(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

johannes a jeho park

Článeček o mých škodovkách
3.4.2006 - johannes Poslat vzkaz , e-mail: holy.jan@centrum.cz

Přečteno: 3676
Komentářů: 14 

Jako nový čtenář tohoto webu zkusím také trošku poinformovat o tom, co vlastně mám k dispozici.

Jak už jsem se tu před časem zmínil, stal jsem se majitelem jedné z prvních škodovek řady 100, a to v originálním stavu, najeto 40200 km. Minulou sobotu jsem spolu se synem provedl její exhumaci po zimě, paráda, motor ševelí, autíčko dělá všechno, co dělat má. Jakmile se trošku vylepší počasí, tak půjde na kosmetiku laku, vyleštit chromy a je připraveno. Snad jen ta rez na předních blatnících.Tady se mi ale do žádného zásahu nechce, protože už to nebude ono, už bude jiný odstín laku a tu patinu téměč 40ti let mu také nikdo nedá.

Aby toho nebylo málo, tak jsem si k tomu pořídil ještě Š 1000 MB, ročník 1966, před první modernizací, tj. široký zamračený úsměv, kulaté kapsy. Jsou na ní některé drobnosti neoriginál, jako např. přední blikače, dveřní madla, ale to snad někde doženu stejně, jako jsem dohnal měsíčky na zamračený úsměv. I v tomto případě jsme se synem v sobotu provedli oživení, a úspěšně. Sice se jí zpočátku moc nechtělo, ale dala si říct, tak jsme jí taky malinko projeli. Ta teď bude čekat, až poněkud vylepším stav rodinného konta a zbyde nějaký halíř na její opravu. Ona sama o sobě už byla docela drahá a jako poslední přírůstek do rodiny půjde na řadu také poslední.

No a nakonec auto, které sice sem do této rubriky nepatří, které jsem si ale koupil vlastně jako první, je to nedílná součást našeho trojlístku, Rapid 130, má nové plechy, dal jsem mu nový kabátek, originální odstín, kola Apollo, nové pneu, dobové rádio. Pravověrní mi vytýkají, že jsem u něj nechal dát 20% folii na okna, to je ale jediný prohřešek proti originálu, kterého jsem si vědom, a dosud jsem nenalepil boční lišty, protože se mi to auto líbí víc bez nich.

A nakonec jedno zbožné přání, z trojlístku udělat čtyřlístek-moc by se mi líbíla Š 120 S Rallye, ale to je v nedohlednu, to je jen takový rajc.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (14):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com