(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Š130 RS ver. RC

eReSo jako model
3.3.2005 - Chrobak.SACEK Poslat vzkaz , e-mail: Chrobak.SACEK@seznam.cz, www: http://www.SACEK.zde.cz

Přečteno: 15118
Komentářů: 42 

Finanční a ostatní ukazatele mi dávají jasně najevo, že skutečné eReSo si postavím opravdu pouze v případě výhry první ceny ve Sportce. Aby měla dušička pokoj vrhnul jsem se na shánění alespoň nějakého modelu.
Popravdě, ikdyž jsem viděl na netu několik fotek po jistém čase jsem nabyl dojmu, že to byla pouze fata-morgana. Mladoboleslavksá automobilka si prostě nepřeje výrobu modelů "starých" aut a tak všem výrobcům postupně vypovídá licence na výrobu těchto jistě zasloužilích vozidel a prosazuje pouze "moderni koncernové plechovky".
Nakonec se mi podařilo sehnat kasli Škoda 130RS od fi.AirDesign. Kasle je z PC vel. 1:10 a presne pasuje na podvozek fi. Tamiya. Dělají se 2 verze samolepek:

Rally Monte-Carlo - ( modré pruhy do čtverce )
Škoda rally 78 - ( červeno-modré pruhy po celém autě )

Já jsem zvolil variantu Škoda rally. Zatím je ještě ve stavu polotovaru ale, to by se mělo snad během měsíce změnit.
Teď ještě podvozek. Nakonec padla volba na XBset Tamiya - Citroen Xara ( složený podvozek + kasle již v barvě a RC sada).

Podvozek je TT-01 s elektronickým regulátorem, náhon na všechna nezávisle zavěšená kola pomocí kardanu. Zatím je v "serii", ale určitě časem dojde i na tuning... ;-)

K celkové spokojenosti mi chybí vybrat nějaká odpovídající kola, což bude asi největší oříšek. Používají se 5ti paprsky které maji imitovat loukotě ( orig. Subaru Impreza ), ale ty se mi vzhledově moc nelibí. Raději bych sehnal něco se vzhledem dělítek.


Takhle nějak by to mělo vypadat...

28.2.2005
Čeká se na zásilku dílu z Japonska :-( - jakmile dorazí tak hurááá do práce...

3.3.2005
Opracoval jsem nahrubo kasly, ještě to bude chtít pěkně dobrousit na přesno...

31.3.2005
TAMIYA konečně dodala objednané díly.... Mimo ježdění se Xarou jsem začal pasovat kapotu na podvozek. ZRADA - kasle eReSa má tak o 3mm menší rozvor než podvozek TT-01, nezbývá než upravit zadní blatníky....
Přesnost jako v 70tých letech....

16.4.2005
Kasle je konečně vylepená a připravená na nastříkání. Ještě poslední zkoušky přesnosti.....

25.4.2005
Tak první vrstva barvy je už na svém místě. Jdo to lépe než jsem čekal. Ještě bude min. jedna ( podle toho na co dá barva ).


27.4.2005
Makám jako barevnej... Stříkání se povedlo až prěkvapivě dobře. O to horší jsou ale samolepky. Návod co je k nim je naprosto na h....!!! Sice se na něm dozvíte v jakém pořadí se mají lepit pruhy, ale už na něm není uvedeno, že pruhy se musí lepit jako první, jinak vám půjdou přes světla a mřížky.... ( takže já je strhával a následně lepil znova ( ty světla a mřížky ).A samozřejmě že to je znát :-(((.
Další problém jsou blatníky. Pokud si upravíte karoserii podle podvozku ( tak aby kolo bylo v díře ), tak samolepka nekopíruje půlkruh v blatníku.......

28.4.2005
eReSo je hotové. Sice nic není dokonalé, takže některé věci ještě s odstupem času změním, ale prozatím jsem s tím celkem spokojen ( tedy až na ty blatníky, ale to se vyřeší s mírným odstupem času, bude potřeba sehnat červenou samolepku a oblouky vystřínout znovu podle karoserie )


eReSo se zůčastnilo svého prvního Škoda srazu a šeptalo mi něco v tom smyslu, že se mu to líbilo jak ho každý obskakoval....

( Některé fotografie jsou převzaty od utajených fotografujících kolegů ;-) )

12.5.2006
Následující fotografie nepotřebují komentář...
"Tedy tohle si s manželkou ještě vyřídím..."

Aktualizace 2011
Manželku to nakonec stálo rozvod

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (42)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com