(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Láďova Škoda 110L Rallye

aneb přestavba na soutěžní A2
27.10.2005 - Ládis Poslat vzkaz , e-mail: vladimir.svagr@seznam.cz

Přečteno: 6382
Komentářů: 53 

Zhruba v polovině roku 2002, jsem se rozhodl prodat svoji Š120S Rallye Láďova Škoda 120S , jelikož jsme se začali zúčastňovat soutěží amatérských rallye ve VP (Volný pohár ČR) a protože jsem chtěl mít auto se sportovním průkazem, padlo rozhodnutí stávající auto prodat a postavit si nové tak, aby získalo sporťák. Auto jsem docela brzo prodal (m.j. odjelo až do dalekého Norska) a mezi tím jsem v garáži měl připravenou Š110L, kterou jsem koupil od 1. majitele s cca 60.000 km na tachometru.

Odstrojeno

Plány, že nové auto bude brzo hotové se jaksi rozplynuly. S vlastní stavbou jsem začal až letos začátkem léta. Hundrtka po prvním majiteli se zdála hodně pěkná, ale po odstrojení mě čekal trochu šok. Přední a zadní podběhy vypadaly jako z perníku a tak se auto muselo odvést k jednomu šikovnému klempíři. Následovala výměna všech podběhů, prahů a hrubé spasování plechařiny. V takovém stavu putovalo zpět do garáže.

V současné době je v autě namontovaný rám.

V mezidobí 2002-2004 jsem posháněl nějaké věcičky:

Motor

Podvozek

Nechal jsem si udělat komplet tlumiče vč. pružin (super prácička, průměr pístnice 20mm) a koupil jsem tvrdé silnetbloky zadních ramen.

Kola

Kol se mi nakonec sešlo celkem dost. Loukotí jsem sehnal tři sady (viz. foto) stříbrné jsou jako nové, mají opravdu málo najeto, bílé jsou trochu jeté a v komaxitu, stav je však 100% a nakonec žluté, ty jsou sice horší, ale použitelné. K loukotím jsem bohužel musel nechat dělat dlouhé štefty. Pak se mi sešlo ještě pár "sériových" sad. Dvě sady "Apollo" jedna sada "MeteorII" a nakonec ještě dvě sady "Otvíráků".

Karoserie

Sehnal jsem "kapli" na přístoje, zrcátka, úchyty kapot a fungl novou přístrojovou desku Š110LS.

Teď zbývá to sesadit všechno dohromady :-)))

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (53)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com