(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Ochrana karoserie

Jak nato
6.6.2006 - Hansi Poslat vzkaz , e-mail: honzajung@arcor.de

Přečteno: 14718
Komentářů: 10 

Zdravim všechny škodovkáře a eRkaře 2x. Chci se podělit o zkušenosti které snad někdo přivítá, pro spoustu to nebude nic nového.

Při ošetřeni spodku auta by se nemělo opomenout pořadně odstranit staré, mnohdy letité náťery. Jak se to tu popisovalo. Já upřednostňuji cestu tzv. za studena. Ostrou špachtli, vrtačku s dráťeným kotoučem.

Po odstranění odmastit technickým benzínem a je možno začit střikat nebo nanášet štetcem.Ve firmě použiváme výrobky firmy AKEMI-SRN.
V následujícím popisu se jedná o podobné výrobky avšak na různých bázích.

Jako první uvedu ochranu na spodky na živičné bázi, objednací čislo 90011(obj.č), barva černá,nelze přelakovat. Používám na podlahu jen vnějsí. Tento výrobek se dodává ve 500 ml spreji,1l náplň na stříkací pistolí a na nanášeni šťetcem v balení 1l,2l,5l a 10l. Na přechody mezi podlahou a například prahama nanesu natěr šťetcem. Všude tam, kde bylo vyvařováno a jsou různé přechody také nanést šťetcem(podběhy atd.)

Další výrobek je ochranný nástřik na bázi syntetického kaučuku obj.č.90015-500ml,90016 1l šedá,90019-500ml,90017-1l černá,90018-1l bílá. Tyto výrobky se vyznačují dostatečnou přilnavostí a vysokou odolností proti oděru,možno přelakovat. Tyto používám tam kde předpokládám že díly budu přelakovávat,vnější podběhy,prahy, čela,vnitřek karoserie.

Další výrobek je ochranný nástřik na bázi vosku obj.č.90026-500ml, hnědý, 90025-1l černý.nelze přelakovat,rychle zasychá neskapává, není agresivní na gumu, laky a plasty. Vysoká přilnavost na PVC, živičných a voskových vrstvách. Na stará auta kde se používal, Tlumex, Gumoasfalt, Plastizol. Vhodná na opravy,stávajících nátěrů kde byly použité jmenované nátěry.

Jako poslední se bude hodit prostředek na ochranu dutin, obj.č.90041-500ml,90040-1l,barva slonovinová. Chrání před korozí, vysoce účinná s velmi dobrou tvárností. Rychle zasychá, vytvoří houževnatý elastický film, značně odolný vysokým teplotám, na bázi vosku.

Popisované 1l dozy se aplikují speciální pistolí, předpokládam všem známou. Ze zkušenosti na škodovku spotřebuji 3-5 litrů těchto výrobků. Všechny výrobky je možno ředit tech.benzinem. Nepoužívejte žádná ředidla. Taktéž šťetce a ostatní nástroje čistit benzinem. Na čištění jsem použil normální benzin a taky to šlo. Zazvonil zvonec a ja doufám že vám po aplikaci zůstanou naši miláčkové dlouho bez koroze.

S pozdravem Hansi

Tmely a jejich použití >>>

P.S.Všechny výrobky Vám samo zašlem na dobírku,
pro Škodovkáře za velkoobchodní ceny ( 20% sleva z MC cen !!! ),
fa. AUTOZNOVA Karlovy Vary, tel. 353 220 328, heslo - Mám Škodovku! ;-)

http://www.autoznova.unas.cz

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (10):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com