(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Vysavač

15.3.2004 - KDB Poslat vzkaz , e-mail: KDB71@seznam.cz

Přečteno: 4993
Komentářů: 25 

Škodu 100 L, šedobéžové barvy, r.v.69, vlastnil můj děda. S ní mám spojeno hodně vzpomínek na dobu, kdy jsem byl malý kluk. Když děda umřel, měla najeto 54.000 km a byla vlastně úplně nová, protože děda byl velmi, velmi pečlivý majitel :-). Bohužel jsem nemohl ovlivnit její další osud, a tak byla prodána a během několika let podlehla neradostnému osudu..
Loni na jaře jsem objevil volné místo ve stodole, a protože jsem chtěl mít doma připomínku dědy a doby, kdy jsem byl kluk, začal jsem shánět. Chtěl jsem takové, jako měl děda, rok, stav a nejlépe jeden majitel. Za několik týdnů jsem našel stovečku v naprosto precizním stavu,vše, až na detaily (práce cca na dva dny) původní, korozí nedotčená ( každé dva roky konzervace spec. olejem), všechen spojovací materiál a leccos jiného z nerezu (majitel byl od černého řemesla), prostě kouzelná… Přece ale měla několik, z mého pohledu „vad“
Byla bílá , př. náprava a motor po pečlivé GO, ale prostě již ne „původní“:-), nový lak ( ale před 20 lety a v lakovně, takže vlastně „dobový“:-)) a r.v. 1971. Navíc jsem zároveň našel ještě jednu,skoro stejný stav, ale nějak víc mi padnoucí do oka:-). Těžké rozhodování.. Nakonec jsou moje obě :-)). Vysavač (jméno dostal kvůli výraznému zvuku ventilátoru). Je těžké k ní něco říci, je to prostě Š100L, r.v .71, ve stavu velmi blízkém bezvadnému. Vady jsou opravdu jen kosmetické. Jedná se hlavně o nepůvodní lištu a nápis předního čela, palubní desku ( pochází z 110 LS) ,volant, alternátor, kryty zadních světel a několik dalších detailů. Všechny původní věci mám, stačí je jen namontovat:-).Lak má drobné oděrky ,největší jsou po odejmutí bočních ochranných lišt , Což budu řešit místní retuší.
O přístupu majitele svědčí např. fakt, že palubní deska neobsahuje díru na kontrolku mlhovky, protože ta je vtipně zapojena na kontrolku rezervy paliva&:-). Věřím, že fotky vypoví, vše, co jsem neřekl..:-)
Již od počátku jsem věděl, že nechat si budu moci jen jednu. Jen která to bude, stále nevím. Pravděpodobně se budu rozhodovat na jaře. V každém případě nového majitele budu pečlivě vybírat, protože chci, aby to byl fanda, který autíčko bude dále hýčkat do původního stavu :-)

7.3.2005

Tak Vysavač má nového pána, bydlet bude kus od Mladé Boleslavi a už teď je hýčkán údržbou a díly. Kdo jste tamní pozdravujte ho......
Karel
[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (25)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com