(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Jedno je málo

Prozatím jen představení mého vozového parku. V budoucnu i popis renovací respektive úprav.
17.7.2010 - petik j. Poslat vzkaz , e-mail: 321petik@seznam.cz

Přečteno: 6564
Komentářů: 12 

Zdravím všechny vyznavače Š110R!

Jakožto dlouholetý čitatel těchto stránek jsem se i já rozhodl přispět svou troškou a představit Vám svá auta.

První eRko (zvané "červené") mi koupil taťka ještě před osmnáctými narozeninami s tím, že jej společnými silami spravíme a třeba i lehce vylepšíme, abych měl v osmnácti čím jezdit. Tatík je strojním zámečníkem, ale k autům měl vždycky blízko a zvlášť za bolševika často „melouchařil“ spravováním aut té doby. Zato já tenkrát nevěděl o autech vůbec nic. Původní plán provést jen nutné opravy, drobné úpravy a do roka vyjet vzal brzy za své. O "červeném" se rozepíšu až příště, k prozatímnímu seznámení snad jen následující fotky pořízené před pár dny.


Červené eRko

Každopádně skutečnost, že už jsem měl skoro rok řidičák a stále nebylo čím jezdit, vedla ke koupi dalšího, tentokrát žlutého eRka. Od toho momentu uplynulo už 6 let, během kterých jsme nejdřív makali na červeném, zatímco žluté jsem běžně používal, pak jsme červené zpojízdnili a já rozdělal žluté... To všechno prozatím přeskočme a posuňme se do současnosti. Makám teď na žlutém autě. Cílem je dostat ho do stavu, který bude v rámci našich možností a schopností co nejlépe odpovídat jeho původní podobě při výjezdu z fabriky (r. 1980). Jiná je pouze barva – místo původní oranžové (kterou jsem spatřil až při odstraňování "saniťácké pískové žluti" :-)) má auto žlutý lak, který se používal na Fabii RS. K dnešnímu datu má eRko až na drobnosti hotový spodek – nápravy, převodovka, motor. Hotové je kromě maličkostí i spojení předek – zadek a brzdy. V těchto dnech tahám elektriku. Zatím jsem neřešil světla, ale jinak už všechna zařízení fungují (palivoměr, motor stěračů, ostřikovače, startér i ventilátor). V příštím týdnu se chystáme dodělat vodu a olej a auto „oživit“ :-).


Žluté eRko

Mám před sebou ještě 2 měsíce patrně posledních prázdnin v životě (...další takové volno asi až v důchodu :-)). Během této doby se chci autu maximálně věnovat. Potom už se k tomu dost možná dlouho nedostanu. Rád se s Vámi, čtenáři stránek, které mně byly zdrojem již tolika cenných informací, podělím o radost z postupující práce. Bude-li tedy zájem, rád občas přidám aktuální informace i fotky.

Užívejte těchto krásných dní ve svých krásných vozech!

P. Juriga

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (12):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com