(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Dovevolená s nečekaným objevem

cestopis z objevení země kde hojně jezdily vozy škoda
10.2.2010 - Pů Poslat vzkaz , e-mail: jena.mack@post.cz, www: http://www.skoda110r.cz

Přečteno: 5460
Komentářů: 27 

Tento web je fajn ale chybí tu i něco jiného než jen auta,auta,auta proto se mi líbí prvek umění který sem zakomponoval LL :).

Takže já sem umístím menší cestopis a protože se tu moc poslední dobou neděje a já mám dovolenou tak nenapíšu název země ani kontinentu kde se příběh odehrával a bude na vás zda se vám to podaří uhádnout.

Jednoho krásného letního dne nás kámoš ukecal na úžasnou dovolenou s nádhernou přírodou, nízkými cenami a co já vím ještě.
Jenže pak couvnul a mě se nechtělo měnit plány, už jsme měli stanovený termín, peníze, mapy atd. Většina lidí na ..... lítá a pronajmou si auto až tam, ale vzhledem k tomu že jsem vášnivý cyklista tak jsem si i s drahou polovičkou chtěl vzít kola sebou a taky pomyšlení dojet až na ..... bylo výzvou. Začal jsem zjišťovat podrobnosti ohledně trajektu jako cena délka plavby atd. cenově to vycházelo vcelku slušně s tím že si člověk může táhnout vše s sebou ale přecijen mě vcelku vadila délka plavby která byla asi 3dny teda docela dost takže jsme si vyžebrali extra 3týdení dovolenou (to bylo keců) ale povedlo se :).

Vzhledem k náročnému teránu který nás čekal jsme měli jet kamarádovým volvem XC 60(který si myslím koupil tak trochu kvůli týhle dovolený on teda tvrdí že ne ale já myslím že jo), ale nestihl ho přihlásit takže jsme jeli mým VW BORA variant. Jeli jsme ve 4 lidech se 4 velocipédy :).

Tady se mi to celý smazalo takže to třeba v případě zájmu znovu napíšu, ale znova se mi do toho nechce.

Po vyjetí náročného a táhlého kopce z přístavu na 2 s plně naloženým autem po pěkně rozmlácený štěrkový cestě kdy jsem nadával jako špaček a v duchu počítal cenu za GO náprav jsem se utěšoval že je to jen jedna blbá cesta a že se jedná o vyspělou zemi kde jsou cesty asfaltované a dobře udržované. Jak jsem se mýlil!Každopádně po výjezdu na vrchol nás čekal nádherný výhled po krajině.
Po sjetí do údolí kde je větší provinční městečko který už ani nevim jak se jmenovalo jsme si dali prímovej oběd po kterým jsme opět vyrazili na cestu s tím že vyhledáme kemp. Holky mě všelijak navigovali jako:"doprava ne počkej doleva!Sakra otoč to!" takže takhle nějak jsme se dostali z hlavní a dojeli do "průmyslovější části" městečka což na .....znamená pár velkejch plechovejch hangárů.
No a v tu chvíli mi spadla čelist uzřel jsem nejúžajnější vrakáč od počátků své "choroby na starý šrot" jak tomu doma říkaj. Myslím že by se tam LL vyřádil a náš vášnivý fotograf který byl součástí výpravy vytáh stativ jen 2x za celý výlet :( na vrakáči udělal 2 fotky :((.
Jednalo se o velkou halu která byla obložena bohužel už ne auty ale vraky Buicků,Oldsmobilů,Range roverů, Volv, saabů, jeepů občas i něco evropskýho.
Rychle jsem udělal pár fotek jelikož posádka nebyla zrovna naladěna na mou rezatou vlnu, protože se stmívalo a my neměli kemp a ani ponětí kde se nachází. Umínil jsem si že se ještě někdy vrátím a prolezu to celý už jen proto že tam byl i Trabant!

Jezdili jsme hodně na kole užívali si místní speciálity jako marinované papuchalky a boží přírodu. Já jsem byl u vytržení z fantastickejch starejch aut kterých tam bylo hrozně moc a některý ve velice dobrým až vynikajícím stavu, takže si každý přišel na svý.
Na každý správný farmě byl aspoň jeden červenej traktor kterej mi připomínal ZETOR ale říkal jsem si proč by na .... byl zetor a ne třeba JOHN DEER. Až jednou když jsem to krosil z kopce dolů a zkrátil si to přes farmu jsem málem spadnul z kola byl to ZETOR!!!Oblejzal jsem ho dlouho a nebylo pochyb budíky PAL, Barum gumy fakt úlet!
Až později jsem se v hospodě dozvěděl, že Zetory jsou nejoblíbenější traktory u místních.

Jako správný stavař jsem se stavil u konkurenční firmy zkontrolovat postup výstavby tunelu, který se nějak nedaří postavit v termínu a místní jsou docela naštvaný no nezávidim těm chlapíkům co tam stavěj.
Shlídli jsme moře sopek,gejzírů, vodopádů atd. to vás asi jako škodovkáře nebere takže k autům.

Jezdí tam mraky octavii většinou TDI ve verzi 4x4 s potuněnejma gumama na místní cesty, jsou populární hlavně díky nízkým provozním nákladům, spolehlivosti a ceně.
Zahlédl jsem asi i 3 Felcky v kombíku a když jsem si to zase valil na kole tak jednoho vymazlenýho favorita se kterým jel starší pár na borůvky byl jako novej s nevídanou výbavou rok asi tak 92.
Vrtalo mi stále hlavou jestli se škůdky začali dovážet až když VW vstopuil do škodovky nebo třeba dřív?Párkrát jsem potkal i LADU nivu ale to mě nijak nešokovalo neb jsem jí potkal i v Kanadě a toto auto bylo celkem celosvětově rozšířené...

Poté jsem znejistěl když jsem v jednom přístavu zmerčil vlek se 14 koly nápadně připomínající typ ze š 100 vzhledem ke gumám Firestone a orezlým ráfkům to nebylo průkazné, ale při blizším zkoumání jsem zjistil, že na vlek je použito nábojů včetně kotoučů také notně zrezlých, ale prostě to vypadalo jako ze škodovky rozteč 4x130 jsem nemohl změřit ale téměř mě to utvrdilo...

Skok opět spousta hezkého ježdění na bajku, koupání,vodopády, atd.
při cestě zpět jsme se vraceli přes stejné městečko jako jsme přijeli a já jel rovnou k hangáru! Jenže jsem ho objel zezadu a kochal se a vtom má nejmilejší do mě ždrbne proč si nevyfotíš tu stovku?Škubl jsem sebou vůbec jsem si jí nevšiml!Byla tam její žežloutlá zadní světla vypadala jako lístí spadaného ořechu.Musel jsem se ve tmě vyšplhat do strmýho zarostlýho svahu ale vyplatilo se typuju to na š100L rv.74 uplně jsem byl ochromen o kousek dál byla ještě stará š octavia!Takže opravdu škodovky zde byly odjakživa!Byla ale tma a mě se vybily baterie ve foťáku navíc posádka už byla notně nas**ná takže jsme jeli do kempu a mě bylo jasný že vemu zítra bajka a celý to tam prolezu!

V noci jsem málem nespal ráno jsem do sebe naházel snídani dal nový baterky vyjel ten příšernej kopec nahoru na hřeben, ale zase jsem si spravil náladu po cestě dolu do údolí do městečka xy kdy jsem všechny auta v serpentinách předjel a udělal si osobní rekord na bajku ve sjezdu 72km/h a téměř utavil brzdy dobrej adrenalínek.
Každopádně jsem vlítnul na šroťák-teda oni tomu říkaj colectors place ale je to šroťák nějakýho maniaka. Ze začátku jsem se bál než jsem se odvážil blíž než k hale vzhledem k cedulkám pozor psi!
A hádejte co jsem objevil?

2x š 120 typ M a kousek od nich dost blbě zaskládaný š110R se svými ladnými tvary které znatelně nenaruší ani koroze a celková sešlost.
Lidi na mě dost nevěřícně koukali proč lezu mezi těma vrakama a ještě si něco fotím bohužel majitele jsem nezastih abych s nim dal řeč. Až později opět v hospodě jsem zjistil že se jedná o sběratele ale že to jen sbírá ale toť vše takže erko tam shnije a úplně se rozpadne.
Ještě jsem dostal tip na dalšího podobnýho týpka kousek ve vedlejším fjordu na jedný farmě ale vzhledem k nutnosti být včas na trajektu ve stanovenou dobu mi to ostatní zatrhli :(.

Tak a na vás teď je zjistit kde jsme byli, myslim že je to vcelku easy :). což?


[Fotogalerie]

Vaše komentáře (20 nejnovějších):

[Komentovat článek] [Všechny komentáře (27)]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com