(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Naše karlovarská "Stovka"

Generální oprava je u konce, po 12 letech
11.10.2018 - zdenek Poslat vzkaz , e-mail: z.trnka@seznam.cz

Přečteno: 2890
Komentářů: 3 

Asi před 12 roky jsem se vydal na jih Čech. Důvod cesty byl jednoduchý. Na prodej tam byla Škoda 100 z roku 1969 po prvním majiteli. Auto tehdy půl roku stálo, protože původní majitel, starý pán zemřel a prodávalo ho s těžkým srdcem jeho dcera. Auto mělo špatný startér, ale na drcnutí chytlo. A bylo rozhodnuto, že si ho odvezu, Přesně tento typ jsem totiž kdysi měli doma. A já ho v podstatě dlouho hledal.

Je to ten úplně nejchudší model s nejslabším motorem. Když jsem byl malý, tak jsem sousedům záviděl modernější modely stovek. Jak už to ale tak bývá, nakonec jsou právě tyhle první typy málo vídané a v podstatě relativně vzácné. Když jsem auto před lety kupoval, bylo sice pojízdné, ale mělo pár zásahů, které mu nedělaly čest. jako čtyř-oké čelo, které tam samozřejmě nepatřilo. Nepůvodní blatníky, auto mělo sice nové prahy, ale špatně udělané, podběhy byly shnilé. Generální oprava byla nutná.

Až zbude trochu času, dám sem sérii fotek z postupné proměny auta. Dnes nabídnu jen první sérii. Auto totiž dostalo nové gumy a nové disky.
A tak jsem udělal několik fotek. Ještě bez ozdobných poklic. Ovšem nastartování a první popojížďky po letech... To byla fakt nádhera. A ty první fotky sem dát musím. Moc nových Stovek se tady asi neobjevuje. Ta moje je sice jako nová, ale narodila se před 49 lety..

Přeji všem krásné dny.

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (3):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com