(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Martinin Žabák 2005

Na jaře jsme začali opět připravovat Žabáka na srazy
13.4.2005 - Martina Poslat vzkaz , e-mail: pekna@mf.cz

Přečteno: 9190
Komentářů: 58 

Historii Žabáka najdete v článcích:

Na jaře roku 2005 jsme začali opět připravovat Žabáka na jarní Klatovy. Vláďa mi nechal udělat tvrdší tlumiče, takže jsme oživení spojili s jejich výměnou.

Dále jsme naplánovali předělání chlazení - zapojení přídavného náporového chladiče. Snad to stihneme.

S novými tlumiči auto sedí pěkně, ale motor nějak chrchlá.... a hele teče voda z vodní pumpy! Ona je prasklá! Připravili jsme tedy náhradní a začali se modlit aby motor, který byl celou zimu bez fridexu nebyl v háji taky. Po sundání vodní pumpy jsme usoudili, že v háji je...


odhalení problému

Rychle jsme skoukli blok a hlavu zvenku, jestli na něm nejsou nějaké trhliny, koukli na mrazové zátky na hlavě motoru, ale ty tam byly... tak co teď ? Radek mi sehnal jiný blok motoru, pro případ, že by byl prasklý a Džon s Radkem a se Schwejkem se pustili do rozborky motoru se zlými předtuchami...


hledání závady

Motor byl rozhozen tzv. do šroubku, ale museli jsme pro klid duše najít tu prasklinu. Blok ani po důkladné prohlídce nevypadal prasklý, tak Schwejka napadlo ještě se jednou podívat na ty mrazovky v hlavě, no a hádejte co našel...


...osvícení...

Hurá, závada odhalena a při pohledu na totálně rozebraný motor už nezbylo než se jen smát :-) Alespoň proběhne blok nějakou očistou.

Chlazení

24.4.2005 - Zatímco "se" nám skládá motor, děláme nový systém oběhu vody pro přídavný náporový chladič. V pozadí "se" mezitím tuní nový motor v Red Shadowovi . (Pozn. "se" = Schwejk)

A takhle jsme natahali hadice a začali připravovat zabudování přídavného náporáku...

25.4.2005 - Zástavba je téměř hotova, motor se začíná skládat do auta, Musíme to stihnout dodělat za 3 pracovní dny, včetně STK. :-(

27.4.2005 - Tak nakonec Žabák po úmorných 14-ti dnech jezdí a dokonce i celkem chladí - víc ukážou následující dny. Je na něm ještě pár dodělávek, ale to snad ještě poslední den před odjezdem do Klatov zvládneme.

10.5.2005 - Tak sraz v Klatovech jsme za mnohých technických problémů zvládli, ale chladí to mizerně a jsou s tím problémy...

11.5.2005 - Ještě před uložením autíčka k odpočinku jsme vyměnili brzdy za čtyřpístové s nerezovými pístky od Vládi a propojkami od Radka.

21.5.2005 - Také jsem byla donucena přijmout klasický náporák, hádejte z čehou jsou ty plechy ?

28.7.2005 - Pokročili jsme zastavěním chladiče z felicie 1.6, a na něj jsme dodělali odvzdušnění. Úpravou také prošlo zapojení vody vzadu, úprava domečku termostatu (do budoucna ale dáme 120kový) a přidání expanzky. Ještě zbývá dodělat ventilátor, ale zatím to chladí výborně.

3.8.2005 - No a na lak taky došlo... i když teda to čelo se nám moc nepovedlo, místy steklá barva, místy nedostříknuté... ale není to naštěstí moc vidět... A kdo uhádne co jsme opět zapomněli nalakovat ? :-)

7.8.2005 - Džon vyrazil na závody v Milovicích, kde chlazení dostalo pořádně zabrat. Zpočátku to nebylo bez problémů, stávkoval termostat, ale v ostrých jízdách už nebyly problémy, chladič chladí výborně a i bez ventilátoru držel teplotu. A přinášíme i několik fotek ostatních závodníků.


11.8.2005 - Upravili jsme plech pod karburátorem, protože se o něj zaráželo táhlo akcelerační pumpičky a klapky nešly otevřít naplno. Vyměnili jsme bowden za nový a přidali druhou pružinu na plynový pedál aby nebyl takový "blátivý". Zároveň jsme chtěli na pedálu prodloužit páku aby se rychleji otevíral karburátor, ale bohužel by se pak pedál nevešel do tunelu, je tam jentaktak...

24.8.2005 - Džon přečalounil zadní plato novou koženkou, pod kterou ještě dal odhlučňovací materiál z motorového prostoru ze Š 120. Dále vyměnil termostat za 120kový a upravil (zjednodušil) vedení hadic a trubek chlazení. Výsledek je, že to jede výborně, chladí výborně a řev od motoru již není nepříjemný.

18.10.2005 - Zúčastnili jsme se podzimního srazu u Klatov, který jako vždy dopadl na jedničku. Jako veliké plus vidím časové kontroly, které výrazně přispěly k plynulosti startů bez čekání a technická přejímka již v pátek a jako malé minus se nám zdály utaženější retardéry. A my jsme konečně neměli ani závadu, ani nehodu, ba i chlazení fungovalo výborně. Takže děkujeme pořadatelům http://www.skodateam.cz za další výborný sraz, na kterém jsme se opravdu nenudili.


foto: Laďa Ladič

Sháníme el. ventilátor z Lady i se saharou.

A ještě musíme:

  • repasovat svislé čepy nebo lépe celou přední nápravu
  • nově očalounit volant
  • opravit čalounění sedáku u řidiče
  • dodat el ventilátor k chladiči
  • spasovat odvod vzduchu od chladiče s kapotou
  • zlepšit upevnění výfuku
  • odstranit spoustu vibrací a odhlučnit
  • opravit a ošetřit podlahu kufru, vaničku a podběhy
22.4.2006

Před jarním srazem v Běšinách u Klatov - Jaro 2006 jsme na Žabákovi konečně vyměnili čelní sklo za nové. Bohužel se zřejmě za ta léta deformovalo a v jednom rohu nesedí a do auta teče. Zato výhled je nádherný.
Dále jsme dali na motor klasické zapalování z Favorita a nový startér s reduktorem.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (58)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com