(http://www.skoda110r.cz)

DomuNovinkyRubrikyDiskuzeR-ChatVzkazyInzerceOdkazyAkceShopČ.K.D.Hledat

Řadící páka

Možné závady a opravy
12.1.2004 - Džon Poslat vzkaz , e-mail: s110r@volny.cz

Přečteno: 6605
Komentářů: 8 

Stane se, že vám v eRku řadicí páka tak nějak divně plandá. Příčiny mohou být dvě:

Buď je zničená kulička na konci páky, která by měla zapadat do táhla řazení
Nebo je prasklá pružina, která přidržuje páku ve svislé poloze

Kulička bývá buď z umělé hmoty, nebo z nějakého obdobného, ale méně odolného materiálu (korku?). Tak se může stát, že kulička odejde. Vyměnit asi nepůjde, protože je v páce zalisovaná, takže musíte vyměnit celou páku. Někde na vrakovišti jí vyndáte z jakékoliv škodovky 1000MB -120M (páka z 1000 MB je kratší). Akorát dejte pozor aby závit na konci páky byl stejný jako váš původní a šla vám na něj našroubovat hlavice.


Páka Š110R

Páku vyndáte jednoduše. Nejdříve odendejte prachovku a koberečky. Ty jdou odendat s některými typy sloupků jen tak, že povolíte a posunete nebo sundáte i sloupky. Uvolněte tři šrouby a páku tahem k sobě vyndejte při zařazeném neutrálu..
Zpátky to jde obdobně. Kuličku musíte protlačit přes dvě pružiny (pomožte si tím, že ji nakloníte, kousek zasunete a zase narovnáte i s pružinou) a dosadit do táhla řazení. Důležité je mít zařazený neutrál, jinak se to bude dělat špatně. Přišroubujte objímku třemi šrouby, ale pozor, musí být v původní poloze, jinak nepůjdou řadit některé rychlosti, nebo budou vypadávat.

Pokud je závada v pružině musíte vyndat celou konzolu řazení (v celku i s pákou). Ta je přidělaná k tunelu 4-mi šrouby a k táhlu řazení maticemi (přístup ke spoji je po sundání krytu pod ruční brzdou) Konzolu buď celou vyměníme (je záměnná od Š 1000 MB až do Š 105-120) nebo pouze koupíme a vyměníme pružinu. Ta je volně nasazená na čepu a zajštěná segrovkou.

Při zpětné montáži konzoly se snažte aby konzola byla v původní poloze. V jiné poloze mohou jít špatně řadit některé rychlosti, nebo mohou vypadávat.

[Fotogalerie]

[Fotogalerie]

Vaše komentáře (8):

[Komentovat článek]

[Registrace]Škoda 110 R tuning (http://skoda110r.cz)

Výňatky a fotografie ze serveru skoda110r.cz nesmí být použity bez výslovného svolení autora.
Jan Pavel (Džon) email: jpavel76_gmail_com