(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Doksy jaro ´06

VII. sraz Škoda tuning Doksy u Máchova Jezera, kemp Klůček, 19.-21.5.2006
2.7.2006 - Láďa Ladič Poslat vzkaz , e-mail: lada-ladic@skoda110r.cz, www: http://greendream.skoda110r.cz

Přečteno: 8704
Komentářů: 24 

Jó Doksy, to je Vám takovej sraz pro někoho o ničem a pro mnohé o mnohém. Nevím, jestli se zde zažívá nějakej hustej adrenalin, neúčastnil jsem se ještě nikdy celého programu, ale určitě se tady odehrává máchovskojezerské móóóře pohody. Když se k tomu sejde úctyhodná, zajímavá a hojná účast pěkných vozů, je z toho vskutku sraz jako víno.

Chtěl jsem Vám k některým vozům připsat nějaké své subjektivní dojmy a postřehy, ale na někoho by se zas nedostalo, jistě bych něco nedocenil a opoměl, tak to nechám jen tak obrazově plynout a posuďte sami.

Mezi tuněnými eRky je tam, myslím, jeden stále zaslouženě vévodící král na trůnu, ale bylo tam i spousta jiných, pro mne dosud neznámých a vymakaných kousků. Našel se tu a tam i nějakej ten bastlík, ale čím jsem starší, tím víc se takovou tou ryzí lidovou až folklórní tvořivostí kochám. Je to takovej logickej protipól dokonalejch do bezvědomí vypiplanejch vozů, kterých naštěstí jak vidno stále přibývá. U eRek mi chyběla účast nějakého ortodoxního originalisty, ale nakonec původně restaurované vozy nejsou cílem dramaturgického záměru této akce.

Jó to třída kiL, tam se objevilo celé ucelené spektrum pojetí - od brutal hard tuningovejch kreací po lehké ladiče, byl tu i soutěžák ala 120S, tu a tam takřka netčené kousky nebo naopak do mrti zrestaurovaný origo a i nějakej ten bastlík se našel, zkrátka čenta se blískla na plné čáře.

U tisícovek je už vidět, že jejich vyšší věk začíná vzbuzovat oprávněnou úctu, přibývá jim majitelů restaurátorů a ubývají zde flexani. To, že se v Doksech ukázali i tři nádherný eMbéiXa, bylo velmi milou třešničkou na dortu celé akci.

Nemohl jsem nepostřehnout trend, který bude asi na vzestupu, že na naše škůdky se stále častěji dostávají jiná než škodovácká kola. Je jasný, že původních litých disků v ucházejícím stavu ubývá a tak se stále častěji objevují jiné varianty kol, někdy pro docílení mladšího současnějšího svalnatějšího pojetí, jindy protože zkrátka asi byly zrovna po ruce.

Sluší se poděkovat pánům kolegům Hipovi a Hydemu za poskytnutí fotografií. Sám bych tak ucelenou kolekci nedal dohromady. Navíc jak známo víc očí víc vidí, některé vozy a momenty jsem ani nepostřehl, takže ještě jednou Vám děkuji i za zdejší čtenáře!!!

eRka


eRka ala eReSa

kiLa

eMBéčka

eMBéiXa

Hodnocení srazu

V hodnocení od nula do pěti bodů, kdy 1 bod získává akce, kde se ukázalo alespoň jedno erko a plný počet pěti bodů může dostat akce čistě s vozy 1000MB - 110R (tedy žádní hranáči ani předomotoráři), uděluji tomuto srazu známku: R R R R

Pro www.skoda110r.cz z Ústí nad Labem Láďa Ladič

Odkazy na další fotogalerie ze srazu:


Chcete-li posoudit, jak na tom byl tento sraz a jeho účastníci před rokem,
vstupte zde do článku - Doksy jaro ´05

Chcete-li posoudit tento tunerský sraz s letošním veteránským setkáním
Felicia-Coupé Hrádek ´06, vstupte zde.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (24)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com