(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Felicia-Coupé klub CZ 2006 - Hrádek nad Nisou

41.celostátní sraz sportovních vozidel ŠKODA, 16.-18.6. 2006
8.7.2006 - Láďa Ladič Poslat vzkaz , e-mail: lada-ladic@skoda110r.cz, www: http://greendream.skoda110r.cz

Přečteno: 8423
Komentářů: 23 

Letošní opět výborný mezinárodní sraz plzeňského felicia-coupé klubu CZ se konal v kempu Kristýna v Hrádku nad Nisou, tedy defakto na severní česko-německé hranici.

Osobně jsem sraz tohoto klubu navštívil poprvé, takže jsem oproštěn takových těch pocitů, jako že tam jezdí pořád jedni a ti samí a tak. Je pravda, že vjezdné pro nečleny 600,-Kč nutí mnohé zvážit svou účast. Členové klubu platí 400,-Kč roční klubový poplatek a vjezdné mají pak za stovku, takže zas takový rozdíl v tom není. Na druhou stranu se platí jen za auta, kolik Vás jede nebo jdete-li se jen do areálu podívat nikoho nezajímá - osoby mají vstup na sraz zadax.
Po vjezdu do dějiště tento ekonomický filtr oceníte. Nikde žádný tuc tuc, zamračené kapoty a podobné nesmysly. Jde o echt škodovácký sraz felicií, MBX, erek, garde, rapidů a tu a tam se i nějakej ten MTX roadster našel. Troufám si říci, že jde o sraz, kvůli kterému stojí za zvážení, smýšlíte-li ekonomicky, jiné akce možná vypustit nebo si ho prostě alespoň někdy dopřát.


Protože když uvidíte tu sestavu většinou převážně do původna restaurovaných vozů, něco to ve Vás zanechá.

Dalším dobrým důvodem, proč se na sraz felicia-coupé vypravit jsou obchodníci. Nikdo z nich si totiž nenechá tento sraz s největší kupní silou u nás ujít.Pravda ceny jsou už velmi evropské, takže tu koukáte na nesehnatelná nová osvětlení SPZ s nápisem ŠKODA za dva tisíce, poklice Sprint ještě v mastném papíře za tři, kompletní chromované parády na blatníky modelů 1970, nárazníky, nová zrcátka atd. atd. Nutno dodat, že náš oblíbený a vysoké za ceny často napadaný pan Ledr zde nebyl zdaleka nejdražším prodejcem. Každopádně měli pánové snad vše na co pomyslíte, byť za ceny vskutku vyhraněné.

ÚČAST VOZŮ KATEGORIE 1000MB AŽ 110R

eRka


eRka ala eReSa

GéTéčko

kiLa

eMBéčka

eMBéiXa

SPANILÁ JÍZDA


Před jedenáctou začal kemp objíždět dobový autobus s hlášením, že nastává seřazování na spanilou jízdu z Hrádku na Ještěd a odtud do Liberce. Po krátkém zvažování u kávy jsme si řekli, že i proto tu vlastně jsme a vyrazili jsme. Fotky asi nepotřebují komentář. Vozy byli v koloně řazeny chronologicky podle věkových kategorií, aby jel vždy každý mezi svými. Vskutku početná a dlouhá kolona měla navíc po celé trase asi 30km dobrovolnými hasiči zabezpečený volný průjezd, prostě parádní záležitost, motoristický svátek!!!. . . . A PÁR DROBNÝCH PŘÍHOD


Epizoda první - do Hrádku jsme s ženou necestovali z Ústí sami. Jel plánovaně i Hipa se svou vyvoněnou zelenou 105kou, pracovně zkrácené zvanou "ATMOSPHÉRE EJTY FÁJF". Hipa se nás celou cestu se svým netuněným "čtyřkvalťákem" držel bez problémů i při stodvaceti. Musím podotknout - to bylo tenkrát za starých časů, když se body rozdávali jen v soutěžních kláních ;o). No ale všimli jsme si téměř před Hrádkem, že se nějak neangažuje do obvyklích předjížděček, pouští ty kamiony v kopci před sebe a tak. V Hrádku už vůz raději zastavil s tím, že se něco nemilého děje na zadním kole nebo poloose. Na radu domorodce jsme zajeli k místnímu léčiteli vozů. Pravda měl už o sobotním dopoledni své plány, ale pozvolna by s tím snad něco udělal. Hipa byl smutný, tuze smutný. Dojel skoro až k cíli, aby kilometr před kempem skončil a teď bude do oběda čekat, co bude. V této nejistotě dějů příchozích zavolal rebeldruhu Danovi do Ústí, jestli může pro něj přijet s plaťákem. A teď poslouchejte o tom díle ochoty - Dan vstal, jel Mondeem z Ústí do Teplic k Hipovi do práce, vyzvedl plaťák, jel zpět domů do Ústí, hodil si na něj svoje eRko - přece nepojede na felicia-coupé s prázdnou :oD, no a někdy po poledni byl v Hrádku. Zaplatil Žluťákovi průjezd a užíval si srazového reje. Pan léčitel ale mezitím přecejen Atmosphéře Ejty Fájf kolo opravil. Byla to nakonec jen výměna rozpadlého prasátka, takže Hipa se na sklonku dne vracel domů po všech čtyřech (kolech). Prostě občas je smutno, když se nezadaří, ale s dobrými přáteli se to sdílí lépe. Jo a k té cestě nazpátek - vyjeli jsme z kempu opět s Hipou v zádech. Na jednom špatném odbočení nás Hipín předjel, v tu chvíli nás dojel i Dan s erkem na vleku. Jeli jsme tedy za nimi a z hrůzou jsme zjistili, že máme problém Dana s vlekem dohnat :oD. Někde cestou jsme my absolventi spanilé jízdy museli natankovat a tedy zajet do boxu, Dan se k nám kolegiálně přidal, ale Hipa s velkou radostí, že teď už ho žádné kolo nebrzdí, ujel a od Té doby jsme jej ani Atmosphére Ejty Fájf už nikdá nikde neviděli. Nemáte o něm někdo nějaké zprávy? Existuje teorie, že nám ujel nikoliv v touze po satisf-akčním prvenství, ale protože mu to prostě jenom nebrzdilo :oD

Epizoda druhá - plánovaně jsme se měli na srazu setkat s naším eRkařským nadšencem Jablonečákem M8rinkem. Vezl jsem mu spoustu věcí, on mě spoustu peněz a tak :oD. No nicméně hoši někde sešli z cesty pravdy a vydali se nějakým lichým směrem na jih místo na sever, takže do kempu dorazili těsně před jedenáctou. Náš vůz sice našli, ale my zrovna tou dobou nad kávou v bistru řešili, zda teda pojedem tu spanilou. Nic, hoši šli koukat po kárách, my jsme mezitím nasedli nepotkaje se do auta a hurá na objížďku. Mimojiné převážnou část trasy řídil Edis. On je přecejenom Liberečák, ví, kde číhá jaká záludná jamka, od koho si vodu brát, u koho v žádnym případě nezastavovat a tak. Z Liberce jsme se vrátili po páté a to už tam samozřejmě M8rinek se svým produkčním týmem nebyl. Co by tam taky dělali celej den, když většina aut byla s námi na spanilé. Zkrátka Džízis měl z nějakého důvodu nutkání ponechat to setkání na jindy ;o).

M8rinek nám natočil z této své první návštěvy škodováckého srazu své první video (19,3MB), které je k dispozici zde na webu v oddíle "Soubory ke stažení" - Hradek006.wmv ( http://www.skoda110r.cz/files.php )

HODNOCENÍ SRAZU

V hodnocení od nula do pěti bodů, kdy 1 bod získává akce, kde se ukázalo alespoň jedno erko a plný počet pěti bodů může dostat akce čistě s vozy 1000MB - 110R (tedy žádní hranáči ani předomotoráři),
uděluji tomuto srazu známku: R R R R r

Fotografie k článku laskavě poskytli:
Edis , Hipa , Kubina , M8rinek a Zdeno

Svědectví z rojení R zde znechal LL z planety 110RCZ

Odkaz na další fotogalerii ze srazu:
http://www.rapidity.cz/kristy06.php
www.skodovky.xf.cz/sraz%20skoda%202006/srazskoda06.html

Chcete-li posoudit tento veteránský sraz s letošním tunerským setkáním
Doksy jaro ´06, vstupte zde.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (23)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com