(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

eKo-eRko

Pokus překazit návrat eRka do přírody
12.12.2011 - dragon Poslat vzkaz , e-mail: dragvit@volny.cz

Přečteno: 6703
Komentářů: 52 

Proč?

Již od chvíle, kdy jsem začal přemýšlet o tom, že bych si mohl pořídit papíry na auto (kdepak jsou ty doby kde jsem byl zapřísáhlý cyklista) jsem střídavě více či méně intenzivně přemýšlel o eRku. Doba však nebyla vhodná a tak jsem si nakonec řidičské začátky odbyl ve 105ce od (dnes již) tchána. Chutě na "starou škodovku" však neustávaly, takže jsem si nejdřív pořídil 110L, pak i 1000MB (snad sem o nich také někdy napíšu) a nakonec jsem se loni zařekl, že eRko bude.

Jak?

Vzhledem k tomu, že eRka poslední dobou rychle stoupají na ceně a peněz mnoho nebylo (kdy je?), volba byla napnout rozpočet na maximum (cca 30 tisíc) a koupit auto, které stejně renovaci bude potřebovat, ale bude jezditelné, a nebo auto levné, které bude vyžadovat renovaci naprosto kompletní. Nějakou dobu jsem váhal a pak se objevil inzerát na eRko za podezřele nízkou cenu a navíc blízko naší chalupy. Takže nastalo klasické kolečko - zavolat, přijet se podívat, nafotit, zhodnotit, poslat kamarádům (díky Jardo) a nechat je zhodnotit - no a nakonec 26.4.2010 (pokud dobře dohledávám) koupit. Co nakonec rozhodlo pro koupi:
 • relativní kompletnost
 • střecha není viditelně shnilá
 • podstatné věci původní a nezničené tuningem (motor, tapecy, palubka atd).
 • blízkost k naší chalupě a to, že prodejce dohodl svého známého který auto na podvalu za příznivé peníze odvezl.
Auto jsme tedy dovezli na chalupu a takhle to vypadalo:

Co - tedy stav

Jedná se o rok výroby 1978, Kvasiny opustilo 24.1.1978, první majitel si ho převzal 9.2.1978 v Kolíně, já jsem majitel čtvrtý. Výrobní číslo karoserie 5044999.

Stav kastle je asi celkem patrný z fotek:

 • V důsledku dlouhého stání venku na vypuštěných kolech, kdy se auto břichem prakticky dotýkalo bláta pod ním, je kastle náležitě zrezlá.
 • Přední čelo, podběhy, blatníky i podlaha kufru jsou v mrtvé, most nápravy asi také nebude nijak slavný.
 • Podlaha auta nejdřív vypadala také mrtvě, ale při důkladném obouchání kladivem se zjistilo že mohlo být i hůř. Každopádně speciálně prostor pod zadními sedačkami je mrtvý (hezky tam svítí zvenku), uložení ramen drží pohromadě jen ze setrvačnosti.
 • Dveře by měly být zachránitelné, zadní blatníky jsou sice na výměnu, ale možná se ještě na něco hodit budou.
 • Zadní kapota má život za sebou, zadní čelo možná ještě žije.
 • Střecha vypadá že by měla být použitelná/opravitelná.

Co se týká motoru, je to původní eRko, výrobní číslo 839407/4. Jestli běží netuším, ale otočit s ním jde. Zdá se být kompletní včetně chladiče oleje atd. Brzdy jsou zarezlé, stav náprav a převodovky neznámý, ale to je to poslední, co by mě teď trápilo :)

Interiér určitě bude chtít renovaci (speciálně sedačky), ale je v zásadě kompletní a nezasažený tunerem, takže opět základ ze kterého se dá vycházet. Co určitě bude potřeba vyměnit jsou koberce - v autě byl asi nějakou dobu solidní rybník.

Plány

Auto je prozatím v suché stodole na chalupě a tudíž lze postupovat v klidu a s rozvahou. Jakožto majitel pěti jiných škodovek a aktivní křeček už nějakou zásobu dílů také mám, většina plechařiny na rekonstrukci kastle by také měla být. Jakmile bude zase teplo tak chci auto odstrojit a začít s rekonstrukcí kastle - ale to bude muset udělat někdo zkušenější. Dál zatím nemá smysl uvažovat.

Sháním

 • Přední nárazník
 • Čtyřoko
 • Zadní podběhy a čelo
 • A hlavně: Šíleného klempíře-umělce s dostatkem odvahy aby se pustil do reknostrukce tohoto zmrzačeného kupátka.

A proč eKo-eRko?

Protože jsem došel k názore, že se jedná o auto k přírodě nejen šetrné, ale dokonce velmi vstřícné - posuďte z fotek:

Tak mi držte palce ať seženu co sháním a ať to celé nakonec dobře dopadne :)

Nějaké další fotky

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (52)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com