(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Škoda 1100 OHC

Nejojedinělejší Škoda 1100 OHC z r.1958 (převzato z anglických novin)
18.1.2004 - Džon Poslat vzkaz

Přečteno: 14085
Komentářů: 9 


"Skoda UK" je nyní hrdým vlastníkem vozu Škoda racer, jež získala za 41.000 liber (přes 2 mil. Kč. - pozn.Džon.) na aukci "Brookových sběratelů automobilů". Škoda z roku 1958 s motorem 1100 OHC je jedním z pouhých dvou na světě. Druhá je bezpečně uložena ve škoda muzeu v České Republice.
Brookova aukce byla nádhernou ukázkou jedné z nejlepších světových automobilových vzpomínek, na které byla největším bonbónkem Rabagliatiho kolekce. Velkolepá kolekce Duncana Rabagliatiho stovky autmobilů obsahovala jak krabice s několika díly, tak i nádherně rekonstruvané veterány, včetně ohromující červené Škody.
Pan Rabagliati byl vlastníkem automobilu od roku 1988 a získal ho akorát včas aby ho mohl zachránit od drastických změn předchozího majitele, které by zničily tento ojedinělý vůz.
Auto poté zrestauroval Peter Lader ze Sigma Engineering.


Ale toto nebyla nejdramatičtější část příběhu této Škody Racer. Bylo to po uvedení klasického hororového filmu Upír z Feratu, o autě jezdícím na lidskou krev.
Auto ve flmu uviděl český student Martin Světnička, vyhledal ho, a koupil od továrny. Nebylo v dobrém stavu, ale dříve než měl Světnička čas zrestaurovat ho do původní slavné podoby, ruské tanky se objevily v Praze.
Bez střechy, čelního skla, jako stopař se svým veškerým majetkem, Světnička, utekl za sněhové bouře a dojel s autem do Londýna.
Nikdy neměl šanci uvést auto do původní podoby a později ho prodal do "Midland Motor Museum". Později se dostalo do rukou Duncana Rabagliatiho a připojilo se k jedné z nejzajímavějších světových sbírek.
V současné době tento malý červený racer zaujímá čelní místo v historické sbírce Skoda UK.

Převzato z článku z anglických novin,
Přepsal a přeložil Džon

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (9):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com