(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Renovovaná Škoda 120 S

18.1.2004 - Michal Poslat vzkaz , e-mail: mbreznicky@zipp.cz

Přečteno: 5269
Komentářů: 42 

Toto je foto mého známého a jeho Škody 120 S. Tento klenot určitě stojí za zhlédnutí. Ten můj známý ho stavěl 5 let .Vše je úplně nové na nové kastli. Nic tam není navíc a nic tam nechybí. I třeba tapecírunk na anatomy sháněl delší čas až tu samou látku sehnal v metráži, a byla to ta samá co se dávala do prvních 120 v roce 76. Motor je starý známý, který se později používal ve 130 RS, a má oněch 130 PS, to potvrdím měl jsem možnost se nechat svézt. Točil ho pouze 5500ot/min, ale již od těch pěti to má zátah, a točí to max. až do 8000. No co vám budu povídat již, když to nahodil, jsem měl husí kůži. Pneu jsou pochopitelně původní, vzadu kupříkladu na dělítkách 215/60 R 13. Auto je po všech detailech neskutečné, a takové druhé byste nenašli. Je samozřejmě na původních papírech. Také jsem měl možnost to auto vidět jak se vyvíjelo, jak věci přibývaly - rozhodně se bylo pořád na co koukat.

Jak je vidět na fotkách byl jsem tam s erkem, tak jsme srovnávali rozdíly, dravce a sériového vozu. Esko stavěl do Ml.Boleslavi za účelem vystavení do muzea, nicméně nenašel tam pochopení, prý mají svou kdesi v depozitu čekající na repasi.

Každopádně uveřejňuji tyto fotky, i když známý určitě nechce, aby se jeho skvost moc ukazoval. Doufám, že až to objeví, tak to bude brát jako poctu jemu za tu neskutečnou trpělivost a preciznost, kterou musel vynaložit, aby dosáhl takovéto hodnoty.

Zdraví Michal.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (42)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com