy budu chtít a tak. Však víš, že si to nechalo až na konec na naši poslední společnou zastávku na kafíčko a odtud ne a ne chtít odjet, jako by se s Vámi dvěma nechtělo rozloučit :-)

LLáďa: No to poslední zakolísání bude spíš tím, že ať se to Vám hard-originalistům líbí nebo ne, ku prospěchu provozu vozu je, když benzín, olej a baterka už nejsou původní :oDDD

Ale jinak Ti to jelo fakt krásně!

Michal-K: No, protože autíčko v předcházejícím týdnu prošlo zkouškou dospělosti: http://www.skoda110r.cz/gallery.php?aid=100&pid=337 a až na neustále potíže se seřízením karburátoru (z uvedeného problému se nakonec vyklubal nesprávně fungující rozdělovač) jsem byl s fungováním autíčka spokojen a oplýval jsem myšlenkou nějakého toho srazu se již v plné parádě zúčastnit. A protože mám rád hlavně auta v co nejpůvodnějším stavu, přišla mě tato akce vhod. Účasti na srazu nepředcházely žádné velké přípravy. Auti se stihlo jen umýt a doplnit potřebnou dávkou nářadí.

Dalším potěšením pro mě bylo, že se uvedenou akci chystal osobně byť bez erka navštívit Láďa Ladič

LLáďa: Uau, kdyby jste nevěděli, tak to mluví o mě! Omlouvám se, už nebudu skákat do řeči.

Michal-K:....ve společnosti kamaráda Edise. Slovo dalo slovo, že se ráno sejdeme na některé z čerpacích stanic na cestě z Hradce Králové do Svitav. Sraz byl domluven na sedmou ráno na čerpací stanici v Býšti. To ale tak úplně nevyšlo, protože pánové uvedenou obec přejeli a vzpomněli si na mě až v Holicích :-)

LLáďa: No jo no, tak jsme přejeli Býšť no :oDDD My jsme byli domluvený, že tam na nás budeš čekat na pumpě, ale zapoměli jsme Ti říct, že musíš stát u silnice a mávat na nás rozměrnym transparentem, jinak nemůžem nic slíbit.

Michal-K: Do kempu jsme dorazili kolem deváté, zaplatil jsem vjezdový poplatek ve výši 600,-, pro členy klubu to dělalo 300,-. Vyfasovali jsme dojezdovou kartu a zaparkovali. Nastudovali jsme sobotní část programu srazu a vydali se na obhlídku vystavených vozů a stánků nabitých všemi možnými díly, na které si jen pomyslíte. Jen ceny jsou již poněkud euro, ehm evropské.

LLáďa: Jo jo, já už skorem víc než auta fotim ty krabice s dílama, neb tyhle studánky nenávratně vysychaj. Jinak urodilo se letos dost zadních světel a kupodivu i relativně dost chromovanejch nárazníků, hmmmm a pak že nerostou...

SPANILÁ JÍZDA

Michal-K: Podle programu se kolem půl dvanácté začaly vozy v autokempu seřazovat. Pořadí bylo tradiční 450/Felicia – Š110R – Garde – Rapid – ostatní sportovní vozy Škoda – ostatní Škoda – ostatní vozidla. Vozy byli v koloně řazeny chronologicky podle věkových kategorií, aby jel vždy každý mezi svými. Trasa měla asi 50 km a vedla z autokempu Mohelnice – Loštice – Bousov – Litovel – Nové Zámky – Moravičany a zpátky do kempu.

LLáďa: Spanilá jízda na srazu Felicia-Coupé klubu, to je pro mě vrchol sezóny, loni nejbáječnější eRkařský zážitek. Tímto bychom s Edisem rádi poděkovali tady Michalovi, že on narozdíl od nás přijel eRkem (a né ledajakým), že na rozdíl od nás zaplatil vjezdné a díky tomu všemu jsme si ji mohli s Edou taky střihnout. To řazení vozů je fakt parádní záležitost! Zde do dáli obklopeni mezi svými si můžete pořádně užít trochu toho opojného erkařskýho šovinismu. Loni navíc celou kolonu doprovázeli dobrovolní hasiči, kteří zajišťovali volný průjezd koloně, to vypadalo fakt vznešeně, až nám to trochu letos chybělo, ale jako i tak to byla krása nesmírná.

VOZOVÝ PARK SRAZU

LLáďa: Příjemně se nám potvrzuje, že z eRek se postupně stávaj veteráni. Že tuning se zcela přirozeně tiše a pomalu stěhuje na novější vozy. Přibývá renovací a pokusů o origo vzhled.

Michal-K: Ano, můžu jen souhlasit, mám z toho upřímě velkou radost, že úroveň zpracování renovací a individuálních sportovních úprav u těchto vozů roste. A ještě větší radost mi dělají jejich mladší majitelé, kteří si ojedinělost tvarů tohoto vozu uvědomují a nesnaží se jej všemožně přetvářet.

eRka

eReSa

ostatní vozy hundert classe

ZAJÍMAVÁ KOLA

RŮZNORODÉ VARIACE NA TÉMA - TYPOVÉ OZNAČENÍ NA ZADNÍ KAPOTĚ

NEJLEPŠÍ FOTKA DNE

Z východu CZ pro věrné čtenáře

www.skoda110r.cz

LL & Michal K & Edis

P.S. Možná jste si všimli, že mezi autory článku je napsanej i Edis, ačkoliv jeho jméno v dialogu chybí. No to se má tak - my jsme to napsali s Michalem, ale Edu jsme poprosili, aby po nás opravil pravopisné chyby, takže jestli tam ještě nějakou hrubku najdete, na nás nekoukejte a obracejte se s tim rovnou na něj ;oDDD

Odkaz na další fotogalerie ze srazu:

www.skodovky.xf.cz/sraz%2007/index.html

http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?p=51293&highlight=&sid=b28d608fef4c3727af6f3cd37525e20c

Chcete-li posoudit tento sraz Felicia-Coupé s předešlým v Hrádku nad Nisou 2006, mrkněte zde >>>

Můžete pokračovat i na reportáž ze srazu F-C o dva roky pozdějí ve Velkém Víru 2009 zde >>>


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 14104×, Komentářů: 25, Líbí se Autor: mkupe
Ahoj lidičky, pěkný článek a fotečky (na několika je taky moje Erko 🙂 ), tady je adresa na další fotogalerii ze srazu na mých stránkách: http://www.skodovky.xf.cz/srazy.html
Hele tak Eda se nám vrátil 🙂

Jinak aktuálně by měl být v Chorvatsku Gotrek litrem a Stanley snad erkem. Jsou to divoši 😉 Nemáte někdo info, jak se jim cestovalo?
Čauky všichni,to je krásnej článek 🙂).Včera jsem se vrátil z Chorvatska a musím přiznat,že jsem obdivovatel našich otců a dědů,kteří se výdávali na tuhle cestu stovečkama,Daciema a ti bohatí a krásní,Erkama,musel to být fakt očistec.Teď se to jede,máme v autě klima,celkem klid a ticho a hlavně,ta dálnice je super.Na druhou stranu,strašná nuda bez adrenalinu.


Ale k článku,sraz byl opět povedenej,znovu jsem jel spanilku tím nej...Erkem,letos díky Michalovi a v Hrádku díky našemu Ladičovi 🙂).Podobný sraz jsem absolvoval i přes noc v Táboře a co se týká noční zábavy,tak si vzpomínám,že takoví ti tuneři ve Favoritech a stodvacítkách s nějakou tou muzikou byli rychle vykázani z této akce.Tyto srazy jsou zaměřeny více k tomu Škodováckému fandovství,kde se spíše klábosí atd.
Tak to není bohužel otázka na mne. Já ještě na žádném srazu nezůstal přes noc 😉 Jestli někdo jiný může odpovědět?
Pánové chci se optat, na takovíchto srazech je určite večer nějáká ta zábava? A jakého ražení? Hraje se tam bigbeat, nebo naký to TUC-TUC-TUC!!!! co je slišet z mnoha projíždejícich (TUNING) aut????


Jednou sem se byl pobíval na tuning sraz v Pardubicích na cihelně,jentak na čumendu a auta super, ale co se znich linulo za muziku to jsem nestíhal 🙁


Pár hodin se to dá vydržet ale celí večer, to bych nesnes!!!

já mám rád bigbeat 🙂
Znáš to Petře, člověk se s něčim večery pachtí, sochá, plánuje premiéru a nakonec se největšího ohlasu publika dočká po uklouznutí na banánové šlupce 😀DD
Láďo, hluboká kr"y"ze to ještě není, ale řekl bych, že bude pěkně tvrdá .... 😀
To možná jo, ale myslím, že Jarda R. s Poměnkou vyfiknul nepřekonatelnej kauf. Ten dle Tvého výpočtu koupil kilo asi tak za -30.000,- 😀DD
Tak když to tak sčítnu tak sem koupil stovku za -3000🙂
Nevim jak u těchto pánů, ale obecně zadních světel se letos nějak urodilo a cena páru kompletních nových zadních světel se pohybuje od 1.200 do 1.500, takže to ještě celkem jde. Relativně často jsou k mání i na aukru. Hůř se scháněj ty starší s proužkatou couvačkou, ale i těch jsem letos viděl několiko, takže zatim žádná hluboká kryze.
Dík a zadní světla? Já abych věděl co mi starý pán ušetřil🙂
Někdo říkal, že se nárazníky pohybovali 1.500,- za půlku. Já se ani neptal, protože jsem měl jen litr, navíc na něco jinýho, tak jsem neotravoval, když jsem věděl, že nekoupím. Tady u těch pánů je fajn, že ty věci maj, ale žádnej výhodnej kauf se tu udělat nedá, všechno je tak říkajíc za maximálky nebo ještě za víc 😉
Drobný dotaz kolikpa se pohybovali ceny v kategorii nárazníci světelníci na eR?
Ťopi buď se přes stránky http://www.felicia-coupe.com prokousej na kontakt pana Maliny, který má o členech klubu přehled a nebo vyčkej na sraz v příštím roce a pojeď s námi. On tam na 99% jistě bude a můžete pokecat na ostro 😉 Jo jinak máš pravdu, že to byl vysoký hubený postpuberťák asi Tvého náct-cet věku ;oD

Kdyby jste někdo věděli o dalších fotogaleriích z tohoto srazu na netu, písněte to sem a já to zas přidám 😉
Gratuluji - hezké a zajímavé počteníčko a jsou tam i dvě fotečky mojeho eRka a jedna jeho zadní kapoty / druhá zleva ve spodní řadě / mimochodem je to samolepka za 20 Kč koupená na místě - pak jsem tam objevil i origo , ale ten byl za 350 Kč - a to je pro našince fůra peněz . Je tam i odkaz na moje e- stránky - díky moc. Mirek K.
Ahoj,LL ,pokud je to vysoký ,hubený "kluk" ,tak se jmenuje Vilda Řezníček a já s ním strávil 21 měsíců při obraně a ochraně naší tehdy krásné socialistické vlasti. Společně jsem ji hlídali před napadením imperialisty a abychom je zmátli ,byli jsme k nim otočeni zády. To byly časy! Politruk byl fanatickej komunista, který zakazoval své malé dceři ve školce stýkat se s dětmi jejichž rodiče nejsou v rodné straně a pak se divil ,že občas dostala na budku. Přezdívali jsme jej


"mongol"a když nás vytočil anebo jsme šli z vycházky ,přidávali jsme přídavné jméno "zkurvenej"(vycházka byla tak 1x za 2 až 3 měsíce).


Vilda byl Erkařem ještě v době, kdy to nebylo tolik v módě jako dnes. Bohužel jsem ztratil na něj telefon. Snad ostatní prominou , že se můj příspěvek netýká přímo srazu ,ale to starci odpustí.
Petře T., kontakt na majitele zelinkavého erka nemám. Je to ale stálý návštěvník tohoto srazu, takže za rok Ti ho klíďo opatřím. 😉

Marty to je sraz přesně pro takový, jako seš ty 😉

Za sebe děkuji za kladné ohlasy! Příspěvky na náklady reportáže posílejte na účet číslo......😀DD
K tomu mohu říct jediné: "Tož to nemá chybu!"

Martine, zkontorloval to hezky🙂
Když jsem koukal na ty fotky tak mě napadlo přesně to samý - že tolik eRek pohromadě jsem ještě neviděl. Škoda že jsem tam nebyl 🙁(

Kluci hezky jste to napsali 🙂 a Eda to krásně skontroloval 🙂
Páni ... plno erek který jsem ještě neviděl... hezkej článek ... škoda že jsem nemohl ject taky ...jen mne překvapila vcelku vysoká cena vstupu..
SUPER počteníčko!! Sakra já už chci taky jezdit! 🙂

A navíc teď nemůžu ani dělat erko páč jsem si zlámal hnátu v kotníku 🙁

Pěkně jste to napsaly kluci jedni😀
Taky se přikláním k tomu že v LL & Michal company není o špičkové články nouze, kvalitní text, fůra fotek no nádhera. Sraz se teda vyvedl a za rok snad už zase se mnou. V Hrádku to bylo fajnt, teď jen kde to bude příště? 🙂 Kluci díky
Ty jo zírám na to kolik krásnejch eRek se urodilo a valim bulvy, to bych nevěřil že se jich někde tolik sejde v takovém počtu. Krásný fotky, krásnej článek
Noo,panove jak vam opravdu zavidim ten krasnej sraz ! 😉Jinak clanek na 1* krasna prace 🙂. Ty fotky to bylo pokoukani ty narazniky na haldach no mlask 😀. K Michalovu eRku - Michale klobouk dolu pred tvoji praci a buldocim pristupem k originalite ;-D Doufam ze mi tvoje eRko zustane prikladem pri renovaci moji Ruzenky.
Nemáte někdo náhodou kontakt na majitele š 110 r coupe s SPZ AT 44-71?