(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Sen 110R

Snil jsem o Š 110R od doby, co jsem se o něm dověděl
28.11.2008 - terzik Poslat vzkaz , e-mail: terzik@seznam.cz

Přečteno: 8409
Komentářů: 23 

Zdravím všechny eRkaře.
Snil jsem o Š 110R od doby, co jsem se o něm v roce 1972 dověděl. Bylo to ještě na základce a okamžitě jsem začal sbírat vše co se tohoto vozu týkalo. Když mi bylo 18 a udělal ŘP začal jsem jezdit s otcovo Š 100. To vedlo ke sporům. Když mi pojišťovna,po dosažení plnoletosti vyplatila pojistku se spořenim, navrhl jsem rodičům že když mi přidají na vlastní auto vyřeší se tak spor o tátovu Š 100. Bylo mi to přislíbeno za maturitu.

A tak se stalo. Oslovil jsem příbuzného z Hamburgu a krátce na to přijelo z "NSR" na železničním vagóně, krásné, roční, červené auto s černou střechou na širokých 13" kolech. Bylo mi 19 a byl v sedmém nebi. Ty kola mi každý škodovák záviděl. Bohužel ne příslušníci VB. Když jsem při přihlašování v roce 1977 ukázal vyjímku ve velkém techničáku policajt mi ji s ironickým úsměvem přeškrtl. Kola jsem samozřejmě nesundal. Už nevím kolikrát jsem přišel o TP. Naháněli mě jako zvěř.Doneslo se mi že zastavovali i jiná červená kupátka v domění že to jsem já. Dokonce čekali u auta na parkovišti. Často jsem prostál i hodiny schovaný za rohem,než to příslušníky nebo pomocnou stráž (vygumovaní civilisti se žlutou páskou PSVB) omrzelo.

Běžel čas a přišla rodina. Š 110R přestalo vyhovovat a tak se prodalo. Od té toby jsem vystřídal mnoho vozů. Od roku 1988 žiji ve Frankfurtu a momentálně jezdím s MB C280. Je to dobré auto. Ale nejlepší auto vůbec je Š 110 R! Kdykoliv ho někde uvidim tak závistivě polknu. Nelituji času abych i zastavil a vysněný vůz několikrát oběhl. Už opět o něm sním. Dokonce mi ho kamarádi z ČR, kteří vědí o mé úchylce sehnali. Ale bylo v takovém stavu, že by se mi nevyplatilo ho dělat. Nemám možnosti jako "kolegové" z těchto stránek. Velkou garáž s vybavenou dílnou a heverem. A servis? Víme že to neni možné. Tak alespoň navštěvuji tento web a hltám každý nový článek a prohlížím ty nejkrásnější kupátka všech dob.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (23)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com