(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Jarní slet - 2015

podeváté, tentokrát v Hustopečích
4.5.2015 - RST Poslat vzkaz , e-mail: rstuning@seznam.cz

Přečteno: 3781
Komentářů: 14 

Hustopeče 1.-3.5.2015

Letošní jarní setkání se uskutečnilo o prvním květonovém víkendu. Místo do prvomájového průvodu jsem nasedl do eRka a vyrazil na Moravu. Nemaje a ani nechtíc míti dálniční známku, vydal jsem se po silnicích všech tříd po trase: Poděbrady, Kolín, Čáslav, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Velká Bíteš, Ivančice a Hustopeče. S mezipřistáním v Syrovicích u Michala, který letošní setkání pořádal. Za chvíli dorazil i MichalK a zdlábnutí gulášku od Michalovy maminky jsme všichni 3 vyrazili do Hustopečí.

Chvíli po příjezdu do kempu Formanka se kolem nás začal točit televizní štáb a natočil s dorazivšími eRkaři krátký rozhovor. Uvidíme, co z toho nakonec proběhne obrazovkou.

Pak jsme tak různě klábosili a konzumovali v místní restauraci za průběžného dojíždění dalších účastníků. Příjezdem Čapouna jsme byli téměř komplet. Tím nám skeptikům Čapoun vytřel zrak, protože v jeho skutečný (i když avizovaný) příjezd věřil málokdo.

V sobotu po snídani proběhla rychlá rozprava před orientační jízdou a pak už hurá za poznáváním krás Jižní Moravy, vinohradů a okolí všeobecně. Utvořil jsem posádku s MichalemK, dostali jsme na auto kamery pro pořízení nějakých jízdních záběrů a vyrazili na trať.

Něco z průběhu orienťáku:

Po dojezdu zpět do kempu jsme ještě plnili několik tradičních doplňkových soutěží: oblíbené poznávání součástek poslepu, zkouška zručnosti - tentokrát sborka karburátoru BS, no a na Moravě nemohlo chybět poznávání vín. Po sečtení bodů došlo v podvečer na vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších:


"Poháry" byly jako vždy originální.


Zvláštní ocenění si zasloužil i Čapoun za to, že vůbec dorazil a i za to, že byl asi i nejvzdálenějším účastníkem. Navíc měl neskutečnou smůlu při orienťáku, kdy díky křížení s cyklistickým závodem zůstal uvězněn na trati a pokračovat mohl, až byla silnice po cyklistech opět otevřena.

No a sobotní večer jsme zakončili velmi příjemným posezením ve sklípku, kde byla připravena vydatná večeře, ochutnávka vín, která si nezadala s estrádním vystoupením a pak popíjení vybraných druhů vína až do doby po půlnoci.

Neděle pak tradičně byly ve znamení loučení a odjezdu domů. Jeli jsme velkou část cesty s Karlem, v Chrudimi se naše směry rozdělily, tak jen obrázek z tankovací zastávky v Letovicích:

No a závěrem? Kdo byl, ten ví, kdo nebyl může zalitovat. Byl to zase jeden z víkendů, pro který stojí za to mít eRko a lidi kolem starých škodovek (no, ono aut všeobecně). Michale díky, bylo to super!

Na úplný závěr minigalerie fotek eRek. Auta jako taková jsou notoricky známá, tak jsem zkoušel fotit trochu jinak:[Fotogalerie]

Vaše komentáře (14):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com