(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Severkári 2/3 2008

Ústí nad Labem - 5.10.2008
6.10.2008 - Láďa Ladič Poslat vzkaz , e-mail: lada-ladic@skoda110r.cz, www: http://greendream.skoda110r.cz

Přečteno: 7803
Komentářů: 43 

- AKTUALIZACE 2.5.2009 -

Konečně jsem doplnil ještě nějaké fotky, grafiku, odkazy atd. . . .

* * *

- PARAMETRY SRAZU -

Máme za sebou další ročník ústecko-teplického sezónu uzavírající setkání přátel vozů Škoda 110R. A jaký letošní sraz vlastně byl?

No především opět krásně prosluněný, za což velké díky Džízisovi!!! V kombinaci s barevně vyšilující podzimní scenérií kolem to byla famózní kulisa.

Opět se nás sešlo o pár víc - devět eRek plus pár dalších vozů a to i přes to, že někdo z loňské sešlosti žel nedorazil. Přijelo však mnoho krásných leštěnek, troufám si říci, že více, než už dnes bývá na srazech zvykem a to je velmi milý trend! Zrovna tak bylo milé, že pár účastníků vážilo cestu opravdu z daleka - přijel Eidy z Roudnice, Torsten a Silke z německého Chemnitzu a největší cestovatel Michal K. z 220km vzdálených Třebechovic u Hradce Králového. S přípravou a pozvánkami na sraz mi vydatně pomáhal Petr Čapoun, jenž se nemohl uvolnit z práce, ale poslal za sebe velmi milou alternaci - ségru Martinu.

Tento sraz byl pro mne nečekaně výrazně méně "pojížděcí", než-li byl loňský ročník, kdy asi bylo těmto pokušením učiněno za dosti.

Opět nám zde letos, především na spanilce, na vozech převládala žlutá barva, což je skorem takové naše severkárské specifikum oproti obecné eRkařské majoritně červené zvyklosti :o)

Více jsme se věnovali focení vozů a ve chvíli, kdy tyto řádky píšu, jsem ještě sám zvědav, co z toho bude, protože fotim na negativ, tak si na výsledek ještě musíme chvilku počkat.

Disponovali jsme letos o dost kratší dráhou na pojíždění a tak jsme kompenzačně natáhli spanilou jízdu. Ta vedla převážně přírodou Krušných hor po 24 km dlouhé trase Chlumec > Telnice > Krásný Les > Adolfof > Fojtovice > restaurace na Komáří Vížce (809 m.n.m.).

- ÚČASTNÍCI -


 • Danda a Petra z Ústí
 • Eidy z Roudnice
 • Falkon z Teplic
 • Kuba a Edis z Povrlů
 • Martina z Ústí (Čapounovo náhradnice)
 • Michal z Hradce s Kamilem z Pardubic
 • Pavel a spol. ze Svádova
 • Tomáš z Krupky
 • Torsten a Silke z Chemnitzu
 • moje maličkost Láďa z Ústí
ostatní
 • Spyker z Bíliny
 • Chamelion z Ústí
 • neznámý chlumecký strážník ve službě, prý majitel zeleného kilča

- ŠPEKY SRAZU -

Odvetný duel GD versus RM

Není žádným tajemstvím, že mezi mým GD a Michalovo RM existuje jistá pojížděcí rivalita :o) Na našem loňském setkání 11.11.2007 v Milovicích na prvním sněhu Michalovo RM jasně vévodil. Odveta na suchu měla proběhnout letos na HG, ale tam měl Michal vodu v benzínu a já špatně nasazená přidírající se vahadla, takže z toho nebylo nic. Odveta tedy měla proběhnout zde na severu, podmínky se zdáli býti ideální. Při prvních pojezdech jsem měl ale opět technické problémy, na jedničku se to dusilo, vejfuk chrlil saze, až na dvojku byl nějakej záběr, ale to už mi Michal mizel kdesi v dáli. Sok byl zjevně zklamán, páč vítězství nad chcípákem přec jen nemá tu správnou chuť :oDDD Už by jsme to vzdali, když tuším Kamil přišel se zjištěním, že mé neotvírání druhé komory má na svědomí povolené víko karbece, fuka vzádu činila asi 3mm. Zatím co jsme odstraňovali tuto banální příčinu, pojezdil Michal kubaturně srovnatelného Dandu a to neměl dělat :oD
GD byl vyléčen, motor obživl, druhokomorový podtlak náhle poskakoval na každé zašimrání plynu, půjde se na věc :oD Najednou se objevila i semknutost seveřanů. Falkon mě vyzval, abych si k němu vyložil svou nelehkou fotovýbavičku, Danda mi chtěl dokonce vyndat zadní sedačky :oDDD Nutno říci, že na první pojezd mě Michal opět pojel. Na jakýs druhý opravný či utvrzovací pojezd si mě vzal Danda stranou a koučovsky mi šeptá instrukce - "Vytoč to před startem aspoň na 5000 a tam pusť spojku!" Vzal jsem ho za slovo a fakt to zafungovalo. Získal jsem převahu ve startu, kterou již Michal nedojel, ale na druhou stranu jsem mu už o dalši distanc neujel, takže jede mu to fakt kurevsky dobře lumpovi a jestli si ho vezme do parády nějakej dobrej trenér, tak příště už by mi to zas nemuselo vyjít ;oD Abych to tu nepřepálil s vlastním vytahováním, tak v zápětí jsem exhibičně vyzval ještě Eidyho se zde nejsilnějším strojem. Ten nijak netlačil při startu na pilu, nechal mě nejméně o délku ujet, ale už po sto metrech byl přede mnou a mizel hrávě a s lehkostí v dáli :o)

Eidy měl flek na kapotě

Pro někoho divně banální bezobsažná informace, ale modří vědí, že setkat se u Eidyho na kapotě s flekem o velikosti několika kanadských dolarů je věc vskutku nevídaná. Ještě dnes mám v živé paměti, kterak jsem kdysi v Běšinech Eidymu na Kóče udělal otisk prstem a co následovalo jsem si věru za rámeček nedal :oD To co teď měl na voze vypadalo jako exkrement přejedeného orla, ale chyba lávky, byl to prý otisk celého zjevně nepozorného ptáčka jarabáčka. Jak že se to zpívá v někdejším songu Anny K. . . . pozor Kóča je blízko, tak nelítej nízko? :oD

International meaning

Jak zmiňuji v úvodu, náš skromně pojatý sraz se rozhodl navštívit i jeden zahraniční host - Torsten, čímž rázem katapultoval malý oblastní dýchánek splodin na úroveň mezinárodní eRkařské ligy :oD Prosim Vás, kdyby se Vám náhodou tohle někdy stalo, že najednou Vaše konání nabyde na mezinárodním významu, je velmi důležité, né-li přímo zásadní, ovládat nějaký světový jazyk, nejlépe jiný než češtinu. Chtěl bych tímto poděkovat anglicky obstojně hovořícímu Falkonovi a německy domluvyvší se Martině za to, že v klíčových momentech nezklamali, ba co více, díky nim jsem se konečně dozvěděl mnohé z toho, co se mi Torsten marně snažil celá léta sdělit! :oDDD Poděkování patří i Hansimu, jenž pozvánku na sraz Torstenovi přeinterpretoval. Mám z Vás ze všech opravdu radost :o)

Ztraceni při spanilé jízdě

Co bych fakt nečekal je fakt, že při spanilé jízdě osmi aut se nám může ztratit některý z vozů jedoucí uvnitř kolony. Jak asi předvídáte nečekané se stalo skutkem. Pavlovi se zeleným eRkem to prý nějak hůře jelo, s naopak dobře rozjetým Dandou před sebou asi ztratil oční kontakt v klíčovém okamžiku, kdy jsme sjížděli z hlavní na vedlejší a on asi intuitivně pokračoval po té lépe se tvářící silnici :o/ Proč na samém chvostu jedoucí Torsten neudělal stejnou chybu a následoval nás, mi není známo. Možná instinkt, zkušenost . . . každopádně Pavle, doufáme že žiješ a že ses zase našel :oD Po zasednutí v hospodě jsme vyhlásili vzpomínkovou minutu ticha za ztracené, kteří by tam jinak měli sedět s námi ;oD

Nejbohatšímu eRkaři došla šťáva

Cestou k domovu z Komáří Vížky jel Danda první a jak jinak - samozřejmě nám v serpentinách ujel :o) Když jsme vyjeli z Přestanova, tak najednou telefon, já teda normálně netelefonuju za jízdy, ale když volá Danda :oD No zkrátka povídá mi, kde prej jsme a jestli nemám náhodou sebou kanďáček, že mu nějako došla životodárná šťávička. Za chvíli jsme ho dojeli, nějaká ne moc vhodná nádoba se nakonac našla, rozloučili jsme se s Torstenem, Silke, Martinou a já pak s Petrou objížděl okolní pumpy, neb na té první, nebližší, jim zrovna zkolaboval pokladní software, inu murphyho zákony zase řádili, ale nakonec se našla hodná pumpa s pár litry pro Dandovy hladové koníky a jelo se konečně dom ;o)

Toliko pár střípků z našeho snad vydařeného eRkoodpoledne.

- PŘÍPRAVY A VYTYČOVÁNÍ TRASY SPANILKY S ČAPOUNEM -


- SRAZ NA STARÉM LETIŠTI U UŽÍNA -- SPANILÁ JÍZDA NA KOMAŘÍ VÍŽKU -

- ŠIRŠÍ VÝBĚR Z FOCENÍ PRO KALENDÁŘ -


Děkuji vřele všem zúčasněným za účast, čtenářům za pozornost
a uvidíme jak zase za rok.

S pozdravem z Ústí nad Labem
pro www.skoda110r.cz

Láďa Ladič

* * *

Odkazy na další fotogelerie z tohoto srazu:

* * *

Matyho reportáž z předešlého ročníku "Severkári ajn (cvaj) 2007" můžete číst zde >>>

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (43)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com