(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Slet MBX 2006

Aneb i bez brzd se dá jezdit
7.3.2007 - Danda Poslat vzkaz , e-mail: danda.dach@seznam.cz, www: http://www.rebelove.webzdarma.cz

Přečteno: 7230
Komentářů: 8 

Napadá mne stručný popis - každá automobilka by záviděla!

Sešlo (sjelo) se celkem skoro 40 vozů Škoda 1000 - 1100MB - MBX, z toho přes 20 vozů MBX. S ohledem na počet vyrobených kusů a datum konání 5.8.2006 je to číslo skoro astronomické.Akce byla zahájena prohlídkou muzea v MB včetně depozitáře. V muzeu jsme shlédli nějaké filmy o historii škodovky. Zejména ten první nás stejně jako v únoru na Zimním Hundrt Sletu mírně rozzuřil (modří vědí) neskrývavou snahou ignorovat historický fakt, že automobilka dvacet let produkovala vozy s koncepcí motoru vzadu.
Depozitář byl super. Je krásné vidět co všechno ve škodovce vymysleli a nikdy nevyrobili...Dojet na STK se stodvácou s motorem vpředu, to by byl nářez ...


... a aby to eRkařům nebylo líto - pár muzejních eRek

Po muzeu následovala AOS-ka. Po první etapě ( je to krása litrem projíždět zatáčky smykem ) mi odešli brzdy. Naštěstí jsem to zjistil když jsem do kopce vyjížděl z parkoviště, uf.

Po příjemném obídku následovala druhá etapa, která končila u muzea matocyklů Jawa.

Třetí etapa byla "pouze" spanilou jízdou zpět do MB, kde se končilo na nádvoří místního zámku a kde každý obdržel speciální občerstvení.
Zapomněl jsem, že začalo pršet a našel jsem další závadu: nefukční stěrače. Důvod: prasklá pojistka. Po výměně to 5 minut fungovalo a pak zase praskla. Odpojil jsem všechno co do z ní vedlo a začal připojovat. Jeden kablík ji vyhazoval. Nechal jsem ho odpojený a světe div se, v autě všechno funguje. Stěrače stírají.
Fotograf v zájmu nejlepších fotek byl ochoten obětovat i zdraví :)

Celou akci musím ohodnotit jako úplně perfektní, organizace na vysoké úrovni. Největším smolařem akce se stal hlavní organizátor Michal Kačmár, který po kolapsu svých dvou MBX ( jedno kouřilo černě, druhé bíle ) musel vzít zavděk koncernovým ROOMSTREM.

P.S. Hnedle co jsme vyklidili v rámci MBX Sletu parkoviště před muzeem, dorazila sem z Poděbrad kolona Hundertgangu 2006 , kde se konal jejich neméně slavný sraz ve stejném termínu.

Fotky poskytli: Hipa, Danda, RST a LL

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (8):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com