(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Kašpiho Modrá královna

úplně rybí auto :-)
15.3.2005 - Kašpi Poslat vzkaz , e-mail: mkaspirek@seznam.cz

Přečteno: 3922
Komentářů: 20 

Už dlouho jsem přemejšlel o nějakým auťáku. Kámoš z vysoký a spolubydlič, nyní Ing. Carlos (viz. Carlosova Popelka) měl už víc jak rok stovárnu a shodli jsme se, že na to jak to je starý a levný :-), je to úplně boží auťák. Navíc u ČPP máte pojistku za 1600Kč na rok. Pořád jsem serfoval po netu a očumoval inzeráty kilovek. Měl jsem už nabídku za 1500Kč, ale vůz byl značně zkorodovaný.

Můj děda z Bavorova kilovku měl, ale strejc s ní jezdil do práce. Auto jsem znal, o prázninách jsem s kilovkou jezdil na ryby, uplně rybí auto :-) Strejc si jednou koupil Rencka a s dědou se shodli, že nemá cenu držet 2 auta, tak mi stovárnu dali. Takže jsem se stal šťastným majitelem vozu Škoda 100, r.v. 1975 - na kilovku nový vůz, nalítáno 103 tis. km. Jelikož měl děda auto věčně v garáži, bylo auto uplně v cajku, naprosto bez koroze. Já bydlim v paneláku, měl jsem strach aby auto venku netrpělo a obavy se potvrdily. Po zimě se objevuje lehká koroze zadních blatníků, ale o nic závažného nejde – zbrousit, přetřít a je zas rok pokoj. Spodek a podběhy jsem v létě natřel tlumexem, je to takovej asfalt co jde z kůže umejt jen ředidlem. Stojí to asi 300Kč a vyjde to na celý auto, vřele doporučuju, dává to dost.

S kilovkou jsem absolvoval několik jízd na kolej do Plzně (cca 140km), problémy se zvýšenou teplotou jsem na rozdíl od Carlose nikdy neměl :-) Spotřeba na delší vzdálenosti se jeví kolem 8 litrů, když teda člověk nejede 110, to vychazí trochu na víc :-)

Jinak stovárna je úplně boží jednoduchý auto, na kterym si většinu věci uděláte sami, pokud nejste joudové jako já - jednou mi přestali svítit brzdovky, to se pozná podle toho, že přestane na přístrojovce při brždění svítit kontrolka. Uplně jsem volal Carlosovi kde jsou pojistky :-) Jinak s Carlosem až dáme kilovky po zimě trochu do pucu, tak se určitě objevíme na nějakym srazu. Zdravim všechny pžíznivce Škodovek a hlavně kilovek a tisícáren!
Kašpi


Tak tohle je moje Modrá Královna

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com