(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Běšiny - Jaro 2006

předjubilejní devátý sraz v Běšinách u Klatov
20.4.2006 - Džon Poslat vzkaz , e-mail: dzon@skoda110r.cz, www: http://skoda110r.cz

Přečteno: 6469
Komentářů: 10 

Již tradičně čtrnáct dní před tímto srazem jsme začali oživovat našeho Žabáka a připravovat ho tak, abychom tento poměrně náročný sraz přestáli bez újmy na zdraví i na majetku.

V pátek jsme si vzali dovolenou abychom dorazili na místo v klidu a pohodě a vyhli se pátečním odpoledním zácpám za Prahou. Silně pršelo a my jen doufali, že předpověď na sobotu (17°C slunečno) vyjde a nebudeme někde tahat éro z rozbahněného pole.

Páteční sprinty byly kvůli počasí přeloženy na neděli, takže vše začalo netradičně až nočním orientačním závodem. Organizátoři se s jeho pojetím vrátili k původnímu systému, tedy většinu času posádky trávily v autech a na průjezdových kontrolách plnily různé úkoly.

Noční orientační závod nemohu bohužel moc hodnotit, protože jednak došlo k malé chybě, kdy poslední vůz organizátorů jakýmsi způsobem předjel asi osm posádek a na druhé kontrole nahlásil, že je poslední. Nicméně nakonec se vše vyřešilo a mohli jsme pokračovat. Beru to spíš jako zpestření :-) No a nakonec nám selhalo dobíjení, takže jsme museli od třetí kontroly auto roztlačit a dojet za pomoci kamaráda Karla, který kvůli nám závod přerušil, na parkovačky do kempu. Díky.

V sobotu ráno s již opraveným dobíjením jsme vyrazili na nájezdy RZ a na Technickou přejímku a rozpravu. RZ1 Beňovy zůstala tradičně bez větších změn, což je pro nás, amatéry, dobře. Zato z RZ2 Mlázovy jsme byli trochu vyplašení, protože se jela po velmi úzké silnici a bylo tam několik úseků, kde i otrlejší závodníci takzvaně "odkládali".

Dopoledne jsme absolvovali rozpravu a technickou přejímku, dostali čísla, rozpis a čas startu z Klatov. Měli jsme asi dvě hodiny čas, takže jsme natankovali, dojeli na náměstí v Klatovech, udělali pár fotek, pozdravili pár kamarádů a dali si něco malého k obědu. Na náměstí mezitím probíhala předstartovní show.


ve fotogalerii najdete pár fotek zejména z náměstí v Klatovech

Konečně v 13:35 přichází náš čas startu a my najíždíme na rampu, kde prohodíme s moderátorem pár slov na mikrofon a podle itineráře vyrážíme vstříc časovým kontrolám a rychlostním zkouškám. Počasí nám vyšlo velmi krásné, silnice oschly, zkrátka motlitby byly vyslyšeny.


...a toto je celkový vítěz těsně před startem

Systém časových kontrol je výborný, emliminovala se dlouhá čekání na startech RZ, předbíhání jedněch, nestíhání druhých. Většina posádek již má tento styl přejezdů zažitý z minulého srazu, takže vše probíhalo hladce a bylo i trochu času na nějaké ty potřeby :-)

RZ1 Beňovy byla jako obvykle, je přehledná a dá se jet dobře "na oči". Na té byl problém jen s tzv. mezikusem mezi volantem a pedály.

Zato RZ2 Mlázovy v nás zanechala daleko hlubší zážitky. Jela se v první části hustým lesíkem, kde nebylo vidět za zatáčky, v první osté pravé bylo bláto, ve střední části horizont a prudší klesání, kde se auto hodně rozjelo a následně zatáčka, s trochou kamení a vodou. Do cíle se jelo poměrně dlouho do mírného kopce a cílová čára byla na horizontu na kterém jsme mohli mít odhadem tak 100-120 km/h a vítěz závodu podle jeho slov asi 150km/h. Při průjezdu cílem bylo cítit mírné šimrání v podbřišku.

Oproti loňskému roku pořadatelé vypustili třetí RZ, která byla pro závodící posádky už velmi časově náročná.


Takto vypadal náš rozpis časových kontrol a časy RZ (2 řidiči):

Večer jsme si všichni jak závodící, tak organizátoři oddechli, že nedošlo k žádným výrazným škodám, a proběhlo vyhlášení výsledků a předání cen. Výsledky i fotky ze závodů najdete na http://www.skodateam.cz

A pak už se jen slavilo a slavilo, že to tak dobře dopadlo. Grilovalo se prasátko, čepovalo pivečko a povídalo a povídalo, zkrátka párty jak se patří.

Poslední den srazu někteří zalitovali sobotních bujarých oslav, ale všichni vyrazili na poslední závod: Sprint s pevným startem na 250 metrů. Ačkoliv to probíhalo v neděli, účast byla hojná a hlavně počasí daleko lepší než v pátek.

Zde se nám povedlo natočit pár videosekvencí:

Po sprintech následovalo už takové komorní vyhlášení výsledků, kam přišli zejména ti, kdo tušili, že něco vyhrají, ale i to mělo svou atmosféru.

Děkujeme pořadatelům za další skvělý sraz a těšíme se na Podzim 2006.

(Pokud máte někdo zajímavé fotky z RZ pošlete mi je na email, díky)


V aktualizaci 12.6. přibyla do fotogalerie kolekce fotek od Martyho.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (10):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com