(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Š100L KareL

...něco jako Lucky Sluníčko
28.2.2007 - Danda Poslat vzkaz , e-mail: danda.dach@seznam.cz, www: http://www.rebelove.webzdarma.cz

Přečteno: 7114
Komentářů: 8 

Nedá se skoro uvěřit tomu k čemu všemu se dají použít webové stránky(www.rebelowe.webzdarma.cz). Jeden moravský surfař nám v roce 2003 poslal, jako fanouškům škodovek, dost raritní fotky jednoho klenotu, který prý má v garáži - stodole. Byla to Škoda 100 L z roku 1975 s natočenými 11600 km!!! Už na fotografiích co poslal nám vypadli oči.

Rozhodování bylo rychlé. Cenu, kterou si řekl, jsem dlouho nehledal, a tak jsme hned o víkendu přejeli během 3 hodin přízemním letem republiku, z Ústí až do Kopřivnice! Setkání bylo velmi přátelské a rychlé. Čekala nás totiž ještě cesta s "Karlem" po vlastní ose domů. Ale se sotva zajetým vozem to byla pohodička! Par řidičů jsme asi trochu překvapili. Chvíli jsme se střídal v klimatizovaném Mondeu s Hípou, ale později mi auto vrátil a nechal mne ať si užiju nový vůz a propotí si svou sedačku :) Pro ní to bylo taky asi poprvé...

Co říci víc, auťák je naprosto původní a zachovalý. Interiér dojme znalce k slzám. S jediným problémem, vyklepanou tryskou volnoběhu, jsme dojeli ve zdraví do Ústí, kde číhala bouřka. V dalších dnech se začalo na autě hned makat, pár detailů chtělo poopravit. Kliky měli prasklý podložný plastový kryt (odpanit nikdy neodlepenou folii uvnitř dveří, to chtělo odvahu!), světla dostala pryžové podložky, umýt motor, vyměnit náplně, filtry (původní vzduchový byl z NDR) a vše vyleštit. Kola jsou trochu orezlá, jak Škodule dlouho stála v té stodole, tak se musela hned opískovat a nakomaxitovat. Všimli jsme si, že originál se vnitřek kola stříbrně nelakoval! Proto jsme zachovali tuhle sociální variantu a zevnitř jsou kola béžová. Olůvka jsou lepená zevnitř, aby nekazily dojem :) Pneuservisy v okolí UL nás přímo zbožnujou. Chromy to také trochu odnesly, s tím se dá však něco dělat, ale SPZky už asi nezachráníme. To bude ´důkaz stáří´! Za zmínku také stojí rezerva, která nikdy nejela!

Na žádost Jardy.R:
Datum první registrace - 3.3.1975
Výrobní číslo - 1352211

Moje další vozy zde na webu:

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (8):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com