(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Sraz Klatovy - Jaro 2002

první ročník srazu škodovkářů s bohatým programem pod záštitou stránek http://www.unicos.cz/skoda/
16.1.2004 - RST Poslat vzkaz , e-mail: rstuning@seznam.cz

Přečteno: 2227
Komentářů: 8 

Chvíli jsem zvažoval, jestli se mám vůbec do Klatov vypravit. Počasí bylo ještě před týdnem dost chladné, tak se mi moc nechtělo. Pak se počasí začalo vylepšovat a já se rozhod, že pojedu. Ještě v pátek odpoledne jsem narychlo měnil větrák a spodní hadici od chladiče, protože obojí mě svým stavem moc nepřesvědčovalo o tom, že bych do Klatov vůbec dojel. V sobotu ráno bylo nádherné počasí, tak jsem trochu přivstal a narychlo opláchnul auto, aby nedělalo příliš velkou ostudu. Domluvil jsem se se sousedem z baráku a kolem půl desáté dopoledne jsme vyrazili. Zakoupil jsem desetidenní dálniční známku a vydali jsme se po dálnici směrem na Plzeň. Byl jsem domluvený, že v 11 hod. se sejdeme s Michalem v Hořovicích a pojedeme s dalšími několika lidmi už z Hořovic v minikoloně až do Klatov. Cestou jsem sledoval teplotu motoru a doufal, že bude větrák větrat a hadice nebude prosakovat. Vše fungovalo dobře, tak jsem chvílemi pustil auto i závratnou rychlostí skoro 120 km/h. Většinu cesty jsem jel kolem 100. V Hořovicích na náměstí jsme byli první, Michal přijel za chvilku, pak Vláďa se 120S Rallye, a pak ještě 4 auta. Jeli jsme tedy v koloně 7 aut - 5 červených eRek, 1 modrá tisícovka a červená 120S. V této sestavě jsme dorazili bez vážnějších problémů (Michal cestou píchnul) až do Klatov.

U vjezdu do místa srazu jsme vyfasovali číslo, program srazu, stanovy závodu a hlasovací lístky. Po zaparkování auta a nalepení čísla jsme začali procházet a prohlížet auta, klábosit s lidmi jak má co kdo uděláno, dali jsme si pivko a oběd na zahnání nelibých pocitů v dutině ústní a krajině břišní. Mezitím se fotilo, chodilo sem a tam a mluvilo o autech, hodnotilo, zkoumalo atd. Mezitím začali první vozy najíždět na start "závodu" - jednalo se o orientační jízdu v okolí Klatov v délce asi 30 km - taková zkrácená veze soutěže dříve nazývané BOAS. V rámci této jízdy se jela i jízda zručnosti, nebo spíše krátká rychlostní zkouška na čas. Bylo takové kličkování mezi pneumatikami a "mlíkem". Po dojezdu soutěže jsme ještě chvíli procházeli mezi zúčastněnými vozidly. V této době se někteří účastníci začali vydávat k domovu a po chvíli jsme je následovali i my kolem sedmé hodiny večerní. Cesta zpět proběhla opět bez problémů, autíčko funguje taky v pohodě, takže dopadlo vše na jedničku.

Na závěr trochu statistiky (pouze odhadem):

Celkem se sešlo asi 75 aut, z toho mohlo být asi 20 eRek, 10 stovek, 10 tisícovek, několik Rapidů, 120 a pár jiných typů Škodovek.
Už se těším na nějakou další akci podobného ražení.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (8):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com